Datum:

za-teplem-zima-683-346

Přichází ta doba plná zamrzlých stěračů, papírových kapesníčků a sirupů na nachlazení. Vůbec nejrozumnější je v těchto měsících zkrátka zůstat doma, zabalit se do deky a koukat do praskajícího krbu. Anebo vyrazit za teplem! Naštěstí v některých lokalitách sezóna právě vrcholí.

Karibik

Karibik je klasika zimních dovolených, která vám v prosinci i v lednu garantuje teploty přes dvacet pět stupňů. Pojďme se podívat na největší lákadla tohoto tropického ráje omývaného Karibským mořem.

Jamajka: Bílé písky a působivé útesy

Třetí největší ostrov Karibiku pyšnící se rezorty jako Montego Bay a Ocho Rios nabízí v zimních měsících krásné letní teploty šplhající až ke třicítce. Světoznámé Negril láká na sedmimílovou pláž s bílým pískem a působivé skalní útesy. Není proto divu, že se jedná o jednu z turisticky vůbec nejnavštěvovanějších oblastí Karibiku. I přes občasný ruch si ale Jamajka dovede zachovat svou pokojnou a uvolněnou atmosféru připomínající ráj na zemi.

Dominikánská republika: Rezort modrých pláží

Dominikánská republika se honosí snad největším počtem pláží s modrými vlajkami. Můžete se tak spolehnout na křišťálově čistou vodu, jejíž pravidelná údržba je navíc šetrná k přírodě. Teploty v zimě drží karibský standard nad pětadvacet stupňů a na výběr máte z nespočtu luxusních rezortů. Dominikána je tedy dokonalá volba, pokud chcete zkrátka vypnout a nechat se hýčkat.

Santa Lucia: Dokonalý relax ve stínu vyhaslých sopek

Kdo by nechtěl vidět na vlastní oči ikonické Pitons, vulkanické vrcholky, které tvoří nejvýznamnější přírodní dominantu ostrova. Vůbec nejkrásnější pohled na ně se prý nabízí z lodi. Pokud tedy vyrazíte na Santa Luciu, neopomeňte si během pobytu zapůjčit i nějaké plavidlo. Ale to není zdaleka všechno. Na své si zde přijdou hlavně příznivci šnorchlování, pro které je jako stvořená místní pláž Jalouise.

 

Aruba: Ráj pro digitální nomády

Pokud zbožňujete bílé písečné pláže, tak na Arubě budete v sedmém nebi. Nabízí se vám na dvacet pláží včetně na internet připojené Eagle Bay, což z ní dělá přímo snovou destinaci pro práci na dálku. Další volbou je turisty oblíbená Palm Beach. A dobrodruzi si na své přijdou v Arikokském národním parku, ve kterém najdete řadu jeskyní s pravěkými kresbami.

Havaj

Další perlou Tichého oceánu zářící hlavně v zimních měsících jsou Havajské ostrovy. Málokdo ví, že souostroví čítá celých 95 ostrovů. Připravili jsme pro vás krátkou exkurzi mezi ty nejlákavější z nich.

Big Island: Vodopády, pláže a láva

Kdo může říci, že viděl na vlastní oči činnou sopku? Málokdo. Ale přesně to můžete zažít na Big Island. Kilauea je jeden z nejaktivnějších vulkánů na světě. Kromě sopky ale stojí za pozornost také údolí Waipio se svými impozantními vodopády nebo panenské pláže v Pohue Bay, které dokonce skýtají útočiště ke hnízdění mořským želvám.

Maui: Roadtrip po nejkrásnější trase světa

Je libo luxusní výlet po tropickém ostrově se staženou střechou a jemným vánkem čechrajícím vlasy? Tak ti z vás, kteří vyhledávají přesně tento typ zážitku, by měli navštívit ostrov Maui. Najdete zde totiž jednu z nejkrásnějších tras na světě "Hana Highway". Deštné pralesy, vodopády, černé pláže a dramatická skaliska. To všechno se nabízí ke kochání na více než stokilometrové trase.

Kauai: Havajský kaňon a vodní radovánky

Věděli jste, že Havaj má svůj vlastní Velký kaňon? Waimea je pestrobarevná, 10 mil dlouhá roklina, kterou zkrátka musíte vidět. A po cestě nezapomeňte navštívit také útesy v Pali, které nabízí nádherné výhledy na pobřeží. A k dovádění ve vlnách přímo vybízí pláž v Poipu, oblíbená destinace milovníků vodních sportů.

Ať už vyrazíte na Havaj nebo do Karibiku, nezapomeňte si pohlídat platnost pasu, vyměnit si dostatek peněz v hotovosti a mít sjednané cestovní pojištění. Můžete tak předejít velké řadě zbytečných nepříjemností a užít si tak bezstarostnou dovolenou v ráji.

Další články

Navštivte výjimečná evropská města: Stockholm, Tallin, Gdaňsk či Dublin

Chtěli byste poznat krásná a zajímavá města? Nehledejte prstem po mapě a přečtěte si místo toho naše tipy, kam vyrazit. Vydáme se k našim sousedům, na sever i na západ.

Dovolená na Kubě bez průvodce - jak na ni?

Země proslavená kubánskou salsou, doutníky, rumem a Fidelem Castrem. I když se po jeho smrti tato země proměňuje, při cestování na vlastní pěst je dobré mít na paměti věci, které by vás ve většině zemí světa ani nenapadly.