Datum:

Vyrazit ven na kolo je skvělý způsob, jak si vyčistit hlavu a být v kontaktu s přírodou. Nemusíte nutně zamířit za hranice, protože i v Čechách najdete skvělá místa pro všechny úrovně ježdění. Vybral jsem proto 3, které mám nejradši.

Vysočina aréna
Prvním zajímavým místem pro rodinný výlet je podle mě Vysočina aréna. Místo, kde se jezdí světový pohár horských kol i biatlonu, a kde si připadáte taky trochu jako profi sportovec. Když zrovna nejsou závody, tak je tam příjemná sportovní atmosféra. Na stadionu většinou trénují nějací sportovci. Všude kolem je ale spousta příležitostí pro vaše vyblbnutí na kole. V podstatě na malém prostoru je dost kilometrů trailů, na kterých si dobře zajezdíte. Traily mají různou obtížnost a jsou spíš lehčí, což můžete být příležitost i pro vaše děti. Tedy pokud jim nevadí trošku šlapat. Jízdu na místních trasách si ale užije skoro každý, i ten náročnější jezdec. V aréně není lanovka, ale stoupavé traily se příjemně klikatí a tak si mladí bikeři ani nevšimnou, že jedou do kopečka. Od loňského roku jsou novinkou i značené okruhy pro silniční nebo gravel kola. A v areálu také vyrostl veliký pump track. Najdete tam také občerstvení, servis a půjčovnu. Vše kousek od parkoviště. Vysočina aréna je vedle Nového města na Moravě. V podstatě v půlce republiky. Ve velmi pěkné krajině, kde se dá vymyslet řada dalších cyklistických nebo pěších výletů. Doporučuji vám tento areál na jednodenní výlet, ale třeba i na letní super cyklistickou dovolenou. http://www.vysocina.bike

Monínec
Pro rodiny, ale i pro jednotlivce, kteří se chtějí do kopce spíš vozit, je prima místem areál Monínec. Je to pořád velmi klidné místo, kde si mimo cyklistiky můžete užít řadu dalších činností. Mně se moc líbí třeba vnitřní bazén s výhledem do dalekého okolí. Super výhled má i terasa místní restaurace. No, ale tam skončíte až večer po ježdění, samozřejmě. A nebo tam může počkat část vaší rodiny. Ale na kopci jsou traily pro každého cyklistu. Pro malé děti, ženy, ale i jezdce, kteří chtějí cítit trochu víc adrenalinu. Lanovka vás vyveze na kopec a cestou dolů si užijete spoustu zábavy. Klopenky, lávky, rolety a skoky a nebo třeba jen klidný rovinatý trail, který sjede i malé dítě. Vyrazit můžete na zajímavé cyklovýlety po okolí (půjčovna kol je i zde samozřejmostí), na koupání v rybníku hned vedle areálu, nebo třeba do lesa na houby. Přijet můžete klidně na dovolenou s ubytováním přímo u lanovek nebo na jednodenní výlet. A nebo klidně jen na středu odpoledne, kdy je lanovka kromě víkendů taky v provozu.

Rychleby
Rychlebské stezky jsem si nechal na závěr a jsou nejen podle mě jedním z nejhezčích míst pro ježdění na kole u nás. Ale spíš pro trochu zkušenější bikery, kteří mají už nějakou zkušenost s ježděním v trailech. Stezky jsou v Jeseníkách a dostaly řadu ocenění. Na docela malé ploše je řada rozmanitých náročnějších trailů, ale v okolí jsou i jednodušší, které zvládnou i celé rodiny. Ale pozor! Lanovku tady nenajdete. Vše si musíte odmakat sami. Odměnou vám bude ale jedinečná pospolitá atmosféra místní základny a klima zdejší přírody. Tohle místo není pro každého, ale kdo na něj technicky dozraje, tak ten ho miluje. Bydlet můžete v řadě penziónu v okolí  anebo třeba na louce na základně ve stanu, kde vás ráno vzbudí zvonce krav z okolních pastvin. 
Tip na ubytování: http://www.trailhouse.cz a web stezek http://www.rychlebskestezky.cz

Tak bikeři, stačí si jen vybrat a pořádně šlápnout do pedálů!

Váš Pepa Dressler

Abyste se nemuseli bát o svá kola, naše kalkulačka vám spočítá, na kolik vás vyjde pojištění!

 

Další články

První máj – svátek lásky a jara. Jak se slaví v zemích kolem nás?

Vydejte se do parku se svojí láskou a zulíbejte ji u kmenu rozkvetlého stromu.
My vám k tomu řekneme, jaké jsou tradice oslav příchodu jara v Evropě. 

prvni-maj-tresne

Vánoce klepou na dveře - projděte se nejkrásnějšími vánočními městy v Evropě

Co takhle se místo pečení cukroví, uklízení, balení dárků a dokončování všech příprav projít vánočními městy? Podívejte se s námi do míst, která letos vévodí žebříčku nejkrásnějších předvánočních měst.

vanoce-evropa