Miláno – památky a zajímavosti. Poznejte „duomo“ i módní čtvrť.

Datum: | Autor: Tým ERV

Milán, druhé největší město Itálie, je světoznámé centrum módy a designu, ale také má bohatou historii. Zmínky o něm jsou staré až 600 let před n. l. a je tak považováno za jedno z nejstarších evropských měst.

Doprava do Milána

Miláno najdete na severu Itálie, je hlavním městem kraje Lombardie a z Prahy sem létají nízkonákladové lety. Jedno z letišť, se nachází asi hodinu cesty od města a leží u města Bergamo. Je to malé, ale rušné letiště.

Autobusy do Milána odjíždějí několikrát za hodinu a jedna cesta vás vyjde cca na 10 euro. V Miláně pak už můžete využít klasickou městskou dopravu jako jsou tramvaje nebo linka metra.

Nejznámější památky v Miláně

1. Katedrála Duomo di Milano

Tato impozantní gotická katedrála je jednou z největších na světě a je ikonou Milána. Její vnější zdobení je úchvatným příkladem stavitelského a sochařského umění. Náboženské alegorické výjevy najdete na každém místě vnějšího pláště budovy.

Pokud nechcete věnovat čas návštěvě interiéru, nechte se vyvézt alespoň na střechu.  Čeká vás naprosto impozantní zážitek, kdy gotické věžičky katedrály Duomo di Milano rámují výhled na celé město. Vstupenky si raději rezervujte předem, protože o prohlídku bývá velký zájem.

Katedrála DUomo, Miláno

2. Galleria Vittorio Emanuele II.

Jedna z nejstarších nákupních galerií na světě. Tato elegantní zdobená arkáda se nachází hned vedle katedrály. Uvnitř najdete nejen kavárny, ale  i luxusní módní butiky.

Milano - galeria Vittorio Emanuelle

3. Poslední večeře v Santa Maria delle Grazie

Kostel s červenou fasádou je známý sám o sobě, ale nejvíce díky tomu, že v refektáři přilehlého dominikánského kláštera je vystaven Da Vinciho obraz Poslední večeře.

Pokud ho chcete vidět, je třeba si rezervovat vstup. Podmínky jsou přísné, rezervovat lze jen 4x do roka, okno rezervací je 3 měsíce. Zde je odkaz na rezervaci.

Milano, Santa Maria

4. Hrad Sforza (Castello Sforzesco)

Tento majestátní hrad, postavený v 15. století během renesance, je jedním ze symbolů města a je považován za jeden z nejkrásnějších hradů Itálie. Architekt, který jej navrhoval, pocházel ze slavné Florencie. Pracovali na něm také stavitel Bramante a umělec Leonardo da Vinci, který do síní vévody Ludovica il Moro namaloval nádherné fresky.

Dnes je hrad samozřejmě sídlem mnoha muzeí – najdete zde muzeum antického umění, nábytku, uměleckoprůmyslové muzeum a muzeum hudebních nástrojů.

A také tu můžete spatřit poslední Michelangelovu sochu - Pietà Rondanini, která zobrazuje oplakávání mrtvého Krista před jeho uložením do hrobu. Na této soše Michelangelo pracoval ke sklonku svého života až do konce svých dní.

Milano, hrad Sforza

5. La Scala

Jeden z nejprestižnějších operních domů na světě, kde vystupovali mnozí z největších operních hvězd. Budova je poměrně nenápadná, ale pokud jste fanoušci klasické hudby, určitě nepromeškejte možnost vidět nejlepší italskou operu.

6. Parco Sempione

Tento rozlehlý městský park je protkaný stezkami a najdete tu kavárny, restaurace a jezírka. Park byl postaven v anglickém stylu a patřil k hradu Sforza. Nachází se zde vítězný oblouk Arco della Pace, dále architektonicky významná památka Triennale di Milano, muzeum designu a moderního umění (https://triennale.org), či milánské akvárium.

7. Brera Art Gallery (Pinacoteca di Brera)

Hlavní veřejná galerie obrazů v Miláně v Itálii. Obsahuje jednu z nejvýznamnějších sbírek italských obrazů od 13. do 20. století, která je výsledkem kulturního programu Akademie Brera, která sdílí místo v Palazzo Brera. Vystavují se zde díla umělců jako jsou Raphael, Caravaggio a Bellini.

Galerie Brera, Miláno

8. Modern Art Gallery (Galleria d'Arte Moderna)

Tato galerie se specializuje na italské a evropské umění 19. a 20. století. Může se chlubit díly umělců jako jsou Picasso, Van Gogh a Modigliani.

9. Navigli District

Oblast je známá svými kanály, bary a restauracemi a je velmi oblíbená u místních i turistů.

Milano, kanál v Navigli distriktu

10. Quadrilatero della Moda

Tato módní čtvrť je známá světově proslulými luxusními butiky, jako jsou Prada, Gucci a Armani.

 

Na všechny cesty do zahraničí si nezapomeňte přibalit cestovní pojištění. Ochrání vás i vaše zavazadla.
Vy cestujete. My se staráme. 

Zdroje: mahalo.czcestujlevne.comradynacestu.cz

Další články

Kam za nejlepším lyžováním v Evropě? 16 lyžařských středisek

Mílovými kroky se blíží ta hlavní lyžařská sezóna. Pokud už přemýšlíte, kam letos vyrazit za nejlepší lyžovačkou, neměli byste si nechat ujít naše dnešní tipy. Mrkněte, kam vyrazit ...

Kde je možné spojit jazykové kurzy s dovolenou?

Těžko hledáte v kalendáři volný čas na hodiny cizího jazyka? Děláte pokroky pomaleji, než byste si přáli? Řešení je snadné – odjeďte na jazykový kurz do ciziny.

jazykova-dovolena1