velikonoce-netradicne-01
7. 3. 2018

Také už se nemůžete dočkat jara? Jeho oslavy už pomalu ale jistě klepou na dveře. A když už tento rok připadají Velikonoce na apríl, tak proč je nepojmout poněkud netradičně? Zapomeňte na mazance, pomlázky a zdobení vajíček a vydejte se s námi na cesty! Sepsali jsme pro vás 3 TIPY, jak si užít největší křesťanské svátky trochu jinak.

1. TIP: K moři a za sluníčkem

Těšíte se na jaro, ale slunečné počasí s příjemnými teplotami ne a ne dorazit? Zabalte pár nezbytností a vydejte se směr Afrika. Oblíbenou destinací je v tomto období země faraonů, Egypt. Pro všechny zapálené potápěče je jako stvořený Sharm El Sheikh. Zhluboka se nadechněte a přeneste se do podmořského světa v Národním parku Ras Mohamed. Nejkrásnější oblastí egyptského pobřeží je ale Marsa Alam. Šnorchlujete?

velikonoce-netradicne-02
 
Pak si vezměte výbavu s sebou a potopte se ke korálovým útesům plných pestrobarevných mořských živočichů. Suchou nohou v nedalekých horách můžete prozkoumat doly, ve kterých se těžily zlato a smaragdy. Bez návštěvy něčeho tak typického, jako jsou pyramidy pro Egypt, byste se snad ani nemohli vrátit zpět domů. A proč nenavštívit přímo jeden ze Sedmi divů světa v Gíze? Třešničkou na dortu vašeho výletu bude pohled na lidskou hlavu a lví tělo Sfingy – největší vytesané sochy z jednoho kusu kamene. Čína nebo Spojené státy americké zasypané pískem. Přibližně tak nějak by se dala vyměřit největší poušť světa. Zažijte pravý adrenalinový zážitek a vydejte se na Saharu na čtyřkolkách.

velikonoce-netradicne-03

2. TIP: Do hor a za sněhem

Nejste zrovna milovníci teplých krajin, ale i tak byste na Velikonoce někam vyrazili? A co třeba na lyže? Možností je hned několik – Rakousko, Švýcarsko nebo Francie. Parádní lyžovačku s garancí sněhu až do konce dubna nabízí tamní Mekka všech lyžařů, masiv Arlberg. K dispozici je 305 kilometrů sjezdovek hned v několika střediscích bez nutnosti jakéhokoliv přejezdu skibusem. Vyzkoušejte například Lech Zürs, Stuben, Warth-Schröcken a St. Anton. Pokud byste si přece jen chtěli jarní lyžovačku ještě o nějaký ten týden prodloužit, vyrazte do lyžařského střediska Obergurglu-Hochgurglu. Kromě toho že se tam lyžuje až do května, čeká tam na vás krásných 110 kilometrů zasněžovaných sjezdovek. Prvním týden v květnu se budete moci klouzat po bílé peřině i ve Francii. Inovativní město Tignes potěší klasiky, ale i sportovní lyžaře a milovníky snowparků. Neurazí vás ani široký výběr mimolyžařských aktivit s bohatým nočním životem. Vyzkoušejte třeba lyžařské středisko Escape Kill Tignes, které uspokojí každého lyžaře. Slalom si můžete vychutnat na jedné z 6 klikatých tratí.

velikonoce-netradicne-04
 
Ale popojeďme kousek dál. Nejoblíbenějším švýcarským ski areálem je Crans Montana. Na 140 kilometrech tratí navíc můžete narazit i na nějakého toho profesionálního lyžaře. Najdete tam totiž sjezdovky všeho druhu i obtížností. Pokud si rádi dopřáváte dovolenou největší kvality, lyže byste měli prohnat v Zermattu. Nejdražší švýcarské středisko láká na nejkrásnější panoramata v celé zemi, ale i na lyžování přes léto, které probíhá až do konce září. K dispozici budete mít široké sjezdovky na ledovci Theodul, vzrušující terény na Rothornu a Schwarzsee. Tamním skipasem se dostane i na Gornergrat, Matterhohrn a Cervinii. Jestliže jste nároční sjezdaři, zamiřte do Verbieru, vstupní brány do Čtyř údolí (Les 4 Vellées). Velkolepé sjezdovky v náročném terénu tam na sebe nenechají dlouho čekat. 412 kilometrů tratí, na kterých si najde každý to své.

velikonoce-netradicne-05

3. TIP: Do metropole a termálních lázní

Máte rádi spíše poznávací zájezdy na prodloužený víkend? Pak vaše jarní cesty budou směřovat do některé z evropských metropolí. Procházky městy navíc můžete doplnit i oddychem. K tomu je jako stvořená Budapešť se svou rozlehlou sítí termálních lázních. Vyzkoušejte rovnou ty nejvyhlášenější. Széchenyiho okázalé relaxační centrum se pyšní 15 termálními koupelemi a 3 plaveckými bazény s teplotami vody až 38 °C. Preferujete spíše turecké lázně? Pak vyrazte do Rudasových lázní. Předtím, než se do maďarských lázních vypravíte, je dobré si ověřit otevírací dobu. Většinou se totiž rozlišuje pro muže a ženy, večer nebo o víkendech bývají spíše smíšené. Společně se zaručeně okoupete v Gellértových lázních. Navíc vás okouzlí jejich vnitřní bazén. Ten je nejkrásnějším ve městě jednoduše proto, že je umístěn v katedrále. Čekají tam na vás teplé termální bazény, sauny i pára, a to vše při pohledu na impozantní architekturu.

Tak kam to bude? Využijete ještě několik posledních možností a proženete se po zahraničních svazích nebo dáte přednost více či méně vzdálenějšímu teplu? Tak či onak, na cesty nevyrážejte bez spolehlivého parťáka s kvalitním cestovním pojištěním, kterého představuje ERV pojišťovna na českém trhu již 25 let. Před cestou se pojistěte on-line z pohodlí vašeho domova na našich internetových stránkách.

Zdroje: dromedar.cz, reflex.cz, onthesnow.cz, lonelyplanet.cz

Je jedno, jestli se chystáte na prodloužený víkend, na týden k moři, na měsíc do Asie nebo na cestu kolem světa. Při všech cestách se hodí vědět, jak je zvládnete ve zdraví a v dobré kondici...

16. 6. 2017
10 rad lékařů, jak si na cestách udržet zdraví

Kolik ze starověkých sedmi divů světa znáte? Víte, jaké civilizace je postavily? Jak sedm divů vypadalo? Které z nich můžete navštívit? To vše vám povíme ve dvoudílném seriálu o těchto výjimečných stavbách.

15. 7. 2017
Sedm divů světa