Datum:

Chystáte se na lyže nebo snowboard a pokukujete po místech, kam vyrazit? V dnešních tipech se vyhneme nejen severní Itálii v karanténě, ale také všem místům, o kterých jsme vám již dříve psali. Přinášíme vám „nové“ lokality, kde právě teď leží závěje sněhu.

Lyžování ve Švýcarsku

Andermatt-Sedrun ve Švýcarsku

Jen 100 km od Zurichu najdete lyžaské středisko známé tím, že je v něm největší jistota sněhové nadílky v celém Švýcarsku. Užijete si tam hory Gemsstock (s bohatými možnostmi freeride), Sedrun a ledovce Gurschen a St. Anna. V areálu leží hned několik lyžaských středisek, ve kterých si vyberete různé obtížnosti sjezdovek, různé nadmořské výšky i služby. Pokud milujete snowboard, najdete tam hned několik snowparků – v Sedrunu (s U rampou), ve Valtgeva i v Gemsstocku. Milovníci běžek ocení bohaté běžecké trasy, turisté přes 80 km zimních turistických tras a děti 2 sáňkařské dráhy. 
 
Lyžování ve Švýcarsku - Andermatt Sedrun

Les Arcs ve Francii

Sjíždět z nejvyššího štítu L’Aguille Rouge až do vesničky o 2000 m níže, kochat se výhledem na Mt. Blanc i nejnovějším pěším resortem Arc 1950 z roku 2003 plným tradiční alpské architektury, náměstí, kaváren a restaurací. To a mnohem více nabízí proslulé středisko Les Arcs. Čekají tam na vás snowparky, boardercross, 9 neupravovaných tratí pro freeride lyžování a hned několik ubytovacích resortů v různých nadmořských výškách. Do ski areálů můžete kromě auta a autobusu dojet také vlakem. Lyžařská střediska jsou s městy v údolí propojená zubačkou, takže auto není ve ski areálu vůbec potřeba. A dvoupatrovou lanovkou Vanoise Express můžete vyjet dokonce do dalšího slavného ski areálu - La Plagne. 
 
Lyžování ve Francii - Les Arcs

Avoriaz ve Francii

Jestli hledáte místo s jistotou sněhu pro všechny lyžaře, snowboardisty, děti i milovníky nočního života, právě jste ho našli. Tato lyžařská vesnice je přímo propojená se sjezdovkami. Nabídka tratí je tam tak široká, že můžete lyžovat celý týden a pokaždé na jiné sjezdovce. Najdete tam originální snowpark z přírodních materiálů i místo pro různě pokročilé děti od 3 do 16 let s instruktory, kurzy i volnými jízdami. Pro úplné začátečníky je ideální zóna zvaná Softski, kde se můžete učit nebo opakovat základy bezpečně na vyhrazených sjezdovkách. Po lyžování a snowboardování si můžete dát změnu – projet se na saních, zajít na bowling, do kina, zaletět si balónem, bruslit nebo si zaplavat. Po sportem nabitých dnech vás potěší speciality v restauracích nebo hudba v nočních klubech. 
 
Lyžování ve Francii - Avoriaz

Verbier ve Švýcarsku

Skvělé lyžování, snowboardování a výhledy z Mont Fortu na Mont Blanc, Matternhorn a Grand Combien si užijete právě v tomto ski areálu. Verbier je součástí oblasti Les 4 Vallées (Čtyři údolí) a všechna 4 lyžařská střediska prakticky spojuje vlakový koridor. Ve Čtyřech údolích je přes 400 km sjezdovek. V oblasti Verbier se nachází přes 170 km sjezdovek ve třech oblastech Verbier/Médran, Savoleyres/La Tzoumaz a Brusona. Sjezdovky si tam užijí začátečníci i pokročilí od modrých až po černé. Milovníci freeride mají k dispozici mnoho tras kolem upravených sjezdovek. Po lyžování můžete dovádět na 10 km dlouhých sáňkařských drahách, procházet zimní turistické stezky a kochat se horami. Do ski areálu se dostanete z Médranu vlakem Mayentset. 
 
Lyžování ve Švýcarsku s jistotou sněhu - Verbier

Alpe d'Huez ve Francii

1860 metrů nad mořem najdete tento ski areál, který se skládá z 6 středisek. Je tam krásné počasí, přes 250 upravených sjezdovek, 4 snowparky, boardercross, večerní lyžovačky i sjezdovky pro začátečníky. Sjet tam můžete nejdelší sjezdovku na světě dlouhou 16 km, jmenuje se Serenne. V areálu je několik lyžařských škol i dětský klub pro děti od 4 měsíců do 6 let. Po lyžování a snowboardování si můžete užít pěší turistiku, jízdu na skútrech, zimní stadion, plavání, bruslení, prohlídku ledové jeskyně nebo wellness procedury.

Zajímají vás další skiareály v Evropě? Přečtěte si naše články:

• 3 tipy, kam se v Rakousku vypravit na hory s jistotou sněhu i kvalitou služeb
• Top 5 ski areálů na Slovensku
• 5 tipů na jarní lyžování

Před cestou za zimními radovánkami a relaxem myslete kromě vybavení také na kvalitní cestovní pojištění Na lyže. Vy cestujete. My se staráme.

 Sjednejte si cestovní pojištění na lyže

Zdroje:e-aviation.de, verbier.ch, en.lesarcs.com, onthesnow.cz, alpedhuez.com, avoriaz.com, disentis-sedrun.graubuenden.ch 

Další články

Památky v Egyptě: které stojí za cestu pouští?

Chystáte se do Egypta a chcete vědět, jaké památky a místa navštívit? Do jakého muzea zajít? A jaké jsou zajímavosti starověkého Egypta? To vše vám odhalíme.

Maroko – mozaika evropské, africké a arabské kultury

Nejbližší „orient“ je pro Evropany vzdálený jen necelou hodinu lodí ze Španělska nebo pár hodin letadlem. Přátelské Maroko vítá cestovatele s otevřenou náručí. Za čím můžete do této krásné země vyrazit? Co navštívit a co ochutnat?