Chystáte se na lyže nebo snowboard a pokukujete po místech, kam vyrazit? V dnešních tipech se vyhneme nejen severní Itálii v karanténě, ale také všem místům, o kterých jsme vám již dříve psali. Přinášíme vám „nové“ lokality, kde právě teď leží závěje sněhu.

Lyžování ve Švýcarsku

Andermatt-Sedrun ve Švýcarsku

Jen 100 km od Zurichu najdete lyžaské středisko známé tím, že je v něm největší jistota sněhové nadílky v celém Švýcarsku. Užijete si tam hory Gemsstock (s bohatými možnostmi freeride), Sedrun a ledovce Gurschen a St. Anna. V areálu leží hned několik lyžaských středisek, ve kterých si vyberete různé obtížnosti sjezdovek, různé nadmořské výšky i služby. Pokud milujete snowboard, najdete tam hned několik snowparků – v Sedrunu (s U rampou), ve Valtgeva i v Gemsstocku. Milovníci běžek ocení bohaté běžecké trasy, turisté přes 80 km zimních turistických tras a děti 2 sáňkařské dráhy. 
 
Lyžování ve Švýcarsku - Andermatt Sedrun

Les Arcs ve Francii

Sjíždět z nejvyššího štítu L’Aguille Rouge až do vesničky o 2000 m níže, kochat se výhledem na Mt. Blanc i nejnovějším pěším resortem Arc 1950 z roku 2003 plným tradiční alpské architektury, náměstí, kaváren a restaurací. To a mnohem více nabízí proslulé středisko Les Arcs. Čekají tam na vás snowparky, boardercross, 9 neupravovaných tratí pro freeride lyžování a hned několik ubytovacích resortů v různých nadmořských výškách. Do ski areálů můžete kromě auta a autobusu dojet také vlakem. Lyžařská střediska jsou s městy v údolí propojená zubačkou, takže auto není ve ski areálu vůbec potřeba. A dvoupatrovou lanovkou Vanoise Express můžete vyjet dokonce do dalšího slavného ski areálu - La Plagne. 
 
Lyžování ve Francii - Les Arcs

Avoriaz ve Francii

Jestli hledáte místo s jistotou sněhu pro všechny lyžaře, snowboardisty, děti i milovníky nočního života, právě jste ho našli. Tato lyžařská vesnice je přímo propojená se sjezdovkami. Nabídka tratí je tam tak široká, že můžete lyžovat celý týden a pokaždé na jiné sjezdovce. Najdete tam originální snowpark z přírodních materiálů i místo pro různě pokročilé děti od 3 do 16 let s instruktory, kurzy i volnými jízdami. Pro úplné začátečníky je ideální zóna zvaná Softski, kde se můžete učit nebo opakovat základy bezpečně na vyhrazených sjezdovkách. Po lyžování a snowboardování si můžete dát změnu – projet se na saních, zajít na bowling, do kina, zaletět si balónem, bruslit nebo si zaplavat. Po sportem nabitých dnech vás potěší speciality v restauracích nebo hudba v nočních klubech. 
 
Lyžování ve Francii - Avoriaz

Verbier ve Švýcarsku

Skvělé lyžování, snowboardování a výhledy z Mont Fortu na Mont Blanc, Matternhorn a Grand Combien si užijete právě v tomto ski areálu. Verbier je součástí oblasti Les 4 Vallées (Čtyři údolí) a všechna 4 lyžařská střediska prakticky spojuje vlakový koridor. Ve Čtyřech údolích je přes 400 km sjezdovek. V oblasti Verbier se nachází přes 170 km sjezdovek ve třech oblastech Verbier/Médran, Savoleyres/La Tzoumaz a Brusona. Sjezdovky si tam užijí začátečníci i pokročilí od modrých až po černé. Milovníci freeride mají k dispozici mnoho tras kolem upravených sjezdovek. Po lyžování můžete dovádět na 10 km dlouhých sáňkařských drahách, procházet zimní turistické stezky a kochat se horami. Do ski areálu se dostanete z Médranu vlakem Mayentset. 
 
Lyžování ve Švýcarsku s jistotou sněhu - Verbier

Alpe d'Huez ve Francii

1860 metrů nad mořem najdete tento ski areál, který se skládá z 6 středisek. Je tam krásné počasí, přes 250 upravených sjezdovek, 4 snowparky, boardercross, večerní lyžovačky i sjezdovky pro začátečníky. Sjet tam můžete nejdelší sjezdovku na světě dlouhou 16 km, jmenuje se Serenne. V areálu je několik lyžařských škol i dětský klub pro děti od 4 měsíců do 6 let. Po lyžování a snowboardování si můžete užít pěší turistiku, jízdu na skútrech, zimní stadion, plavání, bruslení, prohlídku ledové jeskyně nebo wellness procedury.

Zajímají vás další skiareály v Evropě? Přečtěte si naše články:

• 3 tipy, kam se v Rakousku vypravit na hory s jistotou sněhu i kvalitou služeb
• Top 5 ski areálů na Slovensku
• 5 tipů na jarní lyžování

Před cestou za zimními radovánkami a relaxem myslete kromě vybavení také na kvalitní cestovní pojištění Na lyže. Vy cestujete. My se staráme.

 Sjednejte si cestovní pojištění na lyže

Zdroje:e-aviation.de, verbier.ch, en.lesarcs.com, onthesnow.cz, alpedhuez.com, avoriaz.com, disentis-sedrun.graubuenden.ch 

V tomto sychravém úpčasí není nic lepšího, než si dopřát pár dnů relaxace a nechat se opečovávat léčebnými lázeňskými procedurami. Přinášíme vám tip na ...

21. 10. 2016
Kam za nejlepšími evropskými lázněmi do 4 hodin cesty?

Začíná lyžařská sezóna a tak pro vás máme zajímavé tipy, jak si tohle období užít naplno. Dnes bychom vám chtěli nabídnout ty nejlepší sjezdovky, které si na našem kontinentě můžete užít.

13. 1. 2017
TOP výběr nejlepších sjezdovek v Evropě