Datum: | Autor: Tým ERV

parc-guell

Jen 2,5 hodiny letu a jste v pulzující Barceloně. Vydejte se za památkami, na městské pláže i za gastronomií. Poradíme, co tam zažít, vidět i ochutnat.

Co navštívit v Barceloně

V Barceloně můžete trávit celé dny obdivováním architektury, chozením po muzeích, hodováním v restauracích nebo odpočinkem či sportem na plážích. Záleží jen na vás.

Montjuic

Určitě doporučujeme výhled na celou Barcelonu z kopce Montjuic. Můžete tam vyjít, nebo se nechat vyvézt lanovkou. Je tam pěkný park a hrad Montjuic.

La Rambla

Na této hlavní turistické ulici najdete mnoho obchodů, stánků a zábavy ve dne i v noci. Uprostřed ulice si zajděte na trh Mercat de la Boqueria a pusťte se do ochutnávky exotického ovoce. Věděli jste, že existuje tolik odrůd banánů? 

Výhled na Barcelonu, s ulicí Las Ramblas 

Barri Gotic - Gotická čtvrť

Malebná gotická čtvrť má od středověku stále stejný půdorys. Uvidíte tam velkolepé stavby, úzké uličky, pestré krámky i římské hradby. Navštivte kostel Santa Maria del Mar, gotický most Carrer del Bisbe Irurita, náměstí Plaça Reial nebo katedrálu Santa Eulália.

Plaça d'Espanya

Toto náměstí je jedno z nejdůležitějších dopravních míst v celé Barceloně. Nachází se nedaleko zmíněného kopce Montjuïc. Tato část města byla postavena pro mezinárodní výstavu EXPO 1929. Na Plaça d'Espanya se kříží mnoho linek městských vlaků, autobusů i metra, takže se tam dostanete snadno.

Pozoruhodné tam jsou kašna od Joespa Marii Jujola, vysoké benátské věže inspirované zvonicí kostela sv. Marka v Benátkách a bývalá aréna býčích zápasů, kde je dnes obchodní centrum.
Barcelona, Placa de Espanya

Museum Picasso

Máte rádi moderní umění? Vydejte se do muzea Picassových děl. Uvidíte tam jeho malby, kresby, litografie i rytiny. S 4 500 Pisassovými díly patří k nejnavštěvovanějším muzeím na světě.

Gaudího secesní architektura

Hlavní město Katalánska je centrem modernistické architektury. Nejvíce se do její podoby promítla slavná práce Antonia Gaudího. Užijte si katedrálu Sagrada Família zevnitř i zvenku.

Doporučujeme projít si i park Güell. Jeho vstupní bránu tvoří dvě budovy s věží vyskládané Gaudího typickou pestrobarevnou mozaikou.

Další tipy na díla tohoto slavného architekta najdete v našem článku Gaudího Barcelona - architektura z jiného světa.

Pláž Barceloneta

Zabořte na městské pláži uchozené nohy do písku a zrelaxujete se. Zajímavostí je, že v Barceloně jsou tak dobré povětrnostní podmínky, že na městských plážích můžete i surfovat. I to láká do Barcelony zahraniční studenty a digitální nomády. 

barcelonska-plaz

Co ochutnat v Barceloně

V útulných kavárnách můžete nabrat síly nad šálkem carajillo (káva s rumem). Třeba v ikonické kavárně Čtyřy kočky, kde tvořili i Picasso a Dalí.

Posilnit se můžete i nejznámějším španělskou specialitou paellou (rizotové hlavní jídlo), která má mnoho obměn. Skvělou ji připravují například ve zmíněné ulici La Rambla.

A při návštěvě Španělska byste si určitě měli dát tacos, bez toho by nebyla návštěva této země úplná.
Další tipy na španělská jídla najdete v článku Gastro cestování po jižní Evropě.

barcelona-morska-paella
 
Kdy jet do Barcelony

Barcelonu můžete navštívit po celý rok. Vybírejte si roční období podle toho, co tam chcete zažít. Chcete spojit objevování města s koupáním v moři? Vydejte se tam od června do září.

Nebo si raději chcete užít pěší turistiku po městě, památky a muzea bez vysokých teplot? Pak se tam vypravte na jaře, v listopadu nebo v zimě. Protože barcelonská zima je o mnoho teplejší a než česká a po pláži se můžete projít i tehdy. Výhodou je, že v Barceloně ani v zimě neprší často. A sníh padá jen naprosto výjimečně.

Než vyrazíte za tacos a „¡Hasta mañana!“ (na shledanou zítra), mějte s sebou kvalitní cestovní pojištění.
Vy cestujete. My se staráme.

Zdroje: magazinocestovani.cz, mesto-barcelona.cz, mesto-barcelona.cz

Další články

Cestovní pojištění ušité přímo vám na míru? Najdete v článku!

Může se zdát, že je těžké vybrat si cestovní pojištění, které je pro vás to nejvhodnější. Protože jsme ve vodách cestovního pojištění jako ryby ve vodě, připravili jsme pro vás tipy, které vám výběr usnadní.

cestovni-pojisteni-na-miru

Nejmasivnější vlny světa se právě probouzí

Vodní obři, mohutné hradby, vlny duchů nebo zabijáci. Mezi námořníky kolovaly dlouhá léta mýty o gigantických vlnách lámajících těžké nákladní lodě napůl uprostřed rozbouřených moří. Dnes na ně věří celý svět. Abyste je spatřili, nemusíte plout daleko od pevniny. Mocné vodní masy se v zimě objevují i u jindy poklidných břehů. Jedni by se s nimi nepřáli potkat ani v tom nejděsivějším snu, druzí se za nimi honí po celém světě, dobrovolně se nechávají na jejich vrcholy vyvést skútry a napumpovaní adrenalinem je sjíždějí. Kde je najdete?

nejvetsi-vlny-01