Datum:

Počasí je bohužel jednou z těch věcí, kterou si nemůžeme předem objednat. A tak je dobré si připravit náhradní plány, kdyby nám náhodou nepřálo. Když se předpověď netrefí do vašich přání, vytvořte si jiná. Sepsali jsme pro vás tipy, jak si užít dovolenou i tak. A třeba ještě lépe, zajímavěji a netradičněji. Fantazii se meze nekladou a možnostem na dovolené také ne. Jak tedy s nečekaně volným časem naložit? 

Co dělat na dovolené když je špatné počasí

Nechte se hýčkat

Chtěli jste vystavit svoje tělo slunečním paprskům na pláži, na golfovém hřišti nebo na hřebenech hor, ale počasí vám zmařilo plány? Vystavte vaše tělo šikovným rukám masérů za svitu svíček a nechte si zharmonizovat mysl aromaterapeutickými oleji. Odpočinek k dovolené patří a určitě vám udělá dobře vypnout hlavu a nechat o sebe pečovat. Masáže jsou dostupné ve většině destinací a nabízí široký výběr od sportovních, thajských až po relaxační masáž hlavy.

Co dělat na dovolené když je špatné počasí

Objevujte místní speciality

Další aktivitou, která se dá krásně zvládat za jakéhokoli počasí, je degustování. Počasí vám dává spoustu času na to prozkoumat místní zastřešené trhy, obchody, bistra a restaurace. Když je venku ošklivo, nebude vám líto dát si jídlo o mnoha chodech a vychutnávat si každé sousto. Využijte této možnosti a přivezte si domů inspiraci na nová jídla, která budete moci vařit svým blízkým a přátelům po celý rok. 
 
Co dělat na dovolené když je špatné počasí

Zažijte nevšední aktivity

V místě vaší dovolené můžete díky mnoha webům najít originální prohlídky měst a přírody, sportovní aktivity, umělecké a řemeslné workshopy, soukromé koncerty, kurzy vaření a spoustu dalších zážitků. Poznáte se s místními obyvateli i dalšími cestovateli, procvičíte si jazyky a užijete si spoustu legrace. Díky workshopům si dokonce můžete přivézt vlastnoručně vyrobený suvenýr.

Co dělat na dovolené když je špatné počasí

Využijte místní parky

Nemáme na mysli ty městské, do kterých prší, ale ty lanové, sportovní a vodní. Pokud cestujete s dětmi, je to ideální varianta, jak si užít den a ani nevědět, jak je venku. Aquaparky bývají většinou kryté a i sportovní parky pamatují na nepříznivé počasí. Zoologické zahrady a farmy se zvířaty jsou další možné varianty. Podívejte se, kde se nachází ty nejbližší, a vyrazte si užít spoustu zábavy.

Prozkoumejte historii

Špatné počasí je jako dělané na návštěvu muzeí, protože v nich můžete strávit bez výčitek třeba celý den. Téměř každé místo na světě má co nabídnout ze své minulosti a umění. Další místo, které vám doporučíme kromě muzeí, jsou knihovny. V mnoha zemích světa patří budovy muzeí a knihoven k zajímavým architektonickým dílům. Obě instituce v sobě často skrývají také příjemné kavárny a bistra, kde si můžete odpočinout s krásnými knihami plnými fotografií v jedné ruce a kávou ve druhé.  A vůbec nemusíte znát místní řeč, abyste si návštěvu těchto míst užili.

Co dělat na dovolené když je špatné počasí

Seznamte se s místními lidmi

Spojte se třeba přes couchsurfing a poznejte místo vaší dovolené novýma očima. Dozvíte se spoustu informací o reálném životě na tomto místě, o tradicích, zvycích, historii, kuchyni a volném čase. Potkat se s jinou kulturou je vždycky obohacující. Využijte ošklivého počasí na seznámení s novými přáteli. Třeba se tamní lidé také rádi dozvědí informace o České republice a našich tradicích. Couchsurfing vám ukáže seznam lidí na daném místě a vy můžete oslovit ty, kteří jsou vám sympatičtí. Během chvíle si tak můžete domluvit, kde se potkáte a máte originální program i za špatného počasí.

A co na vaší dovolené můžete ovlivnit?  Kvalitní cestovní pojištění, které vám zajistí asistenční službu v češtině 24h denně 7 dní v týdnu, prověřenou lékařskou péči a rychlé vyřízení případných škod. Vy cestujete. My se staráme.

Zdroje: zkušenosti, airbnb.com, couchsurfing.com

Další články

Rujána – na sever k moři, vzhůru na největší německý ostrov

Na severu Německa v Baltském moři, oddělen průlivem leží členitý ostrov Rügen, Rujána. Jsou pro ni typické její křídové útesy, oblázkové i písčité pláže, traviny ve větru, architektura lázeňského života z minulého století a dlouhá dřevěná mola. 

Cestování s batohem - 1. díl Slovensko

Léto je již takřka v plném proudu a to je ten pravý a možná už nejvyšší čas představit vám náš nový seriál. Bude se věnovat zajímavým lokalitám za našimi blízkými i vzdálenějšími hranicemi...
 

Vah_328x166