Ještě před dvaceti lety byste tam našli klidný záliv s rybáři a lovci perel. Dnes se Dubaj pyšní mnoha rekordy, živým turistickým ruchem, moderním business centrem a čilým uměleckým životem. Nemine týden bez oznámení nového extravagantního projektu. V dnešním článku se podíváme na 5 důvodů, proč si do této metropole zaletět.

Pláž v Dubaji

Neuvěřitelné stavby

Dubaj je plná moderních domů a mrakodrapů. Nejslavnější stavbou je nejvyšší budova světa, Burdž Chalífa (Burj Khalifa). Je vysoká 828 metrů a má 163 pater. Pokud si chcete připadat jako ze sci-fi filmu, tak prohlídka této budovy vám to snadno zajistí – můžete si ji rezervovat tady. Město se rozrůstá nejen do výšky, ale také do moře na umělé poloostrovy a ostrovy. Jeden z nich, Palm Džumeira, je největší umělý ostrov na světě. Stojí na něm mnoho miliardářských sídel a luxusních hotelů. Asi nejznámější ze všech dubajských hotelů je Burdž Al Arab, sedmihvězdičkový hotel, který se stal symbolem tohoto velkoměsta. Stojí na vlastním umělém ostrově a s pevninou ho spojuje soukromý most. Pro hosty jsou k dispozici limuzíny Rolls-Royce a přistávací plocha pro helikoptéry, kdyby se tam chystali vlastním vrtulníkem.

Výhled na Dubaj v mracích

Multikulturní město

V Dubaji žije kolem 200 různých národností a 90 % všech obyvatel jsou cizinci. Na rozdíl od New Yorku nebo Londýna, do kterých přicházeli cizinci po staletí, v Dubaji potkáte první generaci expatů, která s sebou přináší spoustu svých tradic. Těšte se proto na gastronomické zážitky v jednoduchých bistrech i luxusních restauracích. Vaše chuťové buňky si mohou v jednom městě pochutnat na arabské, perské, indické, pákistánské, filipínské, francouzské, japonské, čínské, britské i americké kuchyni. V průběhu celého roku se tam koná mnoho gastronomických festivalů a jistě na některý narazíte.

Pláž La Mer v Dubaji

Extravagantní rarity

Největší fontánu na světě najdete také v Dubaji. Rozkládá se na 30akrovém umělém jezeře. Má 6 600 světel a 50 barevných projektorů a vodu stříká až do výšky 152 metrů. Určitě se zajděte podívat na tuto výjimečnou světelnou podívanou doprovázenou současnou arabskou a světovou hudbou. Dalším místem, kde vám může spadnout brada, je lyžařské středisko Ski Dubai. Stojí na 22 500 metrech čtverečních s výborným izolačním systémem, aby v něm byla teplota trvale pod nulou. Zalyžovat si tam můžete na 5 sjezdovkách (dokonce je jedna z nich černá!), nebo si užít 90metrovou sjezdovku pouze pro snowboardisty. Děti milují Snow Park s bobovými dráhami, 3D kinem, ledovou jeskyní a dalšími atrakcemi a také setkání s živými tučňáky. Teplé oblečení a sportovní vybavení jsou v ceně vstupného, takže si s nimi při balení nelamte hlavu. Všechny potřebné informace najdete na stránkách Ski Dubai.

úžasná fontána v Dubaji

Cestovní pojišťovna vyřeší za vás platbu u lékaře

Ráj pro nakupování

Jestli milujete krásné věci a obchody, tak je pro vás Dubaj ta pravá destinace. V nejrozlehlejším nákupním centru na světě budete nadšení. Dubai Mall skrývá 1 200 obchodů a přes 600 firem. Jeho součástí je luxusní hotel Dubai Aquarium s 22 kinosály, 120 restauracemi a 250 pokoji. Do nákupního centra dojedete červenou linkou metra, zastávku poznáte snadno, jméno nákupního domu je přímo v jejím názvu – Burj Khalifa/Dubai Mall. Jestli tam pojedete autem, tak můžete zaparkovat na jednom z 13 000 parkovacích míst. Pokud vás moderní nákupní centra nelákají, vydejte se na tradiční arabský trh šperků „Golden Souk“. Nachází se v nejstarší části města a je od 40. let minulého století ústředním místem obchodu v zemi. Odhaduje se, že se tam v každém okamžiku nachází 10 tun zlata.

Golden Souk trh se zlatem v Dubaji

Slunce, písek a moře

Dubaj má dlouhé písečné pobřeží a slunce tam svítí 300 dní v roce. Kromě opalování a vodních radovánek můžete vyrazit samozřejmě také na poušť. Ta tvoří většinu Spojených arabských emirátů, takže ji nemůžete minout. V zimě je příjemně chladná a láká k procházkám a hrátkám v písku, v letních měsících se jí raději vyhněte. Užít si v ní můžete jízdy na velbloudech i v autech. Obě varianty mají náhon na všechny čtyři.

Velbloudi na pláži v Dubaji

Než se vydáte prozkoumávat toto neuvěřitelné místo, přibalte si také kvalitní cestovní pojištění, ať máte jistotu, že o vás bude v luxusním místě případně královsky postaráno. Vy cestujete. My se staráme.

Zdroje: burjkhalifa.ae, brittanyfromboston.com, lovin.ie, youtube.com, wikipedia.org, skidxb.com 

Užijte si hipsterský Reykjavík a pak cestujte kolem pobřeží do nejkrásnějších koutů této tajemné země skřítků a víl. Co vás na cestě čeká za druhy lákadel?  

7. 4. 2021
Příroda na Islandu

Na romantickou večeři do restaurace, na film do kina nebo na wellness pobyt své drahé polovičky vzít letos nemůžeme. Je ale možné vyrazit ve dvou na procházku na čerstvý vzduch. Jakých 9 romantických míst doporučujeme? 

10. 2. 2021