Datum:

Ještě před dvaceti lety byste tam našli klidný záliv s rybáři a lovci perel. Dnes se Dubaj pyšní mnoha rekordy, živým turistickým ruchem, moderním business centrem a čilým uměleckým životem. Nemine týden bez oznámení nového extravagantního projektu. V dnešním článku se podíváme na 5 důvodů, proč si do této metropole zaletět.

Pláž v Dubaji

Neuvěřitelné stavby

Dubaj je plná moderních domů a mrakodrapů. Nejslavnější stavbou je nejvyšší budova světa, Burdž Chalífa (Burj Khalifa). Je vysoká 828 metrů a má 163 pater. Pokud si chcete připadat jako ze sci-fi filmu, tak prohlídka této budovy vám to snadno zajistí – můžete si ji rezervovat tady. Město se rozrůstá nejen do výšky, ale také do moře na umělé poloostrovy a ostrovy. Jeden z nich, Palm Džumeira, je největší umělý ostrov na světě. Stojí na něm mnoho miliardářských sídel a luxusních hotelů. Asi nejznámější ze všech dubajských hotelů je Burdž Al Arab, sedmihvězdičkový hotel, který se stal symbolem tohoto velkoměsta. Stojí na vlastním umělém ostrově a s pevninou ho spojuje soukromý most. Pro hosty jsou k dispozici limuzíny Rolls-Royce a přistávací plocha pro helikoptéry, kdyby se tam chystali vlastním vrtulníkem.

Výhled na Dubaj v mracích

Multikulturní město

V Dubaji žije kolem 200 různých národností a 90 % všech obyvatel jsou cizinci. Na rozdíl od New Yorku nebo Londýna, do kterých přicházeli cizinci po staletí, v Dubaji potkáte první generaci expatů, která s sebou přináší spoustu svých tradic. Těšte se proto na gastronomické zážitky v jednoduchých bistrech i luxusních restauracích. Vaše chuťové buňky si mohou v jednom městě pochutnat na arabské, perské, indické, pákistánské, filipínské, francouzské, japonské, čínské, britské i americké kuchyni. V průběhu celého roku se tam koná mnoho gastronomických festivalů a jistě na některý narazíte.

Pláž La Mer v Dubaji

Extravagantní rarity

Největší fontánu na světě najdete také v Dubaji. Rozkládá se na 30akrovém umělém jezeře. Má 6 600 světel a 50 barevných projektorů a vodu stříká až do výšky 152 metrů. Určitě se zajděte podívat na tuto výjimečnou světelnou podívanou doprovázenou současnou arabskou a světovou hudbou. Dalším místem, kde vám může spadnout brada, je lyžařské středisko Ski Dubai. Stojí na 22 500 metrech čtverečních s výborným izolačním systémem, aby v něm byla teplota trvale pod nulou. Zalyžovat si tam můžete na 5 sjezdovkách (dokonce je jedna z nich černá!), nebo si užít 90metrovou sjezdovku pouze pro snowboardisty. Děti milují Snow Park s bobovými dráhami, 3D kinem, ledovou jeskyní a dalšími atrakcemi a také setkání s živými tučňáky. Teplé oblečení a sportovní vybavení jsou v ceně vstupného, takže si s nimi při balení nelamte hlavu. Všechny potřebné informace najdete na stránkách Ski Dubai.

úžasná fontána v Dubaji

Cestovní pojišťovna vyřeší za vás platbu u lékaře

Ráj pro nakupování

Jestli milujete krásné věci a obchody, tak je pro vás Dubaj ta pravá destinace. V nejrozlehlejším nákupním centru na světě budete nadšení. Dubai Mall skrývá 1 200 obchodů a přes 600 firem. Jeho součástí je luxusní hotel Dubai Aquarium s 22 kinosály, 120 restauracemi a 250 pokoji. Do nákupního centra dojedete červenou linkou metra, zastávku poznáte snadno, jméno nákupního domu je přímo v jejím názvu – Burj Khalifa/Dubai Mall. Jestli tam pojedete autem, tak můžete zaparkovat na jednom z 13 000 parkovacích míst. Pokud vás moderní nákupní centra nelákají, vydejte se na tradiční arabský trh šperků „Golden Souk“. Nachází se v nejstarší části města a je od 40. let minulého století ústředním místem obchodu v zemi. Odhaduje se, že se tam v každém okamžiku nachází 10 tun zlata.

Golden Souk trh se zlatem v Dubaji

Slunce, písek a moře

Dubaj má dlouhé písečné pobřeží a slunce tam svítí 300 dní v roce. Kromě opalování a vodních radovánek můžete vyrazit samozřejmě také na poušť. Ta tvoří většinu Spojených arabských emirátů, takže ji nemůžete minout. V zimě je příjemně chladná a láká k procházkám a hrátkám v písku, v letních měsících se jí raději vyhněte. Užít si v ní můžete jízdy na velbloudech i v autech. Obě varianty mají náhon na všechny čtyři.

Velbloudi na pláži v Dubaji

Než se vydáte prozkoumávat toto neuvěřitelné místo, přibalte si také kvalitní cestovní pojištění, ať máte jistotu, že o vás bude v luxusním místě případně královsky postaráno. Vy cestujete. My se staráme.

Zdroje: burjkhalifa.ae, brittanyfromboston.com, lovin.ie, youtube.com, wikipedia.org, skidxb.com 

Další články

5 nejlepších zoo v Evropě

Asi se shodneme na tom, že návštěva zoo je jednou z nejoblíbenějších rodinných volnočasových aktivit. Vybrali jsme pro vás 5 skvělých evropských zoologických zahrad, ve kterých najdete tolik NEJ ...

evropske-zoo-uvodni

Jak na spropitné? Informace z celého světa

Také vám na dovolené v cizině nejsou příjemné situace, kdy řešíte při placení v restauraci nebo při odchodu z hotelu kolik by asi bylo vhodné nechat na spropitném, aby byl personál spokojený...  

taxi2