Datum:

Máte rádi ten pocit, kdy přes špičky lyží vidíte jen kraj svahu pod vámi a nic víc? Kdy se hrany vašich lyží „zakusují“ do ledových ploch černých sjezdovek? Tak to vám přijde vhod dnešní článek - našli jsme pro vás tipy v Rakousku, Švýcarsku, Itálii a Francii.

Rakousko lyžování freeride

Mayrhofen v Rakousku

To bude něco pro vás. Najdete tam celých 38 km černých sjezdovek. Nejznámější z nich se jmenuje Harakiri, protože má sklon svahu 78 %. Je určená pouze pro zkušené lyžaře na černých svazích. Další „lahůdkou“ v Mayrhofenu je sjezdovka s číslem 12, které se také přezdívá Ďábelský sjezd.

Serfaus-Fiss-Ladis v Rakousku

Toto středisko propojuje všechny úrovně lyžařů a snowboardistů. Má sjezdovky pro začátečníky i pro zkušené lyžaře. A 28 km tras je černých. Mezi nejobtížnější trasy patří Direttissima a Kamikaze, které mají sklon 70 %.

Ski Arlberg v Rakousku

Je jedním z největších lyžařských středisek Rakouska, kde můžete projet více než 40 km černých sjezdovek. Trať Langer Zug je dlouhá 6,5 km a v některých místech má sklon 80 %. Je to trasa pouze pro experty a fajnšmekry.

Lyžování v Rakousku Ski Amade největší lyžařský areál

Sölden v Rakousku

Toto oblíbené rakouské středisko má přes 30 km černých sjezdovek. Mezi lyžařskou špičkou je oblíbená sjezdovka Mafia-Abfahrt. Pokud se tam vydáte, tak vám doporučujeme sjezd z výšky 2 727 m. n. m. z Hainbachjochu až do Sölden-Ötztal Areny. Celou jízdu budete mít úžasný výhled na hory.

Via Lattea v Itálii

Tato rozlehlá italsko-francouzská lyžařská oblast je oblíbená mezi milovníky černých sjezdovek. Má jich totiž 85! Několik z nich přibylo na počest zimních olympijských her v roce 2006, protože tato oblast byla jednou z hostitelských vesnic. Pokud se považujete za mistry na lyžích, sjeďte si sjezdovku Sises.

Uraz páteře v Rakousku cestovní pojištění

Kronplatz/Plan de Corones v Itálii

Toto středisko v Jižním Tyrolsku má 29 km černých sjezdovek. Mezi nejslavnější z nich patří Sylvester, Hernegg, Pre da Peres a Erta. Změřit vaše síly s úhlem svahu můžete na jedné z nejstrmějších sjezdovek v celé Evropě, která se jmenuje Piculin. Středisko Kronplatz je napojené na Alta Badia s dalšími 500 km sjezdovkami. Takže výběr je tam opravdu bohatý.

Sjezdovky ve Francii

St. Moritz ve Švýcarsku

Další ráj pro zkušené lyžaře leží ve Švýcarsku mezi vrcholky hor ve výšce 3 000 m. n. m. Skrývá se tam 63 km černých sjezdovek. Doporučujeme sjet si ve středisku Corvatsch trasu Königsabfahrt. Z této 9 km dlouhé sjezdovky jsou nádherné vyhlídky na švýcarská jezera.

Andermatt ve Švýcarsku

Nachází se v srdci švýcarských Alp a pyšní se více než 65 černými sjezdovkami. Z Gemsstocku ve 2 961 m. n. m. budete mít fantastický výhled na Alpy a můžete si z něj sjet slavný sjezd Bernharda Russiho dlouhý 4,3 kilometrů. Tato oblast je skvělá nejen na černé sjezdovky ale také na freeridové lyžování.

Sjezdovky ve Švýcarsku

Avoriaz ve Francii

V lyžarské oblasti Portes du Soleil najdete vyhlášenou sjezdovku „švýcarskou zeď“, která se jmenuje La Chavanette. Je to pekelně strmý svah přímo na francouzsko-švýcarské hranici. Sklon sjezdovky je tak velký, že ji nevidíte, dokud lyžemi nepřejedete přes okraj…

Tignes-Val d'Isère ve Francii

Tato lyžařská oblast nabízí 72 km černých sjezdovek. Pokud jste v lyžování experti, tak si sjeďte ledovec Grande Motte z výšky 3 656 m. n. m. Je výjimečný svou strmostí, vyhlídkou do krajiny i sněhovou nadílkou.

Itálie nebo Francie kde je nejlepší lyžování?

Do kterého střediska byste se chtěli tuto zimu podívat? Do Itálie, Rakouska, Švýcarska, Francie nebo úplně jinam? Až si budete chystat vybavení, přibalte si také kvalitní cestovní pojištění pro zimní sporty. Vy lyžujete. My se staráme.

Zdroje: snowplaza.co.uk, snowmagazine.com

Další články

Co vidět v Baku a kam si odskočit na výlet v Ázerbájdžánu?

Největší a nejvíce zalidněná země na Kavkazu leží na pobřeží Kaspického moře. Vydejte se do jejího podnebí obdivovat architekturu, jídlo i koberce.

baku-azerbajdzan

10 klasických filmů o cestování a exotických zemích

Chtěli byste se ponořit do filmu o cestování po exotických zemích? A „Into the Wild“ – Útěk do divočiny, už jste viděli? Přinášíme vám tipy na další skvělé filmy.  

dreamstime_s_159426131