Nebaví vás klasické ubytování? Přespěte pod vodou, na seně či v sudu

Datum:

Typické hotelové pokoje a apartmány lákají cestovatele v posledních letech stále méně. Místo nich hledají nevšední místa, která jim kromě přespání nabídnou také nezapomenutelné zážitky. Podívejte se s námi, kde můžete být ubytovaní už při vaší příští dovolené.

Dům na stromě s dětmi

Ubytujte se pod hladinou

Dnes už jsou po celém světě hotely, které vám nabídnou výhled do podmořského světa z ložnice. Mezi ně patří Resort World Sentosa v Singapuru, který postavil hned 11 domů, ze kterých je výhled do obrovského akvária s 40 000 mořskými rybami. Stejně neuvěřitelný pohled se vám naskytne také v hotelu Atlantis, The Palm v Dubaji, kde můžete prosklenou stěnou ložnice pozorovat 65 000 podmořských živočichů. Pokud dáváte přednost raději jednoduchosti a soukromí, tak se vám bude líbit švédská varianta podvodní podívané. Hotel Utter Inn kousek od Stokholmu nabízí jeden malý pokoj, ze kterého vedou okna přímo do jezera. 
 
Restaurace v akváriu

Přespěte v sudu

Máte pocit, že se nevejdete? To je omyl, sudy bývají dlouhé několik metrů a pohodlně se do nich vejde manželská postel i jídelní kout. Přespání v sudu můžete zažít například na francouzském venkově v Auvergne nebo v mexických polích. Ve Francii cestovatelé spí v sudech od vína, v Mexiku v sudech od tequily. Kvalitní dřevěné sudy dnes skrývají místo tisíce litrů alkoholu nádherné a propracované interiéry. Mexický hotel se jmenuje Matices Hotel de barricas a nachází se kousek od města Tequila v agávových polích vedle muzea a destilérky. Můžete tak díky tomu vidět, zažít a ochutnat celý proces přípravy tohoto tradičního nápoje od sběru agáve až po cinkání skleniček.

Hotel v sudu na vinici

Ustelte si na seně

Ano, přesně tak jako v pohádkách. Ve švýcarských Alpách můžete spát na slámě a ráno posnídat čerstvý jogurt s domácí marmeládou a pečivem s výhledem na horské hřebeny. Mnoho domácích farem má kromě zvířat také další atrakce jako jsou zahrady, wellness, kuželky, trampolíny a střílení z luku. Švýcarskou idylku si můžete zařídit například tady. Další variantou slaměného bydlení jsou slaměné domy. Jeden takový najdete ve Walesu a na první pohled byste nepoznali žádný rozdíl oproti zděnému domu. Na druhý pohled je ale vidět, že jsou stěny v něčem jiné. Je to ideální místo pro romantické dovolené stejně jako pro dovolené s dětmi. Dům ze slámy je obklopený 3 akry pozemku, na kterých je dost prostoru pro procházky, odpočinek i dětské hry.

Švýcarské hory vesnice pastviny

Nocujte v koruně stromů

Anglie je známá tradičními krásnými domy a vilami. Najdeme tam ale také stromové a jiné alternativní domy. Krásné bydlení hned pod korunami stromů najdete v Sussexu kousek od vesnice Wadhurst. Dům je prostorný a kromě vnitřních prostor si užijete také velkou terasu s výhledem do zeleně. Chodit domů po lanovém mostě se vám jen tak někde nepoštěstí. Mnoho stromových domů najdete také v jihovýchodní Asii a v jižní Americe. V Peru najdete dokonce hotel Treehouse, který nabízí dobrodružný zážitek – k ubytování se dostanete pouze lodí. Domy v korunách stromů jsou propojené dlouhými a úzkými dřevěnými lávkami. Bydlet v takovém místě je zážitek na celý život.

Stromový dům otec se synem

Jaké netradiční bydlení byste si rádi vyzkoušeli? A v jaké zemi? Před odjezdem myslete kromě zajímavého ubytování také na své zdraví a sjednejte si kvalitní cestovní pojištění. Máme ověřená zdravotnická centra po celém světě nehledě na to, jestli spíte na slámě, pod vodou nebo v korunách stromů. Vy si užíváte dobrodružství, my se staráme.

Zdroje: ee.france.fr, lodgify.com, letribunaldunet.fr, voyagespirates.fr, visitvasteras.se, treehouselodge.com, visitwales.com, myswitzerland.com 

Další články

Pojištění Storno: Jak se chránit před nečekanými změnami plánů?

Přestože se dnes může zdát, že jde o další náklad navíc, pojištění storna vám poskytne klid před cestou a finanční ochranu v případě, že se objeví neočekávané komplikace.

Seychely. Exotický ráj pro rekreaci i poznávání

Tyrkysové moře, slunce odrážející se na bílém písku, nekonečné čisté pláže a bujné deštné pralesy. Jestli jste si někdy položili otázku, jak asi vypadá ráj, tak Seychely by takovému obrázku mohly odpovídat.

sexchely-nahled