Datum:

Typické hotelové pokoje a apartmány lákají cestovatele v posledních letech stále méně. Místo nich hledají nevšední místa, která jim kromě přespání nabídnou také nezapomenutelné zážitky. Podívejte se s námi, kde můžete být ubytovaní už při vaší příští dovolené.

Dům na stromě s dětmi

Ubytujte se pod hladinou

Dnes už jsou po celém světě hotely, které vám nabídnou výhled do podmořského světa z ložnice. Mezi ně patří Resort World Sentosa v Singapuru, který postavil hned 11 domů, ze kterých je výhled do obrovského akvária s 40 000 mořskými rybami. Stejně neuvěřitelný pohled se vám naskytne také v hotelu Atlantis, The Palm v Dubaji, kde můžete prosklenou stěnou ložnice pozorovat 65 000 podmořských živočichů. Pokud dáváte přednost raději jednoduchosti a soukromí, tak se vám bude líbit švédská varianta podvodní podívané. Hotel Utter Inn kousek od Stokholmu nabízí jeden malý pokoj, ze kterého vedou okna přímo do jezera. 
 
Restaurace v akváriu

Přespěte v sudu

Máte pocit, že se nevejdete? To je omyl, sudy bývají dlouhé několik metrů a pohodlně se do nich vejde manželská postel i jídelní kout. Přespání v sudu můžete zažít například na francouzském venkově v Auvergne nebo v mexických polích. Ve Francii cestovatelé spí v sudech od vína, v Mexiku v sudech od tequily. Kvalitní dřevěné sudy dnes skrývají místo tisíce litrů alkoholu nádherné a propracované interiéry. Mexický hotel se jmenuje Matices Hotel de barricas a nachází se kousek od města Tequila v agávových polích vedle muzea a destilérky. Můžete tak díky tomu vidět, zažít a ochutnat celý proces přípravy tohoto tradičního nápoje od sběru agáve až po cinkání skleniček.

Hotel v sudu na vinici

Ustelte si na seně

Ano, přesně tak jako v pohádkách. Ve švýcarských Alpách můžete spát na slámě a ráno posnídat čerstvý jogurt s domácí marmeládou a pečivem s výhledem na horské hřebeny. Mnoho domácích farem má kromě zvířat také další atrakce jako jsou zahrady, wellness, kuželky, trampolíny a střílení z luku. Švýcarskou idylku si můžete zařídit například tady. Další variantou slaměného bydlení jsou slaměné domy. Jeden takový najdete ve Walesu a na první pohled byste nepoznali žádný rozdíl oproti zděnému domu. Na druhý pohled je ale vidět, že jsou stěny v něčem jiné. Je to ideální místo pro romantické dovolené stejně jako pro dovolené s dětmi. Dům ze slámy je obklopený 3 akry pozemku, na kterých je dost prostoru pro procházky, odpočinek i dětské hry.

Švýcarské hory vesnice pastviny

Nocujte v koruně stromů

Anglie je známá tradičními krásnými domy a vilami. Najdeme tam ale také stromové a jiné alternativní domy. Krásné bydlení hned pod korunami stromů najdete v Sussexu kousek od vesnice Wadhurst. Dům je prostorný a kromě vnitřních prostor si užijete také velkou terasu s výhledem do zeleně. Chodit domů po lanovém mostě se vám jen tak někde nepoštěstí. Mnoho stromových domů najdete také v jihovýchodní Asii a v jižní Americe. V Peru najdete dokonce hotel Treehouse, který nabízí dobrodružný zážitek – k ubytování se dostanete pouze lodí. Domy v korunách stromů jsou propojené dlouhými a úzkými dřevěnými lávkami. Bydlet v takovém místě je zážitek na celý život.

Stromový dům otec se synem

Jaké netradiční bydlení byste si rádi vyzkoušeli? A v jaké zemi? Před odjezdem myslete kromě zajímavého ubytování také na své zdraví a sjednejte si kvalitní cestovní pojištění. Máme ověřená zdravotnická centra po celém světě nehledě na to, jestli spíte na slámě, pod vodou nebo v korunách stromů. Vy si užíváte dobrodružství, my se staráme.

Zdroje: ee.france.fr, lodgify.com, letribunaldunet.fr, voyagespirates.fr, visitvasteras.se, treehouselodge.com, visitwales.com, myswitzerland.com 

Italské speciality se rozšířily do celého světa. Pizzy, pesta, sýry, stovky druhů těstovin, vína a prosciutto jsou známé, víte ale, jaká jídla ochutnat v jednotlivých italských regionech? Odhalte s námi různé italské delikatesy. Vezmeme regiony přehledně podle abecedy. 

18. 8. 2021
Italská gastronomie

Tento nejposvátnější muslimský svátek se dotýká 1,8 miliardy lidí na světě. Je tedy dobré vědět, jak se v muslimských zemích chovat...

21. 4. 2021
Jak se chovat během ramadánu