Kam se vyplatí cestovat při současné hodnotě eura – nejvýhodnější destinace

Datum:

hlavni_rio_683x328

Částky, které utratíme v souvislosti s naší dovolenou, ať už za hotelový pokoj, stravování po restauracích nebo lístky za různé turistické atrakce, se mohou vyšplhat do astronomických rozměrů. Zde je pár tipů na zajímavé destinace, kde si vede euro více než dobře, pokud jde o jeho současnou kupní sílu a tedy možné úspory rozpočtu na dovolenou. A přestože naše země není součástí eurozóny, jedná se určitě o zajímavé čtení i pro české světoběžníky.

Turecko stále platí za zemi s přiměřenými cenami. Přestože hodnota turecké liry během posledních měsíců výrazně klesla, turisté dostanou za svoje 1 euro zboží v hodnotě 1,55 EUR. Kofty, typické turecké masové kuličky, budou tak ještě lahodnější.V Brazílii má euro v současné době ještě větší kupní sílu, než v Turecku. Přestože se brazilský real vzpamatovává z poklesu, který nastal během fotbalového mistrovství světa v roce 2014, v porovnání s eurem je stále na historickém minimu. Pro příznivce Amazonky, Copacabany a Cukrové homole tyčící se nad Rio de Janeirem je současná pozice eura dalším důvodem, proč nasednout na dálkový let do této pestrobarevné jihoamerické země. Skvělá brazilská jídla, chlazenou Caipirinhu nebo džus s čerstvých zelených kokosových ořechů popíjený na písčité pláži si při nízkých cenách turisté zaručeně vychutnají.

Další tip je určen těm, kdo preferují nižší teplotu vzduchu. Díky propadu norské koruny se tato tradičně poněkud dražší destinace objevuje na našem cestovním radaru. Turista hledající výhodné nákupy zde ani nyní neuspěje (za 1 euro dostane zboží v hodnotě 70 centů), nicméně od loňského roku tato země výrazně zlevnila. Takže kdo si chce splnit svůj sen o norských fjordech, teď je ta pravá chvíle.

sjednat cestovní pojištění online

I v rámci Evropské unie jsou letos v nabídce destinace, které mohou být pro peněženky cestovatelů zajímavé. Např. Maďarsko a Polsko jsou velmi dobrou volbou. V těchto zemích je kupní síla 1 eura na 1,76 resp. 1,79 eura. Ve světle těchto cen je výlet po tokajských vinicích nebo návštěva města kultury Krakova opravdu lákavou nabídkou.

Budapešť - tržnice

Na druhé straně jsou i výlety, které se v souvislosti s aktuálním kurzem eura prodraží.  Týká se to např. Spojených států, které po léta platily za destinaci s obecně příznivými cenami. Tato země nekonečných možností je však v současnosti výrazně dražší než např. Německo. Nicméně alespoň pro ty, kdo předpovídají pokračující cenový nárůst, stojí za to se do USA rychle vydat. Než bude ještě dráž!

No a nejdražší zemí je z pohledu současné pozice eura Švýcarsko. Zde turisté dostanou za svoje 1 euro zboží v hodnotě pouhých 57 centů! Ti, kdo si svůj rozpočet pečlivě hlídají, si budou muset nechat své choutky na zasněžené vrcholky hor, idylické alpské louky a skvělou čokoládu pro tentokrát zajít. Ostatní se musí připravit na pořádný „alpský“ vítr v peněžence.

Bezpečně na cestu

Pokud jste se rozhodli navštívit některou z uvedených zemích či se chystáte třeba na delší cesty, rozhodně nepodceňujte důkladnou přípravu. A myslete i na to, že vás na vašich cestách v zahraničí může potkat cokoli. Sjednejte si proto vhodné cestovní pojištění.

sjednat cestovní pojištění online

Zdroj: www.erv.de/presse
 

Další články

Jak se slaví svátek tří králů v zahraničí?

Tři mudrce putující z orientu s dary za čerstvě narozeným Ježíškem určitě představovat nemusíme. Jak se ale slaví tento svátek v různých zemích světa?

tri-kralove-v-zahranici

Ohřejte se ve španělské Málaze

Když začne počasí v České republice připomínat Londýn, je nejvyšší čas poohlédnout se po letenkách do teplých krajin. Nemusíte hned do jihovýchodní Asie, Egypta nebo na Kanárské ostrovy. I v Evropě si můžete užít krásné počasí.

malaga-03