Datum:

Máte pocit, že dovolená v přírodě vyšla z módy? Naopak! Čím dál více lidí utíká z rušných měst do přírody, kde čerpá novou energii do života. Ať už pod zelenými stromy, u úpatí masivních skal nebo vlnícího se oceánu. Moderní doba si ale žádá moderní přístupy. Příroda je jedna věc, mnozí cestovatelé si ale chtějí dopřát více. Opravdový zážitek. A tak zapomeňte na promoklé stany, zatuchlé chatky a nevábně působící sociální zařízení s dlouhými řadami. Kempování si můžete užít v luxusu, kterého se vám někdy nedostane ani v hotelech. Představujeme vám glamour camping, s jehož službami zažijete opravdu kouzelné kempování. Postel, zásuvky, wifi připojení, ale i topení nebo vlastní koupelnu, to vše najdete v přepychových kempech po celé Evropě. 

Luxusní hotel na stromě

Kempování v korunách stromů v Německu

Vstávejte mezi prvními v nejvýchodnějším cípu našich západních sousedů. Kulturinsel Einsiedel je prvním tradičním „Tree-house“ kempem v Německu. Na výběr máte z 9 tematických pokojů. Během chvíle se tak můžete přenést do pohádky nebo k babce bylinkářce. Na své si přijdou i milovníci tajů a záhad nebo bohémové. Kromě originálního ubytování v přírodě na vás v ceně čeká vstup do zábavního parku, snídaně formou bufetu, ale i ustájení pro vašeho plechového miláčka. Spacáky a vlastní objemné ručníky nechejte s klidem doma. Po venkovní koupeli se zabalte do měkkých ručníků a zalezte do svěžích peřin. Tady se spí v postelích! Pokud jste si už pro toto léto rezervovali klasickou dovolenou, nezoufejte. Domky na stromě jsou vyhřívané, a tak můžete letní pobyt v uklidňující zeleni vyměnit za zasněžené zimní dobrodružství.

Německý hotel na stromě

Stanování na pláži v Itálii

Nebo se snad raději držíte při zemi? A co takový písek? Na západním pobřeží Itálie v nedotčené toskánské přírodě leží kemp Capalbio. V něm se budete probouzet s výhledem na moře, před spaním vás zase uklidní šumění vln. Není to ale kemp v tradičním slova smyslu. Jedná se spíše o luxusní resort s komfortem 4hvězdičkového hotelu. Stan se najde jak pro pár, tak i celou rodinu. Uvelebte se 10 metrů od moře v pohodlných postelích nebo jen tak lenošte v křeslech či na pohovkách. Osvěžit se můžete nejen ve Středozemním moři, ale i v minibaru. Připojení k wifi je samozřejmostí stejně jako vlastní koupelna s hydromasážní sprchou. Pak už stačí jen na zahradě rozdělat gril a připravit si nezapomenutelné BBQ. Pro největší fajnšmekry doporučujeme vyzkoušet nejvyšší třídu luxusního kempování - plně zařízený třípokojový stan s vířivkou na terase a vlastním sociálním zařízením.

Kemping na pláži

Dovolená v karavanu ve Francii

Pravým opakem jsou starobylé chatky určené k celoročnímu kempování v Alsasku. Starobylé nerovná se ale staré! A to potvrzuje i jejich moderní interiér. V ložnicích najdete prostorné postele a ve vybavené kuchyni zase nebude problém ukuchtit prázdninovou večeři až pro 6 členů rodiny, kterou můžete společně slupnout na venkovní terase. K službám vám bude i vlastní koupelna s toaletou. Kemp je velmi přívětivý i co do aktivit. Zaplavejte si ve vyhřívaném bazénu nebo se vydejte na ochutnávku Alsaských vín. O to více vás pak bude bavit pravidelná karaoke party nebo konečně naleznete odvahu vyzkoušet paragliding. Klidnější povahy mohou jít na ryby nebo prozkoumat okolí.

Glamping luxusní kemp

Ubytování v portugalské divočině

Vinha da Manta je jednoduše ohromující! Stany s plátěnou střechou na dřevěných pódiích jsou zasazeny hluboko do portugalské přírody. Nejenže má každý úkryt svůj unikátní výhled do údolí Mondego, ráno stačí roztáhnout plachty a pozoruhodný rozbřesk máte jako na dlani. Koupání není zážitkem pouze v ekologicky filtrovaném, přírodním koupališti. Pobavíte se i při klasické koupeli, přesněji řečeno – sprše. Ty jsou totiž situované venku, takže nic pro stydlíny. Za to čistě soukromou budete mít kuchyň. Vybavení jednotlivých stanů se liší podle jejich velikosti. Všechny jsou ale zařízeny tak, aby se co nejméně lišili od svého přírodního okolí. K dotvoření dokonale relaxační atmosféry je vše laděno do neutrálních barev doplněné měkkým osvětlením.

Glamping kemp na pláži
 
Ať už si vyberete stan, domek na stromě nebo chatkovou klasiku, glamping vás nezklame. Nenašli jste v článku vaše oblíbené letovisko? Pak rozklikněte mapu glampingu a najděte si destinaci vašemu srdci nejbližší. Na cesty se ale nevydávejte bez kvalitního cestovního pojištění, které vám s 24hodinovým servisem poskytne naše pojišťovna. Dostupné je hned v několika variantách podle účelu vaší cesty.

Vy cestujete. My se staráme.

Zdroje: europe.stripes.com, express.co.uk

Další články

(Ne)tradiční oslava konce roku na Srí Lance

Napadlo Vás někdy, jaké by bylo prožít oslavy spojené s koncem roku v opravdové pohodě bez stresu z výběru správných dárků, nebo z faux-pas na rodinných setkáních? V tom případě se začtěte do následujících řádků, ve kterých možná najdete odpověď jak na to.

Adams-Peak

TOP 6 vinobraní v Evropě - Kam ještě zajet na ochutnávky?

V Čechách se období vinobraní už pomalu chýlí k závěru, to ale určitě neznamená konec zábavy! Za slavnostmi vína se můžete vydat i do zahraničí. V teplejších částech...

nahled-vinobrani