Datum:

Silvestr se blíží a je ten správný čas si vybrat, kde ho oslavíte. Proto jsme pro vás připravili 5 tipů v Evropě a 5 ve světě, o kterých se v cestovatelských kruzích šeptá, že tam bude letos výjimečná novoroční oslava. 10, 9, 8,… Pojďme na to, než odbije půlnoc.

Ohňostroje a Silvestr v Dubaji

Koh Phangan

Na thajských plážích jsou párty celý rok, nejdivočejší z nich se ale koná na Silvestra na Koh Phangan, místě nejslavnějších celovečerních párty na světě. Párty se odehrává v okolí Sunrise Beach v Haad Rin a začíná hned po setmění. Ve víru tance, hudby a zábavy se můžete točit až do následujícího odpoledne.

Hong Kong

V tomto velkoměstě se chystá na letošního Silvestra ve Victoria Harbour velkolepá akce – nejen ohňostroj, ale také velká hudební show se světelnou LED choreografií. Vyhněte se davům na nábřeží a místo toho si vychutnejte show z vodní hladiny na lodi nebo v jednom z mnoha střešních barů, kterých je v Hong Kongu spousta.

Ohňostroje a Silvestr u moře

Sydney

Další tip na velkoměsto s vodní hladinou, tentokrát u protinožců. I tady si můžete ohňostroj zažít hned dvakrát – na nebi i na vodě. Najděte si místo na pevnině, v restauraci na nábřeží u Sydney Harbour Bridge nebo v úplném soukromí na lodi. Tam může vaše odpočítávání odstartovat s jakýmkoli předstihem, klidně od odpoledne.

Rio de Janeiro

Pokud si chcete užít pořádnou párty s lidmi, kteří ví, jak se slaví, tak si zaleťte rozhodně sem. Brazilci mají oslavy v krvi a ví, jak to roztočit ve velkém i kdykoli jindy než během slavného karnevalu. A protože je na Silvestra v Brazílii právě léto, nabízí se slavit konec roku v rytmu samby na pláži. Určitě si s sebou přibalte bílé oblečení, v Riu se věří, že bílá barva přináší štěstí v novém roce. A jaký výhled budete mít na Nový rok, takový vás čeká po celý rok…

 Silvestr a Nový rok u moře snídaně na pláži

Dubaj

Toto pozoruhodné velkoměsto k návštěvě na Silvestra přímo vybízí. Proč? Velkolepé ohňostroje uvidíte z mnoha mrakodrapů. Ideálně z toho nejvyššího na světě, Burj Khalifa, který má 122 poschodí. A je dost možné, že se letos bude chtít Dubaj zase vrátit na 1. místo s největší ohňostrojem na světě. Prvenství z roku 2013 jí vyfoukly Filipíny v roce 2016. A vy to můžete vidět na vlastní oči.

Cestovní pojištění vyřeší za vás platbu u lékaře v zahraničí

Barcelona, Španělsko

Ve Španělsku je naprosto běžné vyrážet za zábavou až kolem 23. hodiny, takže času na oslavy v ulicích máte v tomto městě spoustu. Oslavy probíhají na mnoha náměstích v centru, výhled na ohňostroje budete mít z kopce Montjuïc a taneční párty se rozjede v Poble Espanyol, muzeem pod širým nebem, kde trvá až do šesti do rána. Lákavé, že?

Silvestr Nový rok Ohňostroje v Barceloně Placa Espana

Berlín, Německo

Hned u našich sousedů můžete zažít jednu z největších venkovních oslav nového roku v Evropě. Do Berlína se sjíždí každoročně kolem milionu lidí, aby na kilometrech mezi Brandenburskou branou a Sloupem vítězství tančili na živou hudbu skvělých DJů. Kromě ohňostroje se těšte také na laserové show. A to vše zdarma.

Amsterdam

Na Silvestra vám doporučujeme být u mostu Magere Brug, kde se shromažďují veslaři, aby odpočítávali nový rok a začátek ohňostrojů naproti přes řeku. Slavnosti pak pokračují po celém městě, tepající atmosféru najdete v čínské části města Nieuwmarkt a v bývalých průmyslových budovách předělaných na taneční parkety.

Silvestr Nový rok Ohňostroje v Holandsku Amsterdamu

Kodaň

Chcete zažít noc, kdy Dánové opustí své „hygge“ a odvážou se na maximum? Tak se zajeďte podívat na Silvestra právě do Kodaně. O půlnoci se před radnicí shromáždí místní obyvatelé, bouchnou láhve šampaňského, zapálí ohňostroje, odpálí petardy, všechny restaurace nabízí nejlepší jídlo a pití a zahrady Tivoli ozáří oblohu svým vlastním ohňostrojem.

Athény

Co takhle dělat noční sovu v Athénách? Na vrcholku Akropole si můžete užít koncert s výhledem na Pantheon v pozadí a pak se kochat výhledem na město a ohňostroj. Nebo se vydejte do hotelů se střešními terasami, těch je v Athénách mnoho. O venkovní místa s panoramatickým výhledem není v tomto starověkém městě nouze.

Silvestr Nový rok Ohňostroje v Řecku Atény výhled na Akropolis

Ať se vydáte bouchnout šampaňské kamkoli za hranice naší země, přibalte si kvalitní cestovní pojištění. Protože v zahraničí platí: Vy slavíte. My se staráme.

Zdroje: fodors.com, cntraveller.com, therooftopguide.com

Další články

Gastro speciality v České republice - 2. díl

Dnes budeme pokračovat do dalších krajů naší republiky za tradičními dobrotami. Ty můžete objevit při výletech a dovolených, nebo si je díky receptům připravit kdekoli a kdykoli.  

gastro-cechy

Nezmeškejte slevy po Vánocích: Cestujte do blízkého zahraničí

Zimní víkendové výlety do okolních měst, a to hned po svátcích, myslíte na ně také? Vydejte se na tajný výlet spojený s nákupy! Kde se dobře nakupuje?

nakupovani-slevy-zahranici