Silvestr se blíží a je ten správný čas si vybrat, kde ho oslavíte. Proto jsme pro vás připravili 5 tipů v Evropě a 5 ve světě, o kterých se v cestovatelských kruzích šeptá, že tam bude letos výjimečná novoroční oslava. 10, 9, 8,… Pojďme na to, než odbije půlnoc.

Ohňostroje a Silvestr v Dubaji

Koh Phangan

Na thajských plážích jsou párty celý rok, nejdivočejší z nich se ale koná na Silvestra na Koh Phangan, místě nejslavnějších celovečerních párty na světě. Párty se odehrává v okolí Sunrise Beach v Haad Rin a začíná hned po setmění. Ve víru tance, hudby a zábavy se můžete točit až do následujícího odpoledne.

Hong Kong

V tomto velkoměstě se chystá na letošního Silvestra ve Victoria Harbour velkolepá akce – nejen ohňostroj, ale také velká hudební show se světelnou LED choreografií. Vyhněte se davům na nábřeží a místo toho si vychutnejte show z vodní hladiny na lodi nebo v jednom z mnoha střešních barů, kterých je v Hong Kongu spousta.

Ohňostroje a Silvestr u moře

Sydney

Další tip na velkoměsto s vodní hladinou, tentokrát u protinožců. I tady si můžete ohňostroj zažít hned dvakrát – na nebi i na vodě. Najděte si místo na pevnině, v restauraci na nábřeží u Sydney Harbour Bridge nebo v úplném soukromí na lodi. Tam může vaše odpočítávání odstartovat s jakýmkoli předstihem, klidně od odpoledne.

Rio de Janeiro

Pokud si chcete užít pořádnou párty s lidmi, kteří ví, jak se slaví, tak si zaleťte rozhodně sem. Brazilci mají oslavy v krvi a ví, jak to roztočit ve velkém i kdykoli jindy než během slavného karnevalu. A protože je na Silvestra v Brazílii právě léto, nabízí se slavit konec roku v rytmu samby na pláži. Určitě si s sebou přibalte bílé oblečení, v Riu se věří, že bílá barva přináší štěstí v novém roce. A jaký výhled budete mít na Nový rok, takový vás čeká po celý rok…

 Silvestr a Nový rok u moře snídaně na pláži

Dubaj

Toto pozoruhodné velkoměsto k návštěvě na Silvestra přímo vybízí. Proč? Velkolepé ohňostroje uvidíte z mnoha mrakodrapů. Ideálně z toho nejvyššího na světě, Burj Khalifa, který má 122 poschodí. A je dost možné, že se letos bude chtít Dubaj zase vrátit na 1. místo s největší ohňostrojem na světě. Prvenství z roku 2013 jí vyfoukly Filipíny v roce 2016. A vy to můžete vidět na vlastní oči.

Cestovní pojištění vyřeší za vás platbu u lékaře v zahraničí

Barcelona, Španělsko

Ve Španělsku je naprosto běžné vyrážet za zábavou až kolem 23. hodiny, takže času na oslavy v ulicích máte v tomto městě spoustu. Oslavy probíhají na mnoha náměstích v centru, výhled na ohňostroje budete mít z kopce Montjuïc a taneční párty se rozjede v Poble Espanyol, muzeem pod širým nebem, kde trvá až do šesti do rána. Lákavé, že?

Silvestr Nový rok Ohňostroje v Barceloně Placa Espana

Berlín, Německo

Hned u našich sousedů můžete zažít jednu z největších venkovních oslav nového roku v Evropě. Do Berlína se sjíždí každoročně kolem milionu lidí, aby na kilometrech mezi Brandenburskou branou a Sloupem vítězství tančili na živou hudbu skvělých DJů. Kromě ohňostroje se těšte také na laserové show. A to vše zdarma.

Amsterdam

Na Silvestra vám doporučujeme být u mostu Magere Brug, kde se shromažďují veslaři, aby odpočítávali nový rok a začátek ohňostrojů naproti přes řeku. Slavnosti pak pokračují po celém městě, tepající atmosféru najdete v čínské části města Nieuwmarkt a v bývalých průmyslových budovách předělaných na taneční parkety.

Silvestr Nový rok Ohňostroje v Holandsku Amsterdamu

Kodaň

Chcete zažít noc, kdy Dánové opustí své „hygge“ a odvážou se na maximum? Tak se zajeďte podívat na Silvestra právě do Kodaně. O půlnoci se před radnicí shromáždí místní obyvatelé, bouchnou láhve šampaňského, zapálí ohňostroje, odpálí petardy, všechny restaurace nabízí nejlepší jídlo a pití a zahrady Tivoli ozáří oblohu svým vlastním ohňostrojem.

Athény

Co takhle dělat noční sovu v Athénách? Na vrcholku Akropole si můžete užít koncert s výhledem na Pantheon v pozadí a pak se kochat výhledem na město a ohňostroj. Nebo se vydejte do hotelů se střešními terasami, těch je v Athénách mnoho. O venkovní místa s panoramatickým výhledem není v tomto starověkém městě nouze.

Silvestr Nový rok Ohňostroje v Řecku Atény výhled na Akropolis

Ať se vydáte bouchnout šampaňské kamkoli za hranice naší země, přibalte si kvalitní cestovní pojištění. Protože v zahraničí platí: Vy slavíte. My se staráme.

Zdroje: fodors.com, cntraveller.com, therooftopguide.com

Mílovými kroky se k nám opět blíží slavnostní a kouzelná atmosféra adventu nebo také obávaná zběsilá vánoční masáž, to podle toho, jak to kdo máte položené... 

27. 10. 2017

Bílé písečné pláže, slunce, přírodní parky, moderní města, klokani, pohoda a hlavně žádné starosti. Tak by se dalo shrnout Australské společenství do jedné věty. Do jedné věty ale nejde napsat, jaká místa tam navštívit. Vybrali jsme pro vás pět lokalit, které stihnete vidět během dvoutýdenní dovolené bez ztráty australské pohody.

24. 09. 2017
5 nejlepších míst v Austrálii 01b