Datum:

Těžko hledáte v kalendáři volný čas na hodiny cizího jazyka? Děláte pokroky pomaleji, než byste si přáli? Řešení je snadné – odjeďte na jazykový kurz do ciziny. Studujete přirozeně po celý den a můžete se za jediný pobyt naučit více než za roky. V dnešním článku jsme pro vás vybrali místa, kde lze studium spojit i s nádhernou dovolenou.

Jachta v zálivu na ostrově Malta

Kurzy angličtiny na Maltě

Nechce se vám do Londýna, Oxfordu ani Irska, protože vám celý jazykový kurz může propršet? Tomu úplně rozumíme. Místo deštivého severu si představte výhled na širé moře, štíhlé majáky a sluncem zalité ulice historických měst. K tomu si přidejte ještě výbornou středomořskou kuchyni. Zní to skvěle? Přesně proto létají lidé z celé Evropy za angličtinou na tento ostrov. Malta patřila od roku 1800 do roku 1964 pod Anglii a dodnes je tam úředním jazykem vedle maltštiny také angličtina. Proto je na ostrově mnoho jazykových škol, které vedle studia angličtiny nabízí také spoustu poznávacích výletů a sportovních aktivit jako potápění, surfování, plachtění nebo vodní lyžování. Na písečných plážích v zátokách St. Peter’s Pool a Golden Bay se vám budou vědomosti určitě vstřebávat jedna radost.

ostrov Malta hora Carmel

Kurzy němčiny v Salzburku

Pokud vás neláká studium v Berlíně, Mnichově, Hannoveru nebo Vídni, vyrazte do tohoto malebného města, jehož historické centrum je zapsané na Seznamu světového dědictví UNESCO. Hned po jazykových lekcích můžete jít na prohlídku do Mozartova domu, nebo „šprechtit“ do některé kavárny. Určitě si v ní objednejte slavné Mozartovy koule z čokolády a vídeňskou kávu. Znáte slavný film Za zvuku hudby z roku 1965? Jestli ne, tak se na něj určitě podívejte. Natáčel se právě v Salzburku a dodnes je tak oblíbený, že se ve městě pořádají prohlídky po stopách tohoto filmu. Pokud milujete hudbu, jeďte na jazykový pobyt v létě, v období Salcburského festivalu nabitého koncerty a divadlem.

Salzburg - naučte se německy

Pojištění na dovolenou - Francie

Kurzy francouzštiny v Montpellier

Představte si, že se učíte tento krásný jazyk přímo na jihu Francie. Montpellier je nádherné univerzitní město vzdálené jen pár kilometrů od moře i od hor a žije pestrým kulturním životem. Díky tomu můžete po hodinách francouzštiny hned vyrazit na pláž (dokonce pohodlně tramvají), na výlet do hor nebo na některý festival. V Montpellier se jich koná zpravidla více najednou. A protože v tomto městě svítí slunce 300 dní v roce, koná se většina akcí přímo pod širým nebem. Dejte si kávu na Place de la Comédie, obdivujte Cathedrale St-Pierre a projděte Porte du Peyrou do parku, který končí historickým akvaduktem Saint Clément. Na výlet doporučujeme jednu z nejkrásnějších historických vesnic v celé Francii, Saint-Guilhem-le-Désert.

Naučte se francouzsky v Montpellier - na pláži!

Kurzy španělštiny v Granadě

I v tomto případě zůstaneme v teplém jižním podnebí. Toto město je také univerzitní, takže to v něm žije. Po lekcích španělštiny můžete objevovat historii města – vedle evropské kultury a architektury najdete také arabskou a maurskou, která vládla Španělsku ve středověku. Procházkou klikatými uličkami k pevnosti Citadella Alhambra se skvěle odreagujete. Za vidění stojí čtvrť Albayzín, z Mirador San Nicolás se vám naskytne překrásný pohled na celé město. A jestli se budete chtít za studijní výkony královsky odměnit, dopřejte si lázeň v Hammam Al Andalus. Energii vydanou na poznávání města vám snadno doplní tapas a další španělské speciality.

Alhambra - Granada, Španělsko - naučte se španělsky

Které místo by se vám nejvíce líbilo pro váš jazykový pobyt? Zeptejte se svého zaměstnavatele, nejspíš vás ve studijní zahraniční cestě rád podpoří. A vy si na těchto místech užijete také úžasnou dovolenou. Vy cestujete studovat jazyky, my se staráme.

Zdroje: fluentu.com, wikipedia.org, goabroad.com, verbling.com, visitmalta.com 

Štítky: Evropa

Další články

Egypt - potápění a šnorchlování. Kam se zanořit pod hladinu?

Dovolená ve společnosti pestrobarevných mořských živočichů, korálových útesů a podmořských skalních útvarů. Kde jsou ty nejlepší místa pro potápění v Egyptě?

potapeni-egypt

5 věcí, na které myslet, když si vybíráte cestovní pojištění

V cestovním pojištění obzvlášť platí, že čím levnější je, tím více se může prodražit, když se něco stane. Položte si těchto 5 otázek a můžete si být jistí, že o vás bude dobře postaráno.  

otazky-cestovni-pojisteni