Datum:

kam-v-lete-na-lyze-1

Máte rádi aktivní dovolenou na horách? Milujete sníh a už teď se vám po něm stýská? Podívejte se s námi na místa, kde můžete i v letních měsících sjíždět kopce na lyžích nebo na snowboardu. Některá leží dokonce blízko od našich hranic…

Jedinečný Hintertux

Rakousko je nejbližší destinace, kam můžete v letních měsících vyrazit za sněhem. Provoz byl letos v létě plánovaný i na dalších rakouských ledovcích, ale tání sněhu a opravy lanovek s optimistickými vizemi zamíchaly. Jediný ledovec, na kterém můžete letos lyžovat po celý rok, je tento „král mezi rakouskými ledovci“. Na Hintertuxu, který leží 1500 – 3 250 metrů nad mořem, sněžilo naštěstí naposledy před pár dny. V tuto chvíli vás vyveze na kopec jedenáct lanovek a jezdit můžete po dvaceti kilometrech sjezdovek různých obtížností. Nejdelší z „letních“ tratí je dlouhá dva kilometry a na jejím konci najdete slunnou terasu s restaurací. Snowboardisté si tam vychutnají široké sjezdovky a adrenalinový snowpark, kde se pořádají závody Světového poháru. Až si budete chtít odpočinout od brázdění kopců, zajděte se podívat do ledového paláce Nature Eis Palast na zmrzlé krystaly a rampouchy. Je to ideální místo na návštěvu ve skupince přátel a kromě dospělých potěší samozřejmě také děti. Rezervace je lepší domluvit předem.

Kam v létě na lyže 2

Švýcarsko poprvé - Saas Fee

I tento ledovec vám v létě nabízí dvacet kilometrů sjezdovek a i tam sněžilo pár dní zpátky. Sjezdovky jsou otevřené od půlky července až do konce října. Tratě jsou vhodné pro pokročilé lyžaře, freestylery i snowboardisty. Ti poslední si můžou užít skvělou U-rampu, kickery, raily, boxy a překážky. Na ledovec vás dopraví podzemní lanovka. Z údolí na vrchol se dostanete za hodinu, takže se vyplatí si přivstat, lanovky totiž v létě zavírají kolem poledne. Otevírací doby ski areálu najdete tady. Po dopoledni na sněhu si můžete dát horskou túru nebo procházku po naučných stezkách - na květinové stezce můžete vidět přes 240 druhů květin. Pokud vám aktivní dopoledne stačilo, pak vás potěší široká nabídka relaxace ve wellness centrech. Rovnováha musí být!

Švýcarsko podruhé – Zermatt

Podobně jako jeho předchůdci i tento ledovec nabízí v létě kolem dvaceti kilometrů sjezdovek. Stejně jako v zimě můžete jezdit po obou stranách hranice, takže si k obědu můžete dát klidně pizzu nebo lasagne na italské straně kopce. Třináct v létě otevřených sjezdovek je vhodných pro začátečníky nebo středně pokročilé lyžaře, protože jsou modré a červené. Z nich se můžete pokochat jedním z nejpůsobivějších horských výhledů na Matternhorn. Vleky jsou stejně jako v Saas Fee otevřené od sedmé ranní. Snowboardisté určitě ocení Gravity Park s U-rampou, kickery a raily. Nabídka programu po sportu je tady ještě širší než u předchozích ledovců – po lyžování můžete například zhlédnout Romea a Julii pod širým nebem s výhledem na Alpy. Sedět budete ve 2 600 metrech nad mořem, což z této akce dělá nejvýše položené divadelní představení v Evropě. Všechny potřebné informace k výletu na Zermatt najdete zde.

Kam v létě na lyže 3

Francouzské Les 2 Alpes

Největší letní lyžařská oblast se rozkládá na sto dvaceti hektarech. Středisko garantuje přírodní sníh a lyžování po celé léto až do druhého září. Lanovky jezdí od sedmé ranní do půl jedné odpolední. Skvělá zpráva je, že cesta z vesnice až na ledovec trvá kabinkovou lanovkou a pak horským metrem jen půl hodiny. V tyto dny tam najdete jednu otevřenou zelenou sjezdovku, devět modrých a jednu červenou. Místní snowpark se předhání s podobně špičkově vybaveným snowparkem ve švýcarském Saas Fee. Po lyžování si můžete zaplavat ve venkovních bazénech, prohřát tělo ve wellness centru, zajít do tamní knihovny nebo jít na exkurzi do některého z muzeí. Výběr aktivit je opravdu pestrý.

Kam v létě na lyže 4

Než začnete hledat, kde máte uložené zimní oblečení, tak myslete na vaše zdraví. Ve všech zmíněných místech je sněhu dost, ale na sjezdovkách člověk nikdy neví, kdo mu přelétne přes nos. K zimnímu oblečení a sportovní výbavě tak pro jistotu připravte také kvalitní cestovní pojištění, ať je o vás vždy skvěle postaráno.

Zdroje: skiresort-service.com, tux.at, saas-fe.ch/en/, les2alpes.com, onthesnow.cz, zermatt.ch/en/

Další články

23 tipů kam v Budapešti. Památky, lázně, restaurace. Kde začít prohlídku?

Budapešť je trendy! Prozkoumejte ji s našimi tipy na zajímavá místa a památky.

Gastro cestování po jižní Evropě – 2. díl

 Léto a dovolené už jsou v plném proudu. V prvním díle jsme doporučili, co ochutnat v Chorvatsku, Řecku a Itálii. Dnes se podíváme do dalších oblíbených destinací, které jsou na speciality výjimečně bohaté…

gastro-cestovani-01a