Datum:

Plánujete výlet do tepla? Zkuste černé pláže a sopečné hory na Kanárských ostrovech. Říká se jim ostrovy věčného jara, ale počasí se zde někdy prudce mění. Může se tak stát, že budete v jeden den oblékat plavky na pláži a druhý den čepici v mlze. Zvláště, pokud se vydáte do hor.Kanárské ostrovy - Černá pláž na Tenerife

Část pláží na Kanárských ostrovech je přirozeně černá a o poznání víc horká pod pálícím sluncem africké rovnoběžky. Celkem 500 pláží s rozdílnými typy písku si můžete užívat během své návštěvy. Dokonce někde možná uvidíte i nepatřičně bílý písek, který byl na pláž dovezen nákladní lodí ze Sahary. Afrika je totiž nejbližším kontinentem těchto jinak španělských ostrovů. Umělá úprava písku však určitě neplatí o jedné z nejhezčích pláží, kterou je Papagayo beach na Lanzarote.

Pokud nechcete dovolenkovat pouze na dece u moře a v kavárničkách, inspirujte se naším seznamem nejzajímavějších míst na Kanárech.

Rozhlédněte se z nejvyššího vrcholu na Tenerife

Kanárské ostrovy - Pico del Teide

Největší kanárská sopka Pico del Teide sahá až do výšky 3 718 metrů a je z ní opravdu famózní výhled. Je to nejvyšší bod Atlantiku a třetí nejvyšší vulkán na světě. Na vrchol Mount Teide vede lanovka, a tak máte jedinečnou možnost se vyvézt vyhlídkovou jízdou. Užijete si úžasné výhledy na sopečná pole, řeky ztuhlé lávy, krátery i pláně. Dostat se až na vrchol trvá po vystoupení z lanovky ještě další hodinu, a nakonec jste odměněni výhledem na oceán. V dálce se vám ukážou i další kanárské ostrovy La Gomera, El Hierro, La Palma a Gran Canaria.

Přilehlý národní park Teide má surrealistické scenérie a je protkán sítí trailů a stezek. V roce 2007 byl vyhlášen jedním ze 12 divů Španělska.

Projděte se po sopečné pláni Timanfaya na Lanzarote

Kanárské ostrovy, Lanzarote, Timanfaya

Absence vegetace, extrémní členitost terénu, rozmanitost barev, siluety sopek a zubaté pobřeží - to vše dohromady vytváří mimořádnou a tajemnou krásu národního parku Timanfaya

V těchto jedinečných vulkanických kopcích a pláních vedou pouze dvě turistické stezky, a ještě jedna kratší, kterou je možné zdolat v karavaně velbloudů.

Zelená lávová jeskyně Cueva de los Verdes na Lanzarote

Lávová jeskyně Kanárské ostrovy

Máte pocit, že vstupujete do jiného světa. Sopečné lávové kanály staré 3 000 let na Lanzarote patří k nejkomplexnějším na světě. Zelená jeskyně je soustavou tunelů upravených pro prohlídky, i s hudebním auditoriem pro koncerty. Síť přírodních tunelů vytvořila tekoucí láva. 6 km jich vede nad hladinou moře a 1.5 km pod vodou. Existuje několik míst, kde se tento lávový strop zhroutil a odhalil kavernu. Tento přírodní úkaz rozhodně stojí za prohlídku.

Duny a tropický park Maspalomas na Gran Canaria

Písečné duny Maspalomas Kanárské ostrovy

Než se vrhnete do maspalomaských písečných dun, navštivte tropickou zahradu, otevřenou pro veřejnost.

Tropický park Maspalomas Parque Botánico vám ukáže exotické ptáky, květiny a ovoce. Mango, makadamiový ořech, mučenka a sukulenty, to vše lze prozkoumávat v různých rozích zahrady, zatímco kolem létají kanárci a další papoušci. Nejlepší čas na návštěvu je ráno, kdy je ještě chládek a ptáci zpívají a poletují kolem.

Botanická zahrada Gran Canaria

Papoušci a jiná zvířata v Loro Parku na Tenerife

Zvířata a vodní svět Loro Park Tenerife

Loro Park je zoo a zábavný park se zvířaty, postavený původně jako papouščí ráj. Nyní je nejnavštěvovanější atrakcí Kanárských ostrovů s množstvím exotických rostlin a zvířat.

I když si nemusíte užívat show tančících kosatek, 300 druhů papoušků a největší pinguinárium vás určitě okouzlí. Uvidíte i žraloky, manty a korály. A spoustu dalších zvířat, chovaných zodpovědně a ohleduplně, co prokazuje získaný certifikát za ekologii a záchranu živočišných druhů.

Tajemné vavřínové lesy Garajonay na ostrově La Gomera 

Vavřínové lesy Garajonay Kanárské ostrovy La Gomera

Skutečným pokladem na ostrově La Gomera jsou husté, intenzivní zelené vavřínové lesy, které lemují centrální část ostrova. Vavřín, který rostl na světě v hojných počtech před miliony let, je nyní k vidění už jen na několika místech na světě. Jedno z těchto míst se nachází na Kanárských ostrovech v chráněném národním parku Garajonay o rozloze 4 000 hektarů, v místě, kde nadále panuje příroda.

Navštivte tyto rozmanité pralesy plné mlhy a tajemné atmosféry a užijte si dechberoucí scenérie během celého dne turistiky.

Kaktusová zahrada Jardín de Cactus na Lanzarote

Kaktusová zahrada na Lanzarote 

Kaktusová zahrada se nachází v Gautize na severu Lanzarote a je sbírkou více než 1 400 druhů kaktusů z celého světa. Ze silnice je snadno rozpoznatelná podle obří kovové sochy kaktusu u vchodu. Toto kaktusárium bylo poslední prací, kterou na ostrově vytvořil známý místní umělec César Manrique. Návštěvníci se mohou těšit na procházky po dlážděných cestičkách s pohledem na okolní krajinu.

Caldera de Taburiente na ostrově La Palma

Kanárské ostrovy La Palma - Caldera de Taburiente

Fotografie jen těžko ilustrují velkolepý pohled na tuto osmikilometrovou kalderu, prohlubeň zhroucené sopky zarostlou vegetací. Caldera de Taburiente dosahuje hloubky až jeden a půl kilometru. Její srázy jsou pokryty hustými lesy kanárských borovic a protkané hlubokými roklemi. Toto musíte vidět. Národní park Caldera de Taburiente uprostřed ostrova La Palma je atrakcí číslo jedna na ostrově známém jako „La Isla Bonita“ („Krásný ostrov“), a biosférickou rezervací UNESCO.

Kanárské ostrovy a Covid

Aktuální informace o cestování na Kanárské ostrovy sledujte na stránkách Ministerstva zdravotnictví. Podle nejnovějších informací k datu publikace tohoto článku, od pondělí 5. 10. 2020 není nutné po cestě z Kanárských ostrovů nastoupit do karantény. Uvedená situace se může v budoucnu měnit.

Na Kanárské ostrovy si vezměte opalovací krém a pevnou turistickou obuv. Nezapomeňte na kvalitní cestovní pojištění, které vás bude bezpečně chránit u moře i na horských výletech.
Vy cestujete. My se staráme.

cestovní pojištění

Zdroje:hellocanaryislands.com, kanarskeostrovy.com

Další články

Nejlepší zipline v Evropě – kde jsou natažená nejvíce vzrušující lana?

Kde se lze v Evropě proletět na parádním zipline? Jen si to představte - kladka, ocelové lano a kolem vás spousta vzduchu - vznášíte se nad údolím, v hloubce tečou řeky, pasou se ovečky. Přinášíme vám výběr nejlepších zipline v blízkém i dalekém okolí. 

zipline1

Ohřejte se ve španělské Málaze

Když začne počasí v České republice připomínat Londýn, je nejvyšší čas poohlédnout se po letenkách do teplých krajin. Nemusíte hned do jihovýchodní Asie, Egypta nebo na Kanárské ostrovy. I v Evropě si můžete užít krásné počasí.

malaga-03