Kde sehnat nejlepší cestovní pojištění? Poradíme vám!

Datum:

Odjezd na dovolenou se nezadržitelně blíží, pomalu si připravujte hromádky na zabalení všeho potřebného pro celou rodinu. Jenže i přesto máte vzadu v hlavě pocit, že jste na něco zapomněli. Že by na cestovní pojištění? Nebo je to naopak první věc, na kterou myslíte ihned při zařizování dovolené? Na trhu najdete mnoho nabídek, ale podle čeho zvolit tu nejlepší? Poradíme vám.

Cestovní pojištění formulář

Cestování s jistotou

Chystáte se do zahraničí a chcete cestovat v klidu a pohodě? Být prostě pro každý případ co možná do největší míry připraveni na nenadálé situace – zdravotní problémy nebo třeba ztrátu zavazadel. S tím vám může pomoci právě cestovní pojištění. Jak si ale vybrat to nejlepší?

Šťastná rodina na dovolené na pláži
 
Balíček cestovního pojištění by měl obsahovat především pojištění léčebných výloh. U něj se zaměřte na rozsah – pokud patříte k adrenalinovým nadšencům, budete si muset nejspíše připlatit. Abyste měli nárok na odškodnění v případě úmrtí nebo úrazu s trvalými následky, cestovní pojištění musí obsahovat také úrazové pojištění. Klasickou součástí bývá i pojištění zavazadel, které se vztahuje na věci osobní potřeby, někdy také na elektroniku a osobní doklady. Pojišťovna vám může pomoci také při zpoždění odletu vašeho letadla. Finanční kompenzace za tuto situaci hravě pokryje dodatečné náklady na náhradní ubytování a stravu. Díky pojištění storna dostanete zpět peníze, které jste zaplatili za dovolenou. Některé pojišťovny chrání své klienty i před nevyzpytatelnými rozmary počasí a nabízejí pojištění proti špatnému počasí.

Dovolená hory na Madeiře v dešti
 
Na první pohled se vám mohou zdát nabídky pojišťoven stejné. Existuje ale několik kritérií, na jejichž základě lze zhodnotit obsah a služby cestovních pojištění na trhu. Zaměřte se na specializaci pojišťoven, a především pak na kvalitu asistenční služby – ta se totiž v případě pojistných událostí v cizí zemi stává klíčovou. Při výběru pojištění na cesty si projděte také limity a výluky plnění. A o co vlastně jde? Limity určují maximální částku, kterou vám pojišťovna v případě pojistné události vyplatí. Pokud se vydáte do Evropy, minimální výše plnění by měla dosahovat alespoň 1,5 mil. Kč. Pokud budete cestovat za hranice Starého kontinentu, držte se pojištění s limity minimálně 5 a více milionů. Ve výlukách zase zjistíte, co vše do vašeho pojištění spadá a na co naopak neplatí.

Rozhodování Ano nebo Ne?

Zdraví na prvním místě

Tyto aspekty vám mohou při výběru cestovního pojištění pomoci. Co ale všechny nabídky odlišuje nejvíce, je skutečnost, do jaké míry je vám pojišťovna schopná pomoci v nouzi. Na nás se můžete v tomto spolehnout. Naše asistenční služba působí po celém světě a česky hovořící operátoři jsou k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Poradí vám v jakékoliv problematické situaci při pobytu v zahraničí a doporučí prověřené nemocnice či lékaře, kteří se o vás v případě zdravotních problémů dobře postarají. Jejich kvalitu si neustále ověřujeme pravidelnými kontrolami služeb a odbornosti. Kromě doporučení nejbližšího zdravotnického centra, jsme při vás také nejen při problémech spojených s úhradou za ošetření nebo poskytnuté léky, v případě hospitalizace nebo lékařského převozu, ale také při nehodách a předčasných návratech do vlasti.

šťastné vítání rodiny na letišti 

Garance kvalitní lékařské péče

Jsme přesvědčeni, že v případech pojistných událostí spojených s újmou na zdraví se našim klientům musí dostat takové péče, aby se jejich zdravotní stav co nejrychleji napravil bez hrozby dalších následků. Proto naše klienty svěřujeme do rukou kvalitních specialistů po celém světě. Zajistíme vám převoz do jiného zdravotnického zařízení, a to i s česky hovořícím lékařským doprovodem. Psychická podpora rodiny dokáže zázraky, proto v případech dlouhodobější hospitalizace zařídíme nejen prodloužení pobytu v hotelu včetně stravování, ale i přivolání blízké osoby z vlasti. Myslete jak na své zdraví, tak i na bezpečnost celé rodiny a nikdy se nevydávejte na cesty bez kvalitního cestovního pojištění – ať už vyrážíte K moři, Za poznáním, nebo Na maximum za adrenalinovými zážitky. Chraňte své zdraví s kvalitním cestovním pojištěním od ERV Evropské.

Zdroj: ceskatelevize.cz, travelbible.cz 

Další články

12 rad, jak na kyberbezpečnost vašeho telefonu při cestování

Jak na cestách ochráníte svůj telefon, aby na něj nemohli kybernetičtí útočníci? Připravte se před cestou a buďte obezřetní i během ní. Stačí se řídit těmito radami od bezpečnostních odborníků a můžete být klidní.  

bezpecnost-mobiluu

Souostroví Samoa

Teplota v lednu kolem 27°C, v červenci kolem 25°C, šnorchlování u korálových útesů s mořskými želvami, dlouhé procházky v deštných pralesích, túry po horách a spaní na pláži. Vítejte na souostroví Samoa, kde vás budou Samojci a Samojčanky vítat s upřímným úsměvem od ucha k uchu pozdravem: „Talofa!“ (Ahoj).

souostrovi-samoa-tichomori-01b