Co dělají česká zimní střediska, když se zatím ještě nelyžuje?

Datum:

Zimu všem! Pěším, sáňkařům, běžkařům i skialpinistům. Na horách nemusíte jen sjezdovat. Běžky a procházky jsou „bezpečnými aktivitami“, které nám v době zavřených vleků můžou vnést do života radost ze zimní přírody a tolik chybějící pohyb. Jak o sobě informují některá naše zimní střediska? Přinášíme výběr aktualit z českých skiareálů.

Lysá hora pod sněhem

Špindlerův Mlýn

Noci jsou mrazivé a kolem dokola se vrší napadaný sníh. Přes noc pokrývá celé okolí - stojící auta na parkovišti, koruny smrků v lese i špičaté vrcholky smrčků na kopcích, stejně jako všechny krkonošské svahy. Běžkování a zimní turistika povoleny!
Pro skialpinisty se mimořádně otevřely také všechny sjezdovky – do doby, než se začne lyžovat.

Sledujte: Facebook Skiareal.cz,  web skiareal.cz

Špindlerův mlýn - Medvědín

Harrachov

Ani zde se nezahálí. Harrachovské běžecké trasy jsou pravidelně upravovány a sněhová nadílka vypadá být podle fotek opravdu lákavá.

Sledujte: Facebook Město Harrachov a web harrachov.cz 

Úprava běžecké stopy v Harrachově

Ještěd

Sníh na Ještědu padá a na sjezdovkách, když nejde lyžovat, se alespoň sáňkuje. A pěšky stoupá do kopce na vyhlídku k vysílači.

Ještědský les je zasněžen, a tak je tato sněhová hora úžasnou procházkou, ať už po modré stezce, nebo sjezdovkou nahoru. Nezapomeňte si doma nesmeky a pořádnou obuv.

Někteří nadšenci si doma někdy zapomenou přezout boty, a pak míří na vrcholky mrazivých hor jen v teniskách a s odhalenými kotníky – jako tento pár na neslavné procházce v Beskydech.

Dobrá zpráva pro skialpinisty: mimořádně otevřená je sjezdovka Nová Skalka pro všechny skialpinisty. Dočasně, než bude moct být otevřena pro sjezdové lyžaře.

Bufet pod sjezdovkou má otevřeno.

Sledujte: Facebook SkiJeštěd, web skijested.cz 

Ještěd v zimě, zasněžený

Říčky v Orlických horách

Běžecké tratě jsou v provozu a upravovány, podle informací až 42 km, a všichni doufají v brzké otevření. V průběhu víkendového odpoledne a noci upravili běžecké tratě v kompletním rozsahu Zdobnice - Homole - Pěticestí - Mezivrší - Panské pole - Bartošovice - Rokytnice.

Sledujte: Facebook Skicentrum Říčky, web skiricky.cz

Zasněžené Říčky v Orlických horách

Benecko v Krkonoších

Takto krásně je na Benecku. Zimní příroda, zasněžené kopce a odraz nízko stojícího slunce od sněhových závějí. Volají k turistice a běžkám.

Sledujte: Facebook Benecko Krkonoše, web benecko.info

Zasněžené Benecko Krkonoše

Černá hora – Pec pod Sněžkou

Sněhová nadílka láká na sáňky, které si užijete s celou rodinou. Můžete zkusit sjezd z Černé hory do Janských Lázní po Černohorské silnici. S délkou 6 kilometrů se jedná o pěkný dopolední rodinný výlet.

Sledujte: Facebook Ski Resort Černá Hora Pec, web skiresort.cz

Zasněžená Černá Hora - Pec pod Sněžkou

Deštné v Orlických horách

Běžkařské stopy se upravují a vypadají nádherně. Okno půjčovny u sjezdovky Marta je otevřeno. Tak nemusíte čekat už na nic, pokud bydlíte poblíž.

Sledujte: Facebook Skicentrum, web skicentrumdestne.cz

Zasněžené Deštné

Klínovec, Plešivá

Na Klínovci a okolí je krásně, pokud právě nefouká vichr a není zataženo. V areálu se připravují na opožděný začátek sezóny, zasněžují, budují snowpark. Mezitím je možné běžkování v okolních lesích, čehož opravdu využívá mnoho lidí, a pěší výlety po okolí.

Okno bufetu na Plešivé má otevřeno a blízká krušnohorská stezka mytických bytostí bude bavit dospělé i děti.

Sledujte: Facebook Skiareál Klínovec, web klinovec.cz

Zasněžený Klínovec

Kam zimní výlety podnikáte v těchto dnech vy? Máte svá oblíbená místa, která nejsou tak vyhlášená? Neztrácet na duchu je důležité za všech okolností, a tak vám přejeme co nejlepší zimní povyražení, jak jen to situace dovolí.
Vy cestujete. My se staráme.

 

Zdroj: stránky skiareálů

Další články

Katar: Nejlepší pláže v Perském zálivu

Písečné duny i úchvatné přírodní pláže s bílým pískem a tyrkysovou vodou najdete v Kataru. Pokud chcete vyrazit na rodinnou dovolenou, začněte hledat letenky. Nejlepší pláže vám poradíme my.  

katar

Jak na spropitné? Informace z celého světa

Také vám na dovolené v cizině nejsou příjemné situace, kdy řešíte při placení v restauraci nebo při odchodu z hotelu kolik by asi bylo vhodné nechat na spropitném, aby byl personál spokojený...  

taxi2