Datum:

Zimu všem! Pěším, sáňkařům, běžkařům i skialpinistům. Na horách nemusíte jen sjezdovat. Běžky a procházky jsou „bezpečnými aktivitami“, které nám v době zavřených vleků můžou vnést do života radost ze zimní přírody a tolik chybějící pohyb. Jak o sobě informují některá naše zimní střediska? Přinášíme výběr aktualit z českých skiareálů.

Lysá hora pod sněhem

Špindlerův Mlýn

Noci jsou mrazivé a kolem dokola se vrší napadaný sníh. Přes noc pokrývá celé okolí - stojící auta na parkovišti, koruny smrků v lese i špičaté vrcholky smrčků na kopcích, stejně jako všechny krkonošské svahy. Běžkování a zimní turistika povoleny!
Pro skialpinisty se mimořádně otevřely také všechny sjezdovky – do doby, než se začne lyžovat.

Sledujte: Facebook Skiareal.cz,  web skiareal.cz

Špindlerův mlýn - Medvědín

Harrachov

Ani zde se nezahálí. Harrachovské běžecké trasy jsou pravidelně upravovány a sněhová nadílka vypadá být podle fotek opravdu lákavá.

Sledujte: Facebook Město Harrachov a web harrachov.cz 

Úprava běžecké stopy v Harrachově

Ještěd

Sníh na Ještědu padá a na sjezdovkách, když nejde lyžovat, se alespoň sáňkuje. A pěšky stoupá do kopce na vyhlídku k vysílači.

Ještědský les je zasněžen, a tak je tato sněhová hora úžasnou procházkou, ať už po modré stezce, nebo sjezdovkou nahoru. Nezapomeňte si doma nesmeky a pořádnou obuv.

Někteří nadšenci si doma někdy zapomenou přezout boty, a pak míří na vrcholky mrazivých hor jen v teniskách a s odhalenými kotníky – jako tento pár na neslavné procházce v Beskydech.

Dobrá zpráva pro skialpinisty: mimořádně otevřená je sjezdovka Nová Skalka pro všechny skialpinisty. Dočasně, než bude moct být otevřena pro sjezdové lyžaře.

Bufet pod sjezdovkou má otevřeno.

Sledujte: Facebook SkiJeštěd, web skijested.cz 

Ještěd v zimě, zasněžený

Říčky v Orlických horách

Běžecké tratě jsou v provozu a upravovány, podle informací až 42 km, a všichni doufají v brzké otevření. V průběhu víkendového odpoledne a noci upravili běžecké tratě v kompletním rozsahu Zdobnice - Homole - Pěticestí - Mezivrší - Panské pole - Bartošovice - Rokytnice.

Sledujte: Facebook Skicentrum Říčky, web skiricky.cz

Zasněžené Říčky v Orlických horách

Benecko v Krkonoších

Takto krásně je na Benecku. Zimní příroda, zasněžené kopce a odraz nízko stojícího slunce od sněhových závějí. Volají k turistice a běžkám.

Sledujte: Facebook Benecko Krkonoše, web benecko.info

Zasněžené Benecko Krkonoše

Černá hora – Pec pod Sněžkou

Sněhová nadílka láká na sáňky, které si užijete s celou rodinou. Můžete zkusit sjezd z Černé hory do Janských Lázní po Černohorské silnici. S délkou 6 kilometrů se jedná o pěkný dopolední rodinný výlet.

Sledujte: Facebook Ski Resort Černá Hora Pec, web skiresort.cz

Zasněžená Černá Hora - Pec pod Sněžkou

Deštné v Orlických horách

Běžkařské stopy se upravují a vypadají nádherně. Okno půjčovny u sjezdovky Marta je otevřeno. Tak nemusíte čekat už na nic, pokud bydlíte poblíž.

Sledujte: Facebook Skicentrum, web skicentrumdestne.cz

Zasněžené Deštné

Klínovec, Plešivá

Na Klínovci a okolí je krásně, pokud právě nefouká vichr a není zataženo. V areálu se připravují na opožděný začátek sezóny, zasněžují, budují snowpark. Mezitím je možné běžkování v okolních lesích, čehož opravdu využívá mnoho lidí, a pěší výlety po okolí.

Okno bufetu na Plešivé má otevřeno a blízká krušnohorská stezka mytických bytostí bude bavit dospělé i děti.

Sledujte: Facebook Skiareál Klínovec, web klinovec.cz

Zasněžený Klínovec

Kam zimní výlety podnikáte v těchto dnech vy? Máte svá oblíbená místa, která nejsou tak vyhlášená? Neztrácet na duchu je důležité za všech okolností, a tak vám přejeme co nejlepší zimní povyražení, jak jen to situace dovolí.
Vy cestujete. My se staráme.

 

Zdroj: stránky skiareálů

Udržitelnost je nyní v módě. Když se ale podíváme do různých zemí světa i na dřívější zvyky na našem území, tak zjistíme, že Vánoce mohou být jiné než dnes. Víte čím? 

15. 12. 2021
Eko Vánoce udržitelnost

Chcete si zacestovat během štědrovečerní večeře? Nebo se chystáte slavit letos v cizině a nevíte, co tam ochutnat? Zamávejte kaprovi, lososovi a houbovému kubovi a užijte si opulentní neworleanskou hostinu nebo dezert ve tvaru mořské příšery. 

8. 12. 2021
Vánoční hostina