Datum:

letiste-hala

Nepotřebujete objednat u aerolinek váhu navíc pro příruční zavazadla? Nezapomněli jste vzít dítěti oblíbeného plyšáka? Svačinka je také po ruce? Kvalitní příprava na let s malými dětmi umožní elegantně zvládnout jeden z nejvíce zátěžových okamžiků na začátku rodinné dovolené. Rádi se s vámi podělíme o drahocenné osobní zkušenosti.

Pečlivá příprava základ úspěchu

Přebalovací taška, teplé oblečení, hračky, dětské jídlo -  to všechno jsou věci, které potřebujete mít s sebou na palubě, když letíte na dovolenou s miminkem nebo batoletem. Všechny tyto nezbytnosti představují váhu navíc v příručním zavazadle, kterou je třeba si v případě potřeby přiobjednat. Někdy totiž váhový limit nestačí, a to i přesto, že máte k dispozici nejen limit vztahující se k vaší letence, ale i limit vztahující se k letence vašeho dítka. Než tedy objednáte letenky, nastudujte si pravidla přepravy vybrané letecké společnosti. Zjistěte si váhové limity na bezplatná příruční zavazadla, dále si ověřte, jak je to např. s přepravou dětského kočárku. Také si nezapomeňte, pokud vám to přijde vhod, objednat příslušenství v podobě extra sedačky nebo dětské postýlky.  Dobrým tipem je také výběr letu, který časově nejvíce ladí s denním rytmem vašeho malého. Ne vždy to jde, ale pokud se to podaří a dítě většinu letu prospí, je to samozřejmě ideální.

Tip: Pokud cestujete s dětmi, je velmi důležité být na letišti v dostatečném časovém předstihu. Není lepší způsob, jak se dostat do stresu ještě před startem, než běžet s prcky a všemi příručními zavazadly dlouhatánským koridorem a zběsile hledat ten správný terminál!

V letadle s miminem

Speciální svačinka nutností

Děti jsou velmi citlivé na nálady svých rodičů. Pokud jsme nervózní a ve stresu, spolehlivě to přeneseme na své děti. Dobře se to radí, ale pokuste se zůstat za každou cenu klidní. Pokud jsou děti vynervované a pláčou nebo se vztekají, často pomůže jídlo. Vezměte s sebou nějakou oblíbenou dětskou svačinku, přesnídávku, kaši nebo sušenky. Dětskou láhev s jídlem vám na palubě ochotně ohřejí. Jídlo dítě zaměstná a pomůže ulevit od stresu. Na svačinku pamatujte i z toho důvodu, že některé aerolinky dětem mladším dvou let jídlo nepodávají. Nebojte, bezpečnostní restrikce se na dětské jídlo určené ke konzumaci během letu nevztahují. Je ale třeba takovou stravu nahlásit během bezpečnostní prohlídky před nástupem do letadla, přičemž někdy může dojít ke kontrole bezpečnosti potravy.

Tip:  Abyste předešli nevolnosti u dětí, je povoleno podat jim nápoj jak během vzletu, tak v průběhu přistání. Pro děti, které to již zvládnou (obyčejně starší 3 let), mějte připraven bonbon na cucání či žvýkačku. Uleví tlaku v citlivých dětských ouškách.

S dětmi a zavazadly

Uzpůsobení programu dětem

Děti jsou hodně citlivé, a proto všeobecně hůře snášejí časový posun. Pokud se chystáte na delší dovolenou, určitě „obětujte“ prvních pár dní po příletu důkladné aklimatizaci. Prostě hned nevyrážejte na náročné výlety po místních památkách, ale raději si se svými malými dopřejte pár dní klidu a zasloužené relaxace. Méně je zkrátka někdy více a to platí i pro celý následný pobyt v zahraničí. Pokud už máte program nabitý poznávacími aktivitami, pokuste se alespoň o to, aby se váš denní rytmus co nejvíce podobal tomu, na který je dítě zvyklé z domova. Bude se cítit bezpečněji, což pozitivně ovlivní jeho, a tím pádem i vaši náladu. :)

Tip:  Na dovolené se často věci semelou velmi rychle, rizikových situací je zde vzhledem k cizímu prostředí dost a dost. Někdy dovolenou zkomplikuje a dokonce i prodraží „pouhé“ nachlazení z klimatizace již během letu. Proto si před cestou vyberte to správné cestovní pojištění, které vám pokryje finanční náklady na léčení úrazu či nemoci, na které běžná kartička pojištění nestačí. Stačí vybrat jeden s balíčků šitých na míru, které pro vás máme připraveny.

Pohodový let a báječnou dovolenou přeje ERV Evropská!


Autor:     
LFI/ERV Evropská
Zdroj:      ERV DE
 

Další články

Kam za nejlepšími evropskými lázněmi do 4 hodin cesty?

V tomto sychravém úpčasí není nic lepšího, než si dopřát pár dnů relaxace a nechat se opečovávat léčebnými lázeňskými procedurami. Přinášíme vám tip na ...

Jak si užít mezipřistání v Asii - Dubaj, Singapur, Bangkok, Hong Kong

Už jste někdy uvízli na letišti a koukali z oken s přáním, jaké by to bylo ho moci opustit a prozkoumat nejbližší město? Připravte se s naším článkem na mezipřistání v Asii - od víz, po dopravu z letiště a zpět, památky i tipy, když byste náhodou nechtěli z letiště vytáhnout ani paty.