Nejbizarnější hotely světa: přespěte pod vodou a posnídejte s žirafami

Datum:

Mramorová dlažba, pozlacená zábradlí, na pokojích zase obří postele a respekt vzbuzující lustry visící až k zemi. Máte už dost vyšperkovaných hotelů bez sebemenší originality? Náš výběr nevšedních hotelů světa ve vás probudí chuť opět objevovat. Přehodnoťte záměr vašich cest a proměňte výběr ubytování z nutné součásti vaší dovolené na hlavní cíl. Ubytujte se pod vodou, v knihovně, v korunách stromů nebo třeba mezi žirafami či v mikroprostorných kapslích. Seznamte se s nejbizarnějšími hotely světa.

nejbizarnejsi-hotely-sveta-1

Podmořský hotel

Planet Ocean Underwater nebude místem, kde lišky budou dávat dobrou noc. Váš pobyt s výhledem do mořských zahrad budou zpříjemňovat němé tváře karibských vod. První zcela podmořský hotel je sice zatím ve výstavbě, ale už nyní nabírá první zaměstnance. Navíc už teď můžete získat pobyt zdarma. Ještě donedávna futuristická představa o ubytovacím zařízení nabírá na svých obrysech u floridského ostrova Key West. Na to, abyste se ubytovali v hloubce 8 metrů, potápěčský kurz potřebovat nebude. Pod hladinu se bude sjíždět výtahem a stejně tak jako většina moderních staveb, tak i podvodní resort bude energeticky soběstačný. Odsolovací zařízení a filtrace se postará o pitnou vodu.

nejbizarnejsi-hotely-sveta-2

Přespěte mezi knihami

Balíte se na dovolenou a najednou jste u té nejtěžší volby, a to doslova. Vzít si s sebou jednu nebo obě knihy, které jste si už před časem položili na poličku, jenže na ně zatím nebyl čas? Pokud vyrazíte do japonského hotelu Book and Bed v Tokiu toto dilema nebudete muset řešit. V hotelu na vás čeká přes 1 700 titulů v angličtině a japonštině a jeho sbírka se dennodenně rozrůstá. V ubytovacím zařízení koncipovaném jako knihkupectví ale klasické postele nečekejte. Odpočinout očím se tam dává přímo mezi policovými regály plných děl. Nejenže usnete se svazkem v ruce, jak se běžně stává, v tokijském hotelu budete mít rovnou na knihách ustláno.

nejbizarnejsi-hotely-sveta-3

Ubytujte se v korunách stromů

Sen nejen mnoha malých dětí? Mít domek na stromě. Útočiště, které bude přístupné jen a pouze vybrané společnost a opředené těmi nejlepšími historkami. Měli jste také takový? Že ne? Pak je největší čas vrátit se k dětskému snění. Nebo lépe – rovnou si rezervujte některý z tematických pokojů Treehotelu. Při procházkách švédskými lesy poblíž vesnice Harads tak narazíte na skleněnou kostku, stavbu připomínající raketu, UFO nebo ptačí hnízdo. Vše minimálně 4 metry nad zemí, dokonale zasazené do korun urostlých stromů, v maximálním souladu s přírodou. Kde jinde byste mohli přemýšlet nad svými dalšími (životními) cestami než v takovém prostředí? Nejenže hotel má pokoje napěchované moderním skandinávským stylem, k dispozici budete mít také tradiční saunu s výhledem na dech beroucí přírodou a pestré aktivit. Nahlédnout tak můžete do kultury Laponců, zúčastnit se honu, rybařit nebo se nechat polapit hrou barev polární záře. Nenajdete lepší místo, ve kterém by se protínal moderní design s pohodlím a panenskou krajinou.

nejbizarnejsi-hotely-sveta-4

Posnídejte s žirafami

U přírody ještě na chvíli zůstaneme. Z poklidného severu se přesuneme do africké Keni. Na okraji předměstí Nairobi se můžete ubytovat v dalším z unikátních hotelů světa – Giraffe Manor. Pokud si myslíte, že jediná žirafa, kterou při pobytu uvidíte, bude jen plochý obraz na stěně a rádoby stylové povlečení, pak jste na omylu a měli bystě se mít na pozoru. V mžiku totiž můžete přijít o svou snídani. Jakmile se vás dotkne žirafa svým mlsným jazykem, váš zastřený pohled z poslední bujaré noci bude rázem tatam. Okolí hotelu je domovem desítky žiraf Rothschildových. Ty vás roztomilým vzezřením budou vítat už od vchodových dveří nebo loudit o nějaký ten pamlsek skrze podlouhlá okna vaší ložnice. Ubytování si vás získá ale i netradiční atmosférou – interiéru dominují vysoké stropy s robustnými trámy, vyřezávaný nábytek, krb, ale i postel s nebesy.

nejbizarnejsi-hotely-sveta-5

Nic pro klaustrofobiky

Tak by se daly jednoduše popsat specifické typy hotelů, ve kterých namísto postelí královských rozměrů spíte v kapsli. Zapomeňte na kuchyň nebo minibar. Kufr zasuňte za hlavu a odpočívejte. Nebude se nejspíše jednat o nejluxusnější zážitek vašeho života, každopádně za podrobení zkoušky vás samých to stojí. Vyzkoušejte kapsle v hotelu 9Hours v japonském Kjóto, recyklovaných tubusech Tubohotelu v Mexiku nebo dvojmístné iglú resortu Kakslauttanen Arctic ve Finsku s výhledem na hvězdnou oblohu v ceně.

nejbizarnejsi-hotely-sveta-6

Bláznivý dům

Pokud jste „klasici“ se sklony k souměrnosti a konvencím, hotel Hang Nga ve Vietnamu vám nedá spát. Přestože v překladu by se měl jmenovat „Měsíc“, celosvětově je zažitý jako „Šílený či Bláznivý dům“. Při pohledu na něj zjistíte, že s měsícem nemá absolutně nic společného. Ani s ničím jiným. Zato zaktivuje vaši představivost. Nejblíže se podobá hobitímu stylu bydlení. Každý z pokojů je naprosto jiný a nenajdete v nich jediný opakující se prvek. Při vzniku komplexu obsahujícího kromě hotelu i kavárnu a galerii umění se architektka Dang Viet Nga mimo jiné inspirovala světem přírody a jejími organickými formami a tvary – pokroucenými větvemi gigantických stromů, nepravidelností hub, zakroucenými ulitami a krunýři, propletenými pavoučími sítěmi či hlubokými jeskyněmi.

nejbizarnejsi-hotely-sveta-7<br/> <br/>Pokud chcete zažít netradiční zážitek, ale zároveň si nechcete dělat starosti, do jaké míry ovlivní počasí hotely z ledu nebo písku, nechte se inspirovat naším výběrem. O jedinečné zážitky nebude nouze. Ať už bude vašim cílem hotel pod vodou, nebo raději posnídáte v přírodě, a to třeba i s žirafami, v prvé řadě myslete na vaši bezpečnost. Přibalte si na cesty naše kvalitní cestovní pojištění, které vám na českém trhu poskytujeme už více než 25 let.

Zdroj: reflex.cz, cestovani.idnes.cz, blog.blue-style.cz, cestovinky.cz, living.iprima.cz, living.iprima.cz, living.iprima.cz

Další články

Havajské ostrovy: Vítejte ve státě Aloha

Nedá se přeložit, za to ji v zemi ucítíte na každém kroku. Aloha je duší sopečných ostrovů, ukrývá v sobě lásku, sympatie, porozumění, pozdravy i loučení. Krátké havajské slovíčko najdete i ve státní hymně nebo znaku, dokonce je otisknuto i do jejich víry. Ta vybízí k poznání sebe samého, získání vlastních zkušeností a pravd, i k všestranné toleranci.  

havajske-ostrovy-stat-aloha-01

Seychely. Exotický ráj pro rekreaci i poznávání

Tyrkysové moře, slunce odrážející se na bílém písku, nekonečné čisté pláže a bujné deštné pralesy. Jestli jste si někdy položili otázku, jak asi vypadá ráj, tak Seychely by takovému obrázku mohly odpovídat.

sexchely-nahled