Za lyžováním na Slovensko. Užijte si sportovní víkend v Tatrách za hubičku!

Datum:

lyzovani-tatry-683-346

Se sněhem přichází také lyžařská sezóna, a tedy i ta správná doba naplánovat si zimní radovánky. Poslední roky navíc nasvědčují tomu, že čím dál víc lidí vyjíždí za touto kratochvílí také na prodloužené víkendy. A k tomu je jako dělané Slovensko. Na hory se totiž dostanete za necelý půlden, díky čemuž vám zbydou celé dva další dny plné sportovní rekreace.

Tatry zažívaly svou lyžařskou slávu ještě před pádem Železné opony. Hlavně však proto, že se zkrátka jinam jezdit nemohlo. To ale dnes rozhodně neplatí. Tatranská střediska prošla nákladnými moderními úpravami a výsledek určitě stojí za to vyzkoušet. Horalové navíc letos slibují zimu pestrou na zážitky. Zasněžování tamních středisek začalo už v polovině listopadu a sezóna se otevírá co nevidět. Místní navíc věří, že letos si užijeme v Tatrách i spoustu přírodního sněhu.

Pestré sjezdovky Nízkých Tater

Hlavním lákadlem Nízkých Tater je areál Jasná - Chopok, který nabízí 36 km sjezdových tratí. A zalyžujete si tu obvykle od začátku prosince až do konce dubna.

Největší areál Slovenska nabízí kromě upravených sjezdovek také snowpark, zapůjčit si můžete skifox nebo snowbike - lyžařské variace na kolo a koloběžku. A večer vás čeká nejen noční lyžování, ale i třeba sáňkování.

Jasná ale láká i milovníky zimních sportů ve volné krajině. Na své si zde přijdou i běžkaři nebo příznivci skialpinismu. A pro koho to stále není dost, může si zalétat například s kitewingem, lyžařskou zábavou kombinující to nejlepší z rogala, kitu a surfování.

Oficiální start zimní sezóny je naplánován již na tuto sobotu, 3. prosince. Těšit se můžete na sportovní program i velkolepou noční party s nejlepšími místními DJi.

Dramatické vyhlídky Vysokých Tater

Ve Vysokých Tatrách je sjezdovek oproti Chopku o něco méně. Prostředí, do kterého však jsou posazené, nabízí mnohem větší zážitek. Lyžování probíhá v sevření těch největších tatranských vrcholů a lanovkou se dostanete až na Lomnický štít.

Středisko Tatranská Lomnica vás vezme na dynamickou jízdu z Lomnického sedla přes Skalnaté pleso až dolů do Tatranské Lomnice. Sjezdovka je dlouhá 5,5 km a sjíždíte z výšky přesahující dva kilometry! Na výběr navíc máte mezi sjedovkou a trasou pro freeride.

Lyžování ve Vysokých Tatrách si navíc užijete až do května. Vyšší poloha totiž udrží sníh na sjezdovkách o poznání déle.

Lyžovačka za hubičku

Pokud chcete vyrazit na prodloužený víkend na lyže, cesta do Tater vám zabere srovnatelně času jako do Alp. Co se ale určitě srovnávat nedá, je cena takového pobytu. Ubytování i skipasy totiž vychází řádově mnohem levněji než v Rakousku. Ušetřit se dá i na výhodných nabídkách samotných hotelů, které často nabízí slevy nebo zapůjčení skipasů.

Den lyžování na Chopku vyjde v hlavní sezoně na 32 eur (864 Kč) a pětidenní skipas stojí 140 eur (3 780 Kč). A po celodenní lyžovačce si můžete dát pivo za euro a hlavní jídlo za čtyři.

Pokud vyrazíte do Tater na lyže, myslete na odpovídající cestovní pojištění. Se speciálním programem Sbaleno na lyže budete i vysoko v horách za vodou.

Zdroj: www.tatry.cz, cestovani.idnes.cz

Další články

Dubaj - cesta do jiného světa

Potřebujete se nadechnout čistého, horkého a pokud možno i mořem vonícího vzduchu? Pak vás zveme do země neomezených možností: arabského emirátu Dubaj a jeho stejnojmenného hlavního města.

dubaj-panorama

Užitečné mobilní aplikace pro cestování v roce 2020

Které mobilní aplikace se hodí mít nainstalované, když cestujete? Přinášíme výběr užitečných aplikací pro cestovatele.  

aplikace-cestovani