Datum:

Které mobilní aplikace se hodí mít nainstalované, když cestujete? Přinášíme výběr užitečných aplikací pro cestovatele. 
 
cestovatelka s mobilním telefonem

Levné letenky a jak cestovat v době COVIDu

Google má skvělý vyhledávač cen letenek Google Flights, který zobrazí nejen mapu Evropy s nejlevnějšími cenami letenek na vybrané období, ale i aktuální informace související s COVID-19 při vyhledávání v aplikaci Google Travel. Ukáže vám procento otevřených hotelů a operujících letů, jakož i odkaz na trendy nákazy ve vybrané destinaci.


Pak už si jen ověřte oficiální podmínky, za jakých se dá do vaší vybrané země cestovat.

Testy na COVID-19 stojí kolem 1700 Kč a většinou je lze absolvovat na letišti. Jejich vyhodnocení trvá kolem 3 hodin.
Samo testovací testy zatím nebyly v Evropě certifikovány.

Aktuální informace o možnostech cestování najdete i na webu MZV ČR.

Jak se zabavit na letišti a během cestování

K čekání na letišti si do mobilu připravte nějakou aplikaci na zábavu – například podcasty, nebo knížky.
 
Mobilní aplikace na podcasty

Nejposlouchanější české podcasty zobrazuje aplikace Spotify, a rovnou si je v ní poslechnete. Jejich přehled najdete i tady.

Na audioknihy v češtině je tu Audiolibrix, se šikovným systémem měsíčního předplatného a spoustou kvalitních audioknih.

Český rozhlas má svou vlastní podcastovou aplikaci, Můj Rozhlas. Jsou v ní hudební pořady, povídky a komentáře, zpravodajství, historie, literatura, ale i online poslech všech stanic ČRO.

Pro čtení elektronických knih si stáhněte například Kindle od Amazonu. Pokud máte vlastní e-knihy, můžete si je poslat přímo do aplikace emailem.   
 

Doklady v elektronickém trezoru

S aplikací Moje Evropská získáte bezpečný trezor na všechny dokumenty, které se vám vyfocené nebudou povalovat mezi fotografiemi v telefonu, ale pěkně zamčené v aplikaci.

Kromě informací o cestovním pojištění, které si do mobilní aplikace jednoduše zaregistrujete, si sem můžete uložit fotku pasu, zdravotní dokumentaci nebo i platební karty a další důležité doklady.

Více informací o aplikaci Moje Evropská.
 

Notifikace o bezpečnostní a zdravotní situaci

Zůstaňte informovaní o tom, co se děje ve světě, s aplikací ERV Travel & Care. Tato aplikace vám posílá push notifikace o změnách bezpečnostní ale i zdravotní situace, i o plánovaných pochodech či demonstracích, které by mohly ovlivnit váš pohyb po městě, kde se nacházíte.

Více informací o ERV Travel & Care.

 

Cestovní průvodci a navigace

Pamětihodnosti v místě, kam cestujete, si včetně návrhu itinerářů pohodlně česky zobrazíte v Google Travel.

Přes web, ale s možností registrace, vás nejlepšími zážitky přímo od cestovatelů provede stránka Gigaplaces, a co je nejlepší, obsahuje celou sekci v češtině.

Pokud vám nedělá problém angličtina, zkuste aplikaci The Culture Trip. Ukáže vám, jaké jsou v daném místě pamětihodnosti, skvělé restaurace nebo zážitky. Zde je například webový seznam zážitků pro Prahu. Aplikace má vlastní kurátory obsahu.

Pro plánování výletů a pohyb v horách si stáhněte do offline módu mapy z aplikace Mapy.cz.

Pro pohyb v MHD po městě v cizině zkuste zahraniční IDOSMoovit. Pro navigaci poslouží Google mapy, hodně řidičům napoví i Waze, například aktuální informace o dopravních kolonách a radarech od samotných uživatelů.
 

Plánování výletů po ČR

Která aplikace je nejlepší pro cestování po Čechách? Přece aplikace Kudy z Nudy. V mapě vám přehledně zobrazí všechno, co je v okolí zajímavého, i s článkem o zajímavostech vybraného místa.

Pokud hledáte zajímavé cyklostezky, vodácké stezky nebo naučné pěší stezky, vyzkoušejte Bekr: Na kole i pěšky. Zobrazí vám stezky v okolí, body zájmu s památkami, kulturní nebo sportovní tipy.

Jste fanoušci minulosti? Aplikace Zaniklé obce pro vás bude to pravé.

A abyste mohli být i na cestách v ČR informovaní a klidní, mějte při sobě zapnutou aplikaci eRouška, která je plně anonymizovaná.
 

Aplikace Záchranka jedním tlačítkem přivolá Zdravotnickou záchrannou službu nebo Horskou službu, s odesláním vaší aktuální polohy. Platí to v Česku, Rakousku, na slovenských horách a v Maďarsku.

V zahraničí ale vždy kontaktujte nejprve asistenční službu. S aplikací Moje Evropská se s asistenční službou spojíte stisknutím jediného tlačítka.
Vy cestujete. My se staráme.
 

cestovní pojištění online

Další články

Užijte si Švýcarsko v zimě

Švýcarsko je pohádková země pro milovníky zimních sportů, dobrého jídla, špičkových služeb a nádherných výhledů na vrcholy Alp.

svycarsko

7 míst, kam vyrazit za nejlevnější lyžovačkou

Prošli jsme aktuální nabídku lyžařských center v okolí České republiky a přinášíme vám srovnání jejich cen. V článku se dočtete, kde si za málo peněz užijte hodně lyžařské a snowboardové „muziky“.   

nejlevnejsi-lyzovacka2019