Datum:

Které mobilní aplikace se hodí mít nainstalované, když cestujete? Přinášíme výběr užitečných aplikací pro cestovatele. 
 
cestovatelka s mobilním telefonem

Levné letenky a jak cestovat v době COVIDu

Google má skvělý vyhledávač cen letenek Google Flights, který zobrazí nejen mapu Evropy s nejlevnějšími cenami letenek na vybrané období, ale i aktuální informace související s COVID-19 při vyhledávání v aplikaci Google Travel. Ukáže vám procento otevřených hotelů a operujících letů, jakož i odkaz na trendy nákazy ve vybrané destinaci.


Pak už si jen ověřte oficiální podmínky, za jakých se dá do vaší vybrané země cestovat.

Testy na COVID-19 stojí kolem 1700 Kč a většinou je lze absolvovat na letišti. Jejich vyhodnocení trvá kolem 3 hodin.
Samo testovací testy zatím nebyly v Evropě certifikovány.

Aktuální informace o možnostech cestování najdete i na webu MZV ČR.

Jak se zabavit na letišti a během cestování

K čekání na letišti si do mobilu připravte nějakou aplikaci na zábavu – například podcasty, nebo knížky.
 
Mobilní aplikace na podcasty

Nejposlouchanější české podcasty zobrazuje aplikace Spotify, a rovnou si je v ní poslechnete. Jejich přehled najdete i tady.

Na audioknihy v češtině je tu Audiolibrix, se šikovným systémem měsíčního předplatného a spoustou kvalitních audioknih.

Český rozhlas má svou vlastní podcastovou aplikaci, Můj Rozhlas. Jsou v ní hudební pořady, povídky a komentáře, zpravodajství, historie, literatura, ale i online poslech všech stanic ČRO.

Pro čtení elektronických knih si stáhněte například Kindle od Amazonu. Pokud máte vlastní e-knihy, můžete si je poslat přímo do aplikace emailem.   
 

Doklady v elektronickém trezoru

S aplikací Moje Evropská získáte bezpečný trezor na všechny dokumenty, které se vám vyfocené nebudou povalovat mezi fotografiemi v telefonu, ale pěkně zamčené v aplikaci.

Kromě informací o cestovním pojištění, které si do mobilní aplikace jednoduše zaregistrujete, si sem můžete uložit fotku pasu, zdravotní dokumentaci nebo i platební karty a další důležité doklady.

Více informací o aplikaci Moje Evropská.
 

Notifikace o bezpečnostní a zdravotní situaci

Zůstaňte informovaní o tom, co se děje ve světě, s aplikací ERV Travel & Care. Tato aplikace vám posílá push notifikace o změnách bezpečnostní ale i zdravotní situace, i o plánovaných pochodech či demonstracích, které by mohly ovlivnit váš pohyb po městě, kde se nacházíte.

Více informací o ERV Travel & Care.

 

Cestovní průvodci a navigace

Pamětihodnosti v místě, kam cestujete, si včetně návrhu itinerářů pohodlně česky zobrazíte v Google Travel.

Přes web, ale s možností registrace, vás nejlepšími zážitky přímo od cestovatelů provede stránka Gigaplaces, a co je nejlepší, obsahuje celou sekci v češtině.

Pokud vám nedělá problém angličtina, zkuste aplikaci The Culture Trip. Ukáže vám, jaké jsou v daném místě pamětihodnosti, skvělé restaurace nebo zážitky. Zde je například webový seznam zážitků pro Prahu. Aplikace má vlastní kurátory obsahu.

Pro plánování výletů a pohyb v horách si stáhněte do offline módu mapy z aplikace Mapy.cz.

Pro pohyb v MHD po městě v cizině zkuste zahraniční IDOSMoovit. Pro navigaci poslouží Google mapy, hodně řidičům napoví i Waze, například aktuální informace o dopravních kolonách a radarech od samotných uživatelů.
 

Plánování výletů po ČR

Která aplikace je nejlepší pro cestování po Čechách? Přece aplikace Kudy z Nudy. V mapě vám přehledně zobrazí všechno, co je v okolí zajímavého, i s článkem o zajímavostech vybraného místa.

Pokud hledáte zajímavé cyklostezky, vodácké stezky nebo naučné pěší stezky, vyzkoušejte Bekr: Na kole i pěšky. Zobrazí vám stezky v okolí, body zájmu s památkami, kulturní nebo sportovní tipy.

Jste fanoušci minulosti? Aplikace Zaniklé obce pro vás bude to pravé.

A abyste mohli být i na cestách v ČR informovaní a klidní, mějte při sobě zapnutou aplikaci eRouška, která je plně anonymizovaná.
 

Aplikace Záchranka jedním tlačítkem přivolá Zdravotnickou záchrannou službu nebo Horskou službu, s odesláním vaší aktuální polohy. Platí to v Česku, Rakousku, na slovenských horách a v Maďarsku.

V zahraničí ale vždy kontaktujte nejprve asistenční službu. S aplikací Moje Evropská se s asistenční službou spojíte stisknutím jediného tlačítka.
Vy cestujete. My se staráme.
 

cestovní pojištění online

Další články

Po stopách Freddieho Mercuryho

Dnes se vydáme do míst spojených s tímto výjimečně talentovaným mužem. Freddie Mercury měl pestrou kariéru i osobní život. Jaká místa jsou spojená s extravagantní hvězdou kapely Queen? 

fm-zanzibar1

Tipy na prodloužené prázdninové víkendy

Nedostává se vám dovolené nebo třeba peněz na pořádně dlouhý výlet za hranice všedních dní? Nevadí, nechte se inspirovat našimi tipy na prodloužené víkendy plné
poznávání, ale i aktivní letní relaxace.

Halstat2