Datum:

mexico-los-cabos

Za památkami Aztéků a Mayů, za městy, za pralesy i pouštěmi létají Češi rádi. Ale jen málo z nich ví, že se v Mexiku nachází také ten nejkrásnější konec světa, jaký si člověk dokáže představit. Toto jsou důvody, proč se tam vydat a zjistit to na vlastní oči:

Ráj i konec světa zároveň

Třicet kilometrů písečných pláží, působivé skalní útvary, průzračná slaná voda a poušť. To je oblast Los Cabos, která ještě v polovině minulého století byla pro turisty neznámým pojmem. Leží na jižním cípu Kalifornského poloostrova mezi městy Cabo San Lucas a San José del Cabo a na své krásy naláká každý rok dva miliony lidí. Takzvaný konec světa najdete na výběžku s nádherným přírodním obloukem El Arco. Ten vznikl erozí a setkávají se u něj slané vody Cortézova moře a Tichého oceánu. Když se od něj zadíváte na širé moře směrem k Antarktidě, tak neuvidíte žádnou pevninu, protože až k jižnímu pólu žádná není. Pokud se vydáte k El Arco na lodi nebo člunu, tak cestou spatříte Neptunův prst, úzkou skálu tyčící se vysoko z vodní hladiny. Ta je oblíbeným skokanským můstkem, protože má ideální tvar a dostatečnou hloubku pro všechny vodní radovánky. Úžasná zpráva je, že celou tuto krásnou oblast budete sdílet s pelikány, lachtany a tropickými rybkami. A jestli zavítáte do Los Cabos mezi prosincem a březnem, tak potkáte keporkaky a uslyšíte jejich zpěv nesoucí se do okruhu 40 kilometrů.

Mexiko - neznámý Los Cabos 02

Za sporty i relaxací

Šnorchlování, potápění, rybaření, parasailing, surfování, golf nebo jízda na koni s výhledem na oceán. To vše můžete zažít v místě, kde letos americký tenista Sam Querrey vyhrál trofej. Stejně jako on se tam můžete věnovat sportu vrcholově. A až si budete chtít odpočinout a užít si klid, vydejte se na Pláž milenců. Dostanete se na ni na loďce nebo přes skály, pokud jste zdatní horolezci. Její nedostupnost umocňuje její kouzlo. Je to oblíbené místo pro romantické schůzky. Jestli zatoužíte po větším soukromí a luxusu, navštivte wellness centra, kde se nechávají hýčkat hollywoodské hvězdy jako Jennifer Lopez nebo Cameron Diaz – lázně Las Ventanas al Paraiso’s v mexickém koloniálním stylu nebo největší lázně široko daleko s názvem Grand Velas Los Cabos.

Mexiko - neznámý Los Cabos 03

Za dobrým jídlem, uměním a zábavou

Výtečné tortilly, tacos a tequillu najdete v celém Mexiku, pokud chcete svoje chuťové buňky rozmazlovat těmi nejlepšími, zavítejte do restaurací Toro, Acre nebo Frida. Po dobrém jídle se vydejte do ulic plných barev, hudby a trhů. Kromě tradičních mexických trhů vám doporučujeme zajít také do umělecké čtvrti v městě San José del Cabo. V těchto uličkách najdete nezávislé galerie s fotografiemi, obrazy, sochami, keramikou a sklem. Ideální den na návštěvu této čtvrti je čtvrtek, žije to tam ještě více než v ostatní dny. Jestli vás výrobky ze skla zaujmou, ve stejném městě navštivte továrnu Baja Blown Glass Factory, kde se dozvíte vše o výrobě skla a můžete si foukání skla také vyzkoušet. San José del Cabo je klidné město s malebnými náměstíčky a překrásným kostelem. Sousední Cabo San Lucas je o poznání živější. Právě v něm najdete všechny druhy zábavy. Sportovní vyžití, obchody, wellness centra a vyhlášený noční podnik Cabo Wabo s mnoha bary a pódii, na kterých můžete tančit až do rána.

Mexiko - neznámý Los Cabos 04

Dobrá zpráva je, že je tato část Mexika pro turisty naprosto bezpečná. Můžete se tam ohřát zcela bez obav. Jestli vaše návštěva vyjde na začátek listopadu, užijete si průvody masek a barevné oslavy El Día de los Muertos. Stačí jen letenky, kreditní karta, kvalitní cestovní pojištění a dovolená může začít! Hasta la vista!

 

Zdroje: visitmexico.com, destinoloscabos.com, viator.com, loscabos.grandvelas.com, visitloscabos.travel

Další články

Památky v Egyptě: které stojí za cestu pouští?

Chystáte se do Egypta a chcete vědět, jaké památky a místa navštívit? Do jakého muzea zajít? A jaké jsou zajímavosti starověkého Egypta? To vše vám odhalíme.

Drsné hory a tajemná údolí. Skotské dudy znějí nad mlhou horských jezer.

Stovky středověkých hradů, rozesetých po kopcích a vřesovištích Skotské vysočiny, desítky jezer „loch“ i legenda o jezerní příšeře Ness. Přijeďte do hrdé země Skotů na pohádkovou návštěvu. 

skotsko