Nejlepší zipline v Evropě – kde jsou natažená nejvíce vzrušující lana?

Datum: | Autor:

Zipline
16. 3. 2022

Kde se lze v Evropě proletět na parádním zipline? Jen si to představte - kladka, ocelové lano a kolem vás spousta vzduchu - vznášíte se nad údolím, v hloubce tečou řeky, pasou se ovečky. Přinášíme vám výběr nejlepších zipline v blízkém i dalekém okolí.
 
zipline

Nejdelší zipline v Čechách - Klíny

Pátá nejdelší zipline v Evropě se nachází ve sportovním areálu Klíny v Krušných horách! To je milé překvapení. Je dlouhá něco přes dva kilometry a pokud ji sjezdíte, tak můžete letět rychlostí až 75 km v hodině. Když si nasednete, tak si prohlédněte Šumné údolí hned dvakrát za sebou.

K horní stanici zipline vás vyveze lanovka, která v zimě slouží lyžařům, a nikdo neříká, že si ten kopec nemůžete vyjít pro lepší pocit ze zdraví i pěšky. 
 
řeka Soča, Slovinsko

Druhá nejdelší zipline v Evropě

Každý rok se staví delší a delší lanové dráhy, takže kdysi zaručeně nejdelší zipline ve Slovinsku už nejspíš neplatí za tu „nej“. Řekněme si tedy, že je ze všech nejkrásnější. To proto, že se nachází v oblasti nejkrásnější evropské řeky, kterou je „smaragdová“ Soča ve Slovinsku.

Pište si souřadnice: Zipline Slovinsko, městečko adrenalinu, Bovec: sjezd údolím řeky Učja. Představte si, jak letíte pověšeni na laně v údolí bílo-modro-zelené řeky, míjíte velké balvany a nohama zdravíte čistě skvoucí vodu, která stéká z vrcholů Slovinských Alp nad vaší hlavou. Připravte se na maximální zážitek magického údolí.

Převýšení této zipline je 250m, a zažijete na ní celkem 10 sjezdů v délce od 250 do 400 metrů. Vezměte na slovinskou adrenalinovou jízdu klidně celou rodinu! Budou vás milovat.
 
Zipline Wales

Nejrychlejší zipline v Evropě – Wales

Ačkoliv s Velkou Británií je to po Brexitu všelijaké, geograficky stále patří do Evropy, a proto vám přinášíme informaci o té nejnamakanější zipline – Zip World Velocity.
Zde, kousek od Liverpoolu v národním parku Snowdonia, se proletíte šílenou rychlostí 191 km v hodině na nejdelším laně v délce 8 kilometrů - a také si můžete vyzkoušet podzemní jízdu zipline ne speciální dráze!  
 
Dolomity- Piz de Lavarella

Nejdelší zipline – Jižní Tyrolsko

Toužíte letět co nejdéle? Užít si sjezd jako výlet směrem dolů? Nasedněte na nejdelší zipline sjezd v Evropě, který vede z vrcholku Piz de Plaies v Dolomitech. Je rozdělený na 10 úseků a doba jízdy je až 1.5 hodiny, celých 90 minut. Proletíte se všemi horskými pásmy, jako byste byli na lanovce – jen bude kolem vás svištět vítr a pod nohami uvidíte vrcholky stromů. Maximální rychlost – 80 km v hodině.

Romantický ziplineZdroj:Expedia.com

Nejromantičtější zipline

Kousek od Neapole v městečku Trentinara si můžete užít tu nejromantičtější jízdu na zipline – v páru! Dvojitá kladka unese 190 kg, a svezou se na ní dva lidi. Během jízdy v leže hrudníkem dolů si můžete vyměňovat polibky a fotit se ve vzduchu.

Na svoji adrenalinovou dovolenou si nezapomeňte vzít kvalitní cestovní pojištění. Bude vás tak jistit nejen helma a pojistka.
Vy cestujete. My se staráme.

 


Zdroje: redbull.com/, zpravy.aktualne.cz, novinky.cz, patalie.cz 
 

Štítky: Evropaadrenalin

Víte, jak reagovat, když se v přírodě potkáte s vlkem, medvědem nebo rysem? V dnešním článku vám odhalíme, jak takovou situaci zvládnout bezpečně. A také tipy, jak se jí vyhnout.

15. 9. 2021

O rok odložená světová výstava, na kterou upíná zrak celý svět. Je poprvé na Středním východě a v arabské zemi. Od kdy do kdy se koná? Jak se do areálu dostat? Co na ní zažít a které pavilony jsou nejzajímavější?  

13. 10. 2021
Dubaj Expo 2020