Na letošní jaro jste měli asi úplně jiné plány než být v karanténě se zákazem cestování. Abyste si mohli užít světové skvosty i tak, připravili jsme pro vás přehled virtuálních prohlídek ve světových muzeích. Užijte si kulturní život na počítači nebo telefonu.

Virtuální prohlídka Metropolitního muzea v New Yorku

Musée d´Orsay ve Francii

Toto muzeum patří k těm nejoblíbenějším v celé Paříži. Jeho secesní budova ukrývá díla takových mistrů jako byli Cézanne, Monet, Gauguin a další. Než se budova stala muzeem, bývala železniční stanicí, která se ale nehodila pro moderní vlaky. Na světě dnes neexistuje větší muzeum impresionistického a postimpresionistického umění. Expozice zahrnuje autoportrét Van Gogha, 86 obrazů od Moneta, sochy slavných sochařů, sbírku fotografií a architektonické umění. Najdete tam také jedny z nejrozměrnějších obrazů na světě. Vstoupit do muzea.
 
Museum d`Orsay, Paříž. Socha Sapfo

Museu de Arte de São Paulo (MASP) v Brazílii

Toto muzeum navržené Lindou Bo Bardi stojí za vidění i online. Najdete v něm 8 000 uměleckých děl z Evropy, Brazílie, Afriky, Asie, Ameriky a jednu z největších knihoven v celé Brazílii. Obsahuje největší sbírku evropského umění na jižní polokouli. Prohlédněte si obrazy, sochy, fotografie, kostýmy z různých období a koutků světa. Kromě stálých expozic pořádá MASP přednášky, kurzy, hudební, taneční a divadelní vystoupení. Vstoupit do muzea.

Uffizi Galery v Itálii

Galerii Uffizi najdete v manýristické budově z roku 1580 navržené architektem a historikem Giorgio Vasarim. Na virtuální prohlídce uvidíte umělecká díla od středověku až po moderní dobu. Ukrývá díla takových umělců jako jsou Michelangelo, Leonardo da Vinci, Caravaggio nebo Raphael. V galerii najdete také duplikáty starověkých římských soch a bust. Vstoupit do muzea
 
Uffizi galerie, muzeum ve Florencii, Itálie

The Metropolitan Museum of Art v New Yorku (MET)

Je největší muzeum ve Spojených státech amerických a má každoročně miliony návštěvníků. Je také jedním z nejnavštěvovanějších muzeí umění na celém světě. Z pohodlí vašeho domova si můžete užít virtuální prohlídky Velké síně, chrámu Dendur, soudu Charlese Engelharda, galerií zbraní a brnění i další rozlehlé části. Co je na virtuálních prohlídkách to nejlepší? Žádné davy. Vstoupit do muzea.

The National Portrait Gallery v Anglii

Po otevření v roce 1856 se The National Portrait Gallery stalo vůbec první portrétní galerií na světě. Uvidíte portréty významných osobností z historie i slavný portrét Chandos, který zachycuje Williama Shakespeara. Národní galerie portrétů v Londýně bude koncem tohoto roku uzavřena kvůli rekonstrukcím až do jara 2023, takže její virtuální prohlídka je teď tou nejlepší volbou. Vstoupit do muzea
 
Národní galerie v Londýně

Pergamon Museum v Německu

Patří k největším muzeím v zemi. Na prohlídce uvidíte pozůstatky starověkých staveb z různých částí planety. Sbírka obsahuje i majestátní Ištařinu bránu z Babylonu. Své jméno získalo muzeum podle Pergamonského oltáře, který patří k jeho hlavním exponátům. Vstoupit do muzea.

The Van Gogh Museum, Nizozemí

Od roku 1973 vystavuje toto muzeum nejvýznamnější sbírku děl Vincenta Van Gogha na světě. Zahrnuje 700 dopisů, 400 kreseb a 200 obrazů. Jedny z nejslavnějších obrazů Vincenta van Gogha, které jsou tam vystaveny, jsou Autoportrét (1888) a Slunečnice (1889). Toto historické muzeum se sídlem v Amsterdamu přijalo v roce 2017 nejvíce návštěvníků jakéhokoli muzea v celém Nizozemí. Ve stejném roce bylo zařazeno na 23. místo na seznamu nejnavštěvovanějších uměleckých muzeí na světě. Vstoupit do muzea
 
Van Gogh muzeum v Nizozemsku

National Museum of Anthropology, Mexiko

Toto muzeum se soustředí na poklady dávných jihoamerických civilizací před příchodem Evropanů. Uvidíte tam aztécký Sluneční kámen a další artefakty objevené v zemích Tabasco či Veracruz. K dispozici je 23 výstavních sálů plných pozoruhodných děl a objektů. Vstoupit do muzea.

Na virtuální prohlídky z pohodlí domova kvalitní cestovní pojištění nepotřebujete. Můžete ale sbírat inspiraci na to, kam se budete chtít po konci karantény vydat. O inspiraci se vám staráme i teď.

Sjednat si cestovní pojištění

Zdroje:housebeautiful.com, npg.org.uk, metmuseum.org, artsandculture.google.com, novinky.cz 

Zveme vás do Chorvatska, jak ho možná neznáte. Pokud se letos chystáte k jednomu z našich nejoblíbenějších moří, tak si přečtěte naše cestovní tipy pro každou náturu – dobrodružnou, společenskou, sportovní, rodinnou i introvertní.  

23. 6. 2021
Chorvatsko, nejkrásnější moře v Kornati

Finsko je mrazivá země, která zasahuje až za polární kruh. Ani přesto se tam však zimy moc bát nemusíte, protože krajina tisíce jezer má na svém území přes tři miliony saun.  

30. 12. 2020
Finska sauna na břehu jezera