Datum:

Na letošní jaro jste měli asi úplně jiné plány než být v karanténě se zákazem cestování. Abyste si mohli užít světové skvosty i tak, připravili jsme pro vás přehled virtuálních prohlídek ve světových muzeích. Užijte si kulturní život na počítači nebo telefonu.

Virtuální prohlídka Metropolitního muzea v New Yorku

Musée d´Orsay ve Francii

Toto muzeum patří k těm nejoblíbenějším v celé Paříži. Jeho secesní budova ukrývá díla takových mistrů jako byli Cézanne, Monet, Gauguin a další. Než se budova stala muzeem, bývala železniční stanicí, která se ale nehodila pro moderní vlaky. Na světě dnes neexistuje větší muzeum impresionistického a postimpresionistického umění. Expozice zahrnuje autoportrét Van Gogha, 86 obrazů od Moneta, sochy slavných sochařů, sbírku fotografií a architektonické umění. Najdete tam také jedny z nejrozměrnějších obrazů na světě. Vstoupit do muzea.
 
Museum d`Orsay, Paříž. Socha Sapfo

Museu de Arte de São Paulo (MASP) v Brazílii

Toto muzeum navržené Lindou Bo Bardi stojí za vidění i online. Najdete v něm 8 000 uměleckých děl z Evropy, Brazílie, Afriky, Asie, Ameriky a jednu z největších knihoven v celé Brazílii. Obsahuje největší sbírku evropského umění na jižní polokouli. Prohlédněte si obrazy, sochy, fotografie, kostýmy z různých období a koutků světa. Kromě stálých expozic pořádá MASP přednášky, kurzy, hudební, taneční a divadelní vystoupení. Vstoupit do muzea.

Uffizi Galery v Itálii

Galerii Uffizi najdete v manýristické budově z roku 1580 navržené architektem a historikem Giorgio Vasarim. Na virtuální prohlídce uvidíte umělecká díla od středověku až po moderní dobu. Ukrývá díla takových umělců jako jsou Michelangelo, Leonardo da Vinci, Caravaggio nebo Raphael. V galerii najdete také duplikáty starověkých římských soch a bust. Vstoupit do muzea
 
Uffizi galerie, muzeum ve Florencii, Itálie

The Metropolitan Museum of Art v New Yorku (MET)

Je největší muzeum ve Spojených státech amerických a má každoročně miliony návštěvníků. Je také jedním z nejnavštěvovanějších muzeí umění na celém světě. Z pohodlí vašeho domova si můžete užít virtuální prohlídky Velké síně, chrámu Dendur, soudu Charlese Engelharda, galerií zbraní a brnění i další rozlehlé části. Co je na virtuálních prohlídkách to nejlepší? Žádné davy. Vstoupit do muzea.

The National Portrait Gallery v Anglii

Po otevření v roce 1856 se The National Portrait Gallery stalo vůbec první portrétní galerií na světě. Uvidíte portréty významných osobností z historie i slavný portrét Chandos, který zachycuje Williama Shakespeara. Národní galerie portrétů v Londýně bude koncem tohoto roku uzavřena kvůli rekonstrukcím až do jara 2023, takže její virtuální prohlídka je teď tou nejlepší volbou. Vstoupit do muzea
 
Národní galerie v Londýně

Pergamon Museum v Německu

Patří k největším muzeím v zemi. Na prohlídce uvidíte pozůstatky starověkých staveb z různých částí planety. Sbírka obsahuje i majestátní Ištařinu bránu z Babylonu. Své jméno získalo muzeum podle Pergamonského oltáře, který patří k jeho hlavním exponátům. Vstoupit do muzea.

The Van Gogh Museum, Nizozemí

Od roku 1973 vystavuje toto muzeum nejvýznamnější sbírku děl Vincenta Van Gogha na světě. Zahrnuje 700 dopisů, 400 kreseb a 200 obrazů. Jedny z nejslavnějších obrazů Vincenta van Gogha, které jsou tam vystaveny, jsou Autoportrét (1888) a Slunečnice (1889). Toto historické muzeum se sídlem v Amsterdamu přijalo v roce 2017 nejvíce návštěvníků jakéhokoli muzea v celém Nizozemí. Ve stejném roce bylo zařazeno na 23. místo na seznamu nejnavštěvovanějších uměleckých muzeí na světě. Vstoupit do muzea
 
Van Gogh muzeum v Nizozemsku

National Museum of Anthropology, Mexiko

Toto muzeum se soustředí na poklady dávných jihoamerických civilizací před příchodem Evropanů. Uvidíte tam aztécký Sluneční kámen a další artefakty objevené v zemích Tabasco či Veracruz. K dispozici je 23 výstavních sálů plných pozoruhodných děl a objektů. Vstoupit do muzea.

Na virtuální prohlídky z pohodlí domova kvalitní cestovní pojištění nepotřebujete. Můžete ale sbírat inspiraci na to, kam se budete chtít po konci karantény vydat. O inspiraci se vám staráme i teď.

Sjednat si cestovní pojištění

Zdroje:housebeautiful.com, npg.org.uk, metmuseum.org, artsandculture.google.com, novinky.cz 

Další články

6 věcí, které můžete vidět v Pise

V italské Pise se nachází světoznámá Šikmá věž v Pise a mnoho dalších architektonických skvostů. Město má bohatou historickou tradici a mnoho starobylých kostelů a paláců i krásných náměstí. Co dělat v Pise a kde tu mají nejlepší zmrzlinu?

Canyoning: Adrenalinový sport nebo procházka rájem?

Loňské léto nám konečně klapla vysněná dovolená v canyoningovém ráji, švýcarském Ticinu. Když jsem o našem plánu zapáleně vyprávěla v práci, někteří kolegové si nebyli úplně jistí, co budu vlastně na dovolené dělat.

Canyoning-boggera