5 nejkrásnějších evropských zámků, které musíte vidět

Datum:

Projděte se po místnostech, kde žili slavní panovníci. Kochejte se výhledem do geometricky přesně upravených zahrad. Odpočívejte v altáncích a obdivujte slavné obrazy a sochy. Výlety na nejkrásnější zámky v Evropě vás přenesou do minulosti. Nazujte si královské střevíce a račte dále…

Zámek Neuschwanstein v Německu

Neuschwanstein v Německu

Asi není třeba příliš představovat, tento zámek totiž celosvětově proslavil Walt Disney. Nechal se jím inspirovat pro zámek v Šípkové Růžence a nápadně připomíná i Disneyho logo. Předlohu k tomuto německému zámku nakreslil divadelní architekt a scénograf, takže není náhoda, že vypadá jako z pohádky. V 19. století nechal zámek postavit Ludvík II. Bavorský jako své útočiště v hlubokých lesích s výhledem na vrcholky Tyrol. Neuschwanstein je nesmírně oblíbený, ročně ho navštíví kolem 1,3 milionu lidí z celého světa. A vy můžete také. Leží necelé dvě hodiny autem z Mnichova.

Slavný zámek Neuschwanstein, Bavorsko, Německo

Versailles ve Francii

Toto slavné sídlo, které si nechal navrhnout a postavit Král Slunce, Ludvík XIV., patří jednoznačně mezi nejkrásnější zámky světa. Má přes 2 000 pokojů, 5 000 kusů nábytku a 60 schodišť. Kolem něj se rozprostírají rozlehlé zámecké zahrady, lesy a další dvorská sídla. Projděte si 79 metrů dlouhý Zrcadlový sál z roku 1678, kde se ve své době odrážela světla nejen v zrcadlech, ale také na šatech dvořanů osázených brilianty. Do Versailles dojedete z Paříže za hodinku vlakem.

Zámek Versailles, Francie

Kronborg v Dánsku

Tento renesanční zámek je ještě slavnější než Neuschwanstein. Proslavil ho totiž o několik století dříve nejslavnější autor světa – William Shakespeare. Ten do skvěle opevněného sídla umístil děj Hamleta. Zámek v divadelní hře přejmenoval na Elsinor. Kronborg nechal v 15. století postavit Erik VII. Na začátku 20. století sloužil jako sídlo pro armádu a od 40. let 20. století je přístupný veřejnosti. Dojedete do něj za necelou hodinu z Kodaně.

Dánsko, Hamletův zámek Kronborg - Elsinore

Operace kolene ve Francii - cestovní pojištění

Howard ve Velké Británii

Tento barokní zámek se tyčí v Severním Yorkshiru. Název zámku je příjmením rodiny, která v něm žila více než 300 let. Howard je tak rozlehlý, že se řadí mezi největší soukromé rezidence v celé Británii. Zámek byl postavený v 17. století a byl zpřístupněný veřejnosti v 50. letech 20. století. Kromě bohaté výzdoby a sbírek umění se můžete těšit také na zámecké zahrady s fontánami, na hluboké lesy a jezera.

Zámek Howard, Yorkshire Anglie, Velká Británie

Alcázar v Segovii ve Španělsku

Naši pouť po překrásných zámcích dnes zakončíme na jihu Evropy, v Segovii. I tam stojí zámek, kterým se Disney inspiroval pro své animované filmy. Alcázar byl sídlem králů už od 13. století, svou romantickou podobu získal při přestavbě v 19. století. Objevíte v něm slavný sál králů s portréty španělských monarchů a překrásné zahrady s výjimečnými geometrickými vzory. Pro svou krásu patří k nejnavštěvovanějším památkám v celém Španělsku. Najdete ho hodinku cesty z Madridu.

Zámek Alcazar, Segovia, Španělsko

Až se budete chystat na cestu za sály a zahradami, přibalte si také kvalitní cestovní pojištění, abyste měli jistotu, že o vás bude za každé situace královsky postaráno.

Zdroje: neuschwanstein.de, kongeligeslotte.dk, en.chateauversailles.fr, wikipedia.org

Další články

Cestování s dětmi do zahraničí

Podléháte cestovní horečce? Ta se může vyšplhat na vyšší teplotu, pokud se rozhodnete vyrazit do zahraničí s dětmi. Co zařídit? Na co se připravit? A co přibalit? Čím menší dítě, tím náročnější s ním bude cestovat...

cestovani-s-detmi-uvodni-328

Jak naplánovat geocaching v zahraničí?

Že nevíte, o co jde? Tomu se dnes již těžko uvěří. Jedna z definic praví, že: „Geocaching (čti „geokešing“) je hra na pomezí sportu a turistiky, při které...

cach