Dovolená na Maledivách: Jak si nejlépe užít Maledivy v roce 2023

Datum: | Autor: Lucie Mohelníková

Maledivy, ach, magické slůvko, při jehož vyslovení se vám tají dech, anebo se mýlím? V tu chvíli se vám zajisté vybaví sluníčko, malé ostrůvky, křišťálově čisté moře, které hraje mnoha odstíny modré, nejčastěji azurovou, světle modrou a tmavě modrou, dlouhé pláže s bílým pískem, kokosové palmy, domečky na moři, prostě luxusní dovolená v tropickém ráji. Maledivy ale nejsou jenom to, jsou mnohem víc. Jsou také každodenní život místních obyvatel, s jejich radostmi a starostmi, kulturou a tradicemi. Maledivy už dnes nejsou destinací jenom pro ty nejbohatší, ale zavítat sem mohou i běžní smrtelníci. Užijte si maximálně tropického podnebí a čerstvého mořského vzduchu. Načerpejte tolik pro naše tělo potřebný vitamín D a omega-3 mastné kyseliny. Čerstvý tuňák, ale i další mořská stvoření čekají jenom a jenom na vás, a to nejenom na talíři.

1. Vítejte na Maledivách, pláž na obydleném ostrově Feridhoo, Alif Alif atol, Maledivy

Vítejte na Maledivách! Maledivec Mr. Siraaj na obydleném ostrově Feridhoo na severním Male atolu.

Obsah článku:

 1. Kdy na Maledivy
 2. Dovolená na Maledivách - co vidět?
 3. Obydlené ostrovy na Maledivách
 4. Resorty na Maledivách
 5. Plavba na lodi kolem Malediv a cestování mezi ostrovy
 6. Co dělat na Maledivách? Vodní sporty
 7. Rybaření
 8. Výlety na ostrovy a písečné mělčiny
 9. Plavání s delfíny, šnosrchlování se žraloky a mantami
 10. Restaurace
 11. Relax a spa
 12. Podmořský hotel
 13. Jak si objednat výlet nebo exkurzi
 14. Rybí trh v Male
 15. Podmínky vstupu
 16. Letenky na Maledivy
 17. Cestovní pojištění na Maledivy

Kdy na Maledivy?

Na Maledivy se dá cestovat celoročně, vždy záleží na tom, co od tropického ráje očekáváte. Teploty vzduchu i moře jsou poměrně stálé a pohybují se od 26 °C do 32 °C. Letní měsíce jsou sice obdobím dešťů, ale hlavní sezónou na žraloka obrovského a manty. Na své si přijdou i fandové surfingu, kitesurfingu či windsurfingu.

Období dešťů je cenově dostupnější než hlavnísezóna, která začíná v prosinci a končí v dubnu. To nejlepší počasí na šnorchlování, potápění a lenošení na pláži zažijete v únoru, březnu a v první polovině dubna. Fandové rybolovu si přijdou na své od prosince do dubna. Detailně o počasí na Maledivách a vhodných aktivitách.  

Baglioni Resort Maledives

Luxusní resort Baglioni Maldives na Dhaalu atolu s dokonalým domácím korálovým útesem

Jak si na Maledivách užít dovolenou?

Dovolená na Maledivách se dá trávit několika způsoby, a to na obydlených lokálních ostrovech, na méně či více luxusních resortech, na výletních safari lodích anebo lze tyto způsoby kombinovat. Můžete relaxovat na jednom resortu nebo obydleném ostrově anebo navštívit dva či více ostrovů, nebo můžete pobýt několik dnů na lokálním ostrově a zbytek pobytu strávit na resortu. Obydlené lokální ostrovy a resorty lze také zkombinovat s plavbou na výletní lodi.

Ta nejlepší dovolená je taková dovolená, kdy něco poznáte, zažijete a také si odpočinete. Pro poznávání a zážitky jsou vhodnější obydlené lokální ostrovy nebo výletní safari lodě, k odpočinku a troše toho rozmazlování a luxusu se více hodí resorty.

Co vidět na Maledivách?

 

1. Male - hlavní město Malediv a místo, kde se nachází nejvíce atrakcí. Je to krásné místo, kde si můžete užít večerní procházky po plážích, nakupování v obchodech nebo gurmánské zážitky v místních restauracích.

 

2. Ari Atol - největší a nejznámější atol Malediv. Je to oblíbené místo pro potápění a plavání, protože má křišťálově čistou vodu a bohatý podmořský život. Můžete se zde potápět se žraloky a s mantami obrovskými, ten zážitek opravdu stojí za to.

 

3. Baa Atol - je považován za nejkrásnější ze všech atolů Malediv. Jeho krásná korálová barva a čistá voda umocňují pohled na úžasně bohatý mořský život. Je to ideální místo pro potápění a šnorchlování.

 

4. Vaavu Atol je dalším oblíbeným místem pro potápění a šnorchlování. Najdete zde průzračnou vodu s krásnými korály, želvami a dalšími mořskými živočichy.

5. Vaadhoo Island je krásným místem se čistým podnebím a nádhernými písečnými plážemi. Je to skvělé místo pro výlety lodí, surfování, procházky po plážích a prohlídky místních restaurací.

Baa atol

Dům na obydleném ostrově Maalhos na Baa atolu

Dovolená na Maledivách levněji? Obydlený lokální ostrov!

Obydlený lokální ostrov je ostrov, kde žijí místní obyvatelé, většinou rybářská nebo méně častěji farmářská vesnice, kde je možné se ubytovat v penzionech (angl. guest house) nebo hotelech. Na lokálních ostrovech je zakázaná konzumace alkoholu, včetně jeho dovozu a distribuce. Dvoudílné plavky neboli bikiny je možné nosit pouze na plážích určených pro turisty tzv. bikini plážích. Důraz je kladen i na vhodnost oblékání při pohybu mezi místními obyvateli. Nosit můžete např. jakýkoliv oděv v délce ke kolenům nebo pod kolena a cokoliv s krátkým rukávem. Odhalená ramena, prsa či stehna se na veřejnosti netolerují. Zmíněná pravidla se týkají především žen, ale i muži by měli respektovat určité kulturní odlišnosti vyplývající z faktu, že Maledivy jsou muslimskou zemí. Na obydleném lokálním ostrově se také můžete setkat s nepořádkem, hlukem a dalšími nepříjemnostmi souvisejících s běžným životem místních obyvatel bez pozlátka. Všechna tato negativa jsou ale vyvážena širokým, nefalšovaným úsměvem místních a zážitky z opravdu „pravých“ Malediv. Také příroda lokálních ostrovů není o nic horší než na resortech, naopak může být i více nedotčená. Lokální cestování také méně zatíží vaši peněženku.

Pobyt na obydlených ostrovech lze pořídit i až o třetinu nebo polovinu levněji než na cenově nejdostupnějších resortech. Není ale pravda, že by lokální ostrovy byly jenom pro nenáročné cestovatele. Dovolenou na obydlených lokálních ostrovech volí i ti, kteří ji kombinují s následným pobytem na luxusním resortu, nebo ti, kteří se na Maledivy vracejí již po několikáté a chtějí poznat něco jiného.

Soneva Fushi Resort

Luxusní resort Soneva Fushi na Baa atolu

Dovolenkové resorty na Maledivách - luxus, také cenově dostupný

Resort je ostrov, na kterém se rozkládá jeden hotelový komplex. Kromě technického zázemí a zázemí pro personál je celý ostrov vyhrazen hostům. Místní obyvatelé, mimo personálu tu nežijí. Nepořádek ani jiné ruchy z běžného denního života tu nezažijete. Všude božský klid, naklizeno a nablýskáno, však za to také řádně zaplatíte. Služby jsou na úrovni obdobných hotelových komplexů jinde ve světě. Ani vaše malé ratolesti se na Maledivách nudit nebudou. Některé resorty jsou vybaveny dětským koutkem, hernou, chůvou a programy pro děti. Na resortech neplatí omezení popsaná u obydlených lokálních ostrovů ohledně nošení bikin a konzumace alkoholu. Je povoleno vše, kromě nudismu.

Cenově dostupné resorty na Maledivách

 

1. Reethi Beach Resort je cenově dostupný resort na Maledivách, který se nachází na ostrově Baa Atol. Nabízí krásné ubytování a luxusní zázemí.

 

2. Kandolhu Island Resort resort s krásnými výhledy na mořský život a tropickou vegetaci. Nabízí luxusní ubytování a řadu aktivit.

 

3. Hideaway Beach Resort & Spa je cenově dostupný resort, který se nachází na ostrově Dhonakulhi. Také zde najdete luxusní ubytování a širokou škálu zábavních aktivit.

4. Cinnamon Dhonveli Maldives na ostrově North Male Atoll. Nabízí luxusní ubytování a širokou škálu služeb.

Safari loď Maledivy

Safari loď brázdící Maledivy

Plavby na safari lodích, jachtách a katamaránech

Plavba na safari lodi znamená okružní plavbu výletní lodí, s ubytováním v kajutách, stravováním a s programem, např. s potápění, šnorchlováním, koupáním se apod.. Loď pluje mezi atoly, se zastávkou na korálových útesech na šnorchlování nebo potápění a celodenní nebo půldenní návštěvou různých ostrovů. Délka plavby je obvykle 7 až 10 nocí. Safari lodě či jachty jsou většinou pro 12 až 30 osob a jsou tak vhodné spíš pro skupiny než jednotlivce. Většina lodí jednotlivce nebo samostatné páry nepřijímá, nebo pouze pokud doplňuje stav již částečně naplněného termínu. Stejně jako na resortech neplatí omezení ohledně nošení bikin a konzumace alkoholu. Ceny jsou podobné cenám za pobyt na resortech. Další možností je soukromý pronájem malých motorových jachet a katamaránů s posádkou, včetně kapitána. Pronájem lodi bez posádky je na Maledivách možný pouze u pár vybraných luxusních 5* jachet.

Příjezd na obydlený ostrov Fulidhoo na Vaavu atolu

Cestování mezi ostrovy a kombinované pobyty

Velice zajímavé a čím dál oblíbenější je také cestování mezi ostrovy, a to jak mezi obydlenými, tak mezi resorty nebo také mezi obydlenými ostrovy a resorty či ostrovy a výletními loděmi. Představte si, jak pár dní poznáváte místní kulturu nebo se potápíte a poté pár dní relaxujete na resortu. To zní lákavě, že? Za mě je kombinace vícero ostrovů nebo okružní plavby naprosto skvělou volbou. Pozor, ve většině případech se nejedná o levnou záležitost. Čím více ostrovů navštívíte, tím se dovolená prodraží přejezdy a soukromou dopravu.

Co všechno se dá na Maledivách zažít?

Byť to tak možná nevypadá, tento malý tropický ráj nabízí opravdu velké množství zážitků a aktivit. Některé placené a jiné zcela zdarma. Na některých luxusních resortech najdete i letní kino anebo dokonce golfové hřiště. Nejlepší golfové hřiště na Maledivách má luxusní český resort Velaa Private a nechybí tu ani malá ponorka.

Útes Dhigga Maledivy

Šnorchlování korálovém útesu Dhigga nedaleko obydleného ostrova Thinadhoo

Potápění v tropických vodách

Pro potápěče jsou na všech obydlených ostrovech i ve všech resortech k dispozici vybavená potápěčská centra. Na Maledivách si ale můžete vyzkoušet ponor i jako nepotápěč, tedy bez licence, pod vedením zkušeného instruktora.

Rybáři z obydleného ostrova Thinadhoo na Vaavu atolu

Rybolov v tropických vodách

Nadšenci rybaření si mohou zalovit v oceánu. Nabídka je v tomto směru bohatá. Kromě míst, kde je to zakázáno (např. přístav a domácí korálový útes), lze lovit kdykoliv, prakticky všude a bez rybářského lístku.

7. Vodní sporty na obydleném lokálním ostrově Thinadhoo, Vaavu atolu, Maledivy

Vodní sporty na obydleném ostrově Thinadhoo na Vaavu atolu

Vodní sporty a aktivity?

Indický oceán není vhodný jen pro milovníky potápění, šnorchlování a rybolovu, ale také pro příznivce různých nemotorizovaných i motorizovaných vodních sportů. Z nemotorizovaných je to například jízda na kánoi, paddleboard, kneeboard, surfování, windsurfing, kitesurfing a další. Z motorizovaných sportů třeba jízda na vodním skútru, vodních lyžích, na nafukovacím banánu nebo koblize tažených lodí a podobně. Centra vodních sportů a aktivit najdete jak na každém obydleném ostrově, tak na resortu.

Sandbank aneb Písečná mělčin

Sandbank aneb Písečná mělčina patřící k resortu Fushifaru Maldives na Lhaviyani atolu

Výlety na ostrovy nebo písečné mělčiny

Pro milovníky poznávání i relaxace jsou tu výlety na neobydlené ostrovy nebo na sandbank, což je písečný ostrůvek či mělčina, často spojené s piknikem nebo barbecue na pláži. Dále jsou možné výlety na jiné obydlené ostrovy nebo návštěvy na vybraných resortech. Většina resortů návštěvy ale nepovoluje, jelikož chrání soukromí svých klientů. Milovníci romantiky se můžou vydat na romantickou plavbu při západu slunce, a poté při světle svíček povečeřet na pláži.

8. Delfíni u ostrova Fehendhoo, Goidhoo (Baa) atol, Maledivy

Divocí delfíni v maledivských vodách

Plavání s delfíny

Mnoho turistů touží po plavání s delfíny, což ale na Maledivách bohudík není možné. Delfíni tu žijí ve volné přírodě a nejsou ochočeni a uvězněni ve vodních nádržích jen tak pro zábavu turistů. Spatřit, jen tak z ostrova nebo během plavby jakoukoliv lodí, je jich tu možné opravdu velké množství. Při opravdu velkém štěstí se občas delfíny v moři podaří spatřit při potápění nebo šnorchlování, když náhodou proplují kolem vás.

Pláž Vashafaru

Pláž na obydleném ostrově Vashafaru na Haa Alif atolu

Aktivity na Maledivách, které se dají dělat zdarma

Máte-li trochu fantazie, za některé aktivity nemusíte platit vůbec. Na lokálních ostrovech si například můžete zahrát fotbal nebo volejbal s místními. Na všech ostrovech se můžete procházet po pláži, třeba při západu slunce nebo v dešti, opalovat se, a přitom číst knihu, hrát karty nebo slovní či deskové hry, koupat se, šnorchlovat přímo z pláže na domácím korálovém útesu, udělat si vlastní piknik na pláži, uspořádat krabí závody, před večeří můžete sledovat západ slunce, ať s drinkem nebo bez, a po večeři pozorovat nádhernou hvězdnou oblohu nad hlavou nebo světélkující plankton (pouze v sezóně). Fantazii se meze nekladou, ale pozor vše musí být v mezích slušného chování a v rámci místních pravidel.

Oběd na Sand Bank

Oběd na sand bank aneb písečné mělčině na Vaavu atolu

Gurmánské zážitky v nejenom v podmořských restauracích

Jste-li gurmán, zajisté oceníte luxusní resorty a kulinářské umění místních šéfkuchařů. Ti nejnáročnější by měli okusit snídani, oběd nebo večeři v jedné z pěti podmořských restaurací. Restaurace Ithaa Undersea Restaurant na resortu Conrad Rangali, již jsem osobně vyzkoušela, byla otevřena v dubnu 2005 a stala se první podvodní restaurací na Maledivách a zároveň na světě. K ní posléze přibyla podmořská restaurace SEA na resortu Anantara Kihavah Maldives Villas, restaurace a klub Subsix na resortu Niyama Private Islands, dále restaurace 5.8 Undersea Restaurant na resortu Hurawalhi Island, v roce 2016 podmořská restaurace M6m na resortu Ozen by Atmosphere a v roce 2019 restaurace H2O na resortu You & Me by Cocoon. 

Podmořská restaurace Ithaa Undersea

Podmořská restaurace Ithaa Undersea na resortu Conrad Rangali na jižním Ari atolu / Alif Dhaal atolu

Relax, masáže a spa na Maledivách

Svoje tělo můžete potrápit v posilovně a pak zregenerovat ve spa, kde je na výběr z pestré nabídky masáží z různých konců světa. Milovníci masáží a podvodního světa zároveň určitě ocení podvodní Huvafen Spa na resortu Huvafen Fushi na ostrově Nakatchafushi, která jsem osobně vyzkoušela. Stejně tak mohu doporučit Flow Spa na novém luxusním resortu Patina Maldives. Jedná se o opravdu dokonalé zážitky. 

Podmořská residence The Muraka

Podmořská residence The Muraka na resortu Conrad Rangali na Alif Dhaal atolu

Hotel pod hladinou oceánu

A pokud byste v budoucnu chtěli pod mořskou hladinou vyzkoušet nocleh, i to se vám může splnit. Resort Conrad Rangali v listopadu 2018 slavnostně otevřel The Muraka, největší podmořskou residenci na Maledivách a také na světě. I tu jsem měla tu čest navštívit osobně. V lednu 2020 byly na novém luxusním resortu Pullman Maldives Maamutaa otevřeny dvě zbrusu nové podmořské vilky Aqua Villas. 

Šnorchlování se žraloky Nurse Sharks aneb žraloky sestřičkami na Vaavu atolu.

Šnorchlování se žraloky, mantami a dalšími mořskými stvořeními

Jste-li milovníci šnorchlování a podmořského života, na 100 % musíte zažít šnorchlování se žralokem obrovským a s mantami na Alif Dhaal atolu (jižním Ari atolu) nebo na Baa atolu, a také šnorchlování nebo potápění se žraloky sestřičkami (Nurse Shark) na Vaavu atolu.

Žralok obrovským u atolu Ari

Šnorchlování se žralokem obrovským na jižním Ari atolu aneb Alif Dhaal atolu

Nejvyhlášenějším místem na Maledivách, kde se od června do listopadu vyskytují manty, je Hanifaru Bay na Baa atolu, který je přírodní rezervací a je zapsán na seznamu UNESCO. Dalším místem, nedaleko od Hanifaru Bay, je menší Hanifalhu Bay, nacházející se na dolním Baa atolu, přírodním atolu Goidhoo, kde můžete manty spatřit celoročně. K vidění je tu i větší seskupení živých korálů ve tvaru růže. Když na ně svítí sluníčko, vypadají jako zlaté. Hotová pastva pro oči.

Manta Point u resortu Conrad Rangali

Manta Point u resortu Conrad Rangali na Alif Dhaal atolu

Dalším fantastickým místem, kde je možné sezónně vidět manty, je také Manta Point u luxusního resortu Conrad Rangali na Alif Dhaal atolu. Musím říct, že šnorchlovat nebo potápět se tu s mantami, je opravdu zážitek. K vidění tu jsou nejenom běžné manty aneb Manta Ray, které běžně potkáte na korálových útesech a v lagunách, ale ohromné manty, které žijí v oceánu, tedy Giant Oceanic Manta Ray. Některé manty mohou dorůst až velikosti 6 m.

Vraku Jakarta na Vaavu atol

Moje maličkost při šnorchlování na potopeném indonéském vraku Jakarta na Vaavu atolu

Pokud při šnorchlování nebo freedivingu (volné potápění) rádi prozkoumáváte mořské dno, nesmíte si nechat ujít potopený indonéský vrak Jakarta na Vaavu atolu, který částečně vyčnívá na hladinu. Vrak krásně obrůstá korály a je vhodný i pro potápěče začátečníky.

Jak zajistit výlety a exkurze?

Všechny exkurze a aktivity jsou pořádány buď přímo penziony, hotely nebo resorty anebo místními centry vodních sportů a aktivit. Exkurze a aktivity není možné rezervovat dopředu, pokud nejsou zakoupeny v balíčku s ubytováním, což u obydlených ostrovů bývá časté, ale u resortů výjimečné. Nabídka se pravidelně aktualizuje a naleznete ji vyvěšenou na recepcích ubytovacích kapacit nebo v centrech k tomu určených. Výlety i aktivity jsou vždy závislé na počasí.

Rybí trh v hlavním městě Male na Kaafu atolu / severním Male atol

Trhy a památky v hlavním městě Male

Zanesou-li vás vlny do hlavního města Male‘, i tady je co k vidění. Můžete navštívit místní trhy se zeleninou, ovocem nebo rybami, prohlédnout si nejstarší mešitu na Maledivách vystavěnou z korálu, prezidentský palác či park anebo navštívit národní muzeum. I milovníci nákupů si v hlavním městě přijdou na své. Zajímavé obchody, restaurace a další vyžití je možné najít také na nedaleké tzv. maledivské riviéře, uměle vytvořeném ostrově The Marina by Crossroads.

13. Západ slunce na Laamu atolu, Maledivy. Pohled z ostrova Gan

Projížďka na tradiční maledivské loďce Bokkura na obydleném ostrově Gan na Laamu atolu

Aktuální vstupní podmínky při cestování na Maledivy

Maledivské hranice byly během koronakrize zavřeny pouhých 3,5 měsíce a jednalo se tak o nejvyhledávanější a nejprodávanější destinaci na světě. Již nyní je možné říci, že se i sezóna 2022 / 2023 rýsuje velice zajímavě a s rezervacemi dovolené se nevyplatí moc dlouho čekat. Koncept jeden ostrov rovná se jeden resort je naprosto unikátní, a v případě výskytu koronaviru SARS-COV-2 a onemocnění COVID-19 či jiných nemocí, je jednoduše zvladatelný. Totéž se týká obydlených ostrovů. Maledivy byly, jsou a budou jednou z nejbezpečnějších destinací na světě! V letech 2020 a 2021 Maledivy získaly 1. místo ve světové prestižní soutěži World Travel Awards a v roce 2022 tropické ostrovy oslavily 50. let od vzniku cestovního ruchu.

Turistická víza se stejně jako v minulosti udělují na příletu na 30 dnů zcela zdarma. Pro udělení je nutné mít zpáteční letenku, voucher na ubytování a QR kód z registrační karty. V časovém období 72 h. před příletem na Maledivy je nutné vyplnit online registrační kartu „Traveler Declaration“. Tato registrační karta se vyplňuje také před odletem z Malediv. Jedná se o takový check-in a check out v destinaci. Registrační karta slouží k účelům imigračního a statistického úřadu na Maledivách. Po vyplnění formuláře web vygeneruje QR kód, který čas od času kontroluje letecká společnost a personál letiště na Maledivách. Oficiální informace k cestování na Maledivy od Ministerstva zahraničních věcí.

Podrobné a vždy aktuální informace o cestování na Maledivy za jakékoliv situace je možné sledovat na webu české cestovky „other way holiday“ specializované na tento tropický ráj.<br/>

Letecký pohled na sandbank

Letecký pohled na sandbank aneb písečnou mělčinu u resortu LUX* a obydleného ostrova Dhigurah na jižním Ari atol aneb Alif Dhaal atolu.

Nejlepší letenky na Maledivy

Letecká doprava z Prahy na Maledivy s jedním přestupem dle výběru letecké společnosti opět funguje denně. Nejlepšími leteckými spoji jsou aktuálně Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines a FlyDubai. Z Vídně se dá létat stejnými aeroliniemi jako z Prahy nebo také s rakouskými aeroliniemi Austrian Airlines. Ceny zpátečních letenek v ekonomické třídě se pohybují od 17 500 Kč do 26 000 Kč dle výběru letecké společnosti a délky letu. Business Class se nyní pohybuje od 80 0000 Kč do 160 000 Kč.

Vodní vila na luxusním resortu Gili Lankanfushi na Kaafu atolu / severním Male atolu. Jedná se o největší a nejdražší vodní vilu na světě, ve které je možné ubytovat až 16 osob. Najdeme tu spoustu ložnic, relaxačních koutků, obývák, jídelnu s kuchyní, kino, bazén se skluzavkou a další vychytávky.

Aktuální ceny dovolené na Maledivách

Ceny resortů, hotelů, ale i penzionů na obydlených ostrovech nejsou výrazně nižší, než byly v předchozích letech, naopak, jednoduše to vzhledem k nákladům na provoz a dovoz potravin a dalšího zboží na Maledivy není možné. Dovolenou na Maledivách se vždy vyplatí zarezervovat v rozmezí alespoň 3 až 6 měsíců dopředu, kdy jsou platné speciální nabídky za včasné rezervace, a hlavně dostupné požadované ubytovací kapacity. Dovolenou na Maledivách se nikdy nevyplatí rezervovat na Last Minute! Zbytky ostrovů, které bývají v nabídkách Last Minute, nikdy nebývají dobré. Podrobné informace o ubytování na Maledivách.

S kým na Maledivy cestovat?

​A že jste slyšeli, že je na Maledivách něco kolem 1 200 ostrovů? Ano, to je správně. Děsí vás to, že nevíte, jak vybrat ten správný? Ano?! Neděste se a jednoduše napište specialistům a expertům na tento tropický ráj, do již zmíněné české cestovky „other way holiday“, která vám připraví Vaši dovolenou snů ušitou na míru dle vašich požadavků a finančních možností.

 

Lucie Mohelníková s maledivskými dětmi na obydleném ostrově Fehendhoo na Goidhoo atolu

Mnoho dalších pravidelně aktualizovaných informací, jejich vlastních fotografií, rad a recenzí naleznete na webu other way holiday

Text a fotografie

Autorem článku a fotografií je Lucie Mohelníková, která na Maledivách působí již od roku 2009 a dle maledivských sezón žije buď na Maledivách anebo v Praze. Do června 2022 zatím procestovala 139 maledivských ostrovů na většině atolů. Vlastní českou cestovku s názvem „other way holiday“ specializovanou právě na Maledivy. Byla první, kdo cestování na maledivské lokální obydlené ostrovy představil a začal propagovat v České a Slovenské republice, a také ve světě. Jako první také představila poznávací okruhy „Maledivy s česky hovořícím průvodcem“, a produkt kombinace ostrovů popsaný v tomto článku. Podílela se také na mnoha projektech souvisejících nejenom s cestovním ruchem v této destinaci. V roce 2021 nakrátko zastávala také funkci vicekonzulky na Honorárním konzulátu Maledivské republiky v Praze.

Mnoho dalších pravidelně aktualizovaných informací, jejich vlastních fotografií, rad a recenzí naleznete na webu other way holiday.

Cestovní pojištění na Maledivy? Jen od ERV

Pokud se vydáte za tropickým dobrodružstvím maledivských atolů, nezapomeňte na kvalitní cestovní pojištění. S naším produktem SingleTrip máte jistotu, že všechny vaše kroky po ostrovech jsou bezpečně zajištěny. Doporučujeme Vám také pravidelně sledovat aktuální informace o COVID-19 rizikových destinacích na stránkách MZV ČR, případně si pojištění SingleTrip rozšířit o COVID připojištění a nechat starosti na nás.

Další články

Jaká je zdravotní péče v Ománu?

Zjistěte, jaká je zdravotní péče v Ománu díky inspekci pojišťovny ERV Evropská, která si kvalitu pečlivě hlídá.

Nezapomenutelná cesta na sever - objevte severní pól

Chtěli byste vyrazit na cestu vašeho života? Kochat se krásnou a liduprázdnou krajinou, zdolávat kry, prodírat se sněhem a pozorovat lední medvědy? Přečtěte si, jak můžete cestovat na severní pól. 

severni-pol