Datum:

Už se nemůžete dočkat na výhled na zasněžené vrcholky hor? Na křupající sníh pod nohama? Na vítr ve vlasech při sjezdu z kopce? Pak je pro vás následující přehled jako stvořený. Prošli jsme aktuální nabídku lyžařských center v okolí České republiky a přinášíme vám srovnání jejich cen. V článku se dočtete, kde si za málo peněz užijte hodně lyžařské a snowboardové „muziky“. 

Lyžování v Rakouských Alpách

Itálie, Chiesa Valmalenco

Začneme od nejlevnějšího zimního střediska ve výšce 2 353 metrů nad mořem nedaleko hranic se Švýcarskem. Přezdívá se mu „Mekka snowboardistů“. Na 35 kilometrech sjezdovek si přijdou na své začátečníci, zkušení lyžaři, snowboardisté, rodiny s dětmi, skialpinisté i vyznavači adrenalinového heliskiingu, při kterém vás na kopec místo lanovky dopraví helikoptéra. Šestidenní skipas stojí 186 eur, jednodenní skipas pro dospělou osobu v hlavní sezóně stojí 40 euro.

Itálie, Madesimo

Dvě a půl hodiny jízdy autem od prvního zmíněného střediska leží další favorit pro zimní sporty. Madesimo má na 60 kilometrů sjezdovek ve výškách 1500 – 2800 metrů nad mořem. Je oblíbené mezi lyžaři, milovníky freeridové jízdy a snowboardingu. Šestidenní skipas stojí 192 eur, jednodenní pro dospělou osobu v hlavní sezóně 40 euro.

Itálie freestyle lyžování

Slovensko, Tatranská Lomnica

Z Itálie se přesouváme k našim sousedům. Oblíbeným místem zimních radovánek je středisko na úpatí Lomnického štítu. Nabízí 11 kilometrů sjezdovek různých obtížností a freeride zónu. Z Lomnického sedla ve výšce 2 196 metrů nad mořem můžete brázdit 5 kilometrů dlouhou sjezdovku. Do střediska je možné dojet pohodlně vlakem z Popradu. Šestidenní skipas stojí 199 eur, jednodenní pro dospělou osobu v hlavní sezóně 39 euro.

Slovensko, Jasná

Další místo na Slovensku leží v Nízkých Tatrách a projezdit v něm můžete 50 kilometrů sjezdovek všech obtížností. Do Jasné rádi jezdí lyžaři z celé Evropy pro její nízké ceny, kvalitní infrastrukturu a upravené sjezdovky. Šestidenní skipas stojí 223 eur, jednodenní pro dospělou osobu v hlavní sezóně 43 euro.

Lyžování Chopok Jasná lanovka

Rakousko, Korutany

Na kilometry bohatší středisko najdete ve Východním Tyrolsku. V Korutanech leží 30 lyžařských středisek, které mají dohromady 800 kilometrů sjezdovek. Najdete tam trasy pro rodiny s dětmi, freeride i skialpinismus. Ve všech korutanských střediscích platí jeden společný skipas - TopSkiPass. Děti do 14 let, mladí lidé do 18 let a lyžaři nad 65 let mají slevu. Šestidenní skipas stojí 227 eur, jednodenní pro dospělou osobu v hlavní sezóně 43 euro.

Cestovní pojištění na lyže

Rakousko, Alpbach

V Tyrolsku leží i další oblíbené a cenově příznivé středisko se 100 kilometry sjezdovek různých obtížností. Z hory Schatzberg můžete sjet 6,5 kilometru dlouhou sjezdovku až do městečka Auffach. Mezi ním a městem Niederau jezdí ski-busy zdarma. Šestidenní skipas stojí 238 eur, jednodenní pro dospělou osobu v hlavní sezóně 47,5 euro.

Nejlevnější lyžování v Rakousku

Německo, Zugspitze

Pomyslnou cestu po levných a zároveň kvalitních střediscích zakončíme u našeho západního souseda na nejvyšším vrcholu Německa. Na horu Zugspitze můžete dojet hned 3 lanovkami a z 20 kilometrů sjezdovek se pokocháte stovkami špiček Alp. Šestidenní skipas stojí 247 eur, jednodenní pro dospělou osobu v hlavní sezóně 46,5 euro.

Nejlevnější lyžovačka v Rakousku

Kromě lyží, snowboardu, helmy a termosky si sebou na svah přibalte také kvalitní cestovní pojištění na běžné zimní sporty. Heliskiing vám rádi pojistíme individuálně. Vy cestujete. My se staráme.

Zdroje: magazin.aktualne.cz, telegraph.co.uk, theworldpursuit.com, cheapestdestinationsblog.com

Další články

4 nejslavnější města módy světa a kde v nich skvěle nakoupit

Do kterých měst cestují lidé z celého světa, aby viděli na vlastní oči ty nejkrásnější šaty, boty, šperky a designové kousky? Dneska vám ukážeme místa, která jsou slavná nejen svou historií a památkami, ale také tím, jak skvěle se v nich nakupuje. 

pariz-mesto-mody

Cestovní pojištění ušité přímo vám na míru? Najdete v článku!

Může se zdát, že je těžké vybrat si cestovní pojištění, které je pro vás to nejvhodnější. Protože jsme ve vodách cestovního pojištění jako ryby ve vodě, připravili jsme pro vás tipy, které vám výběr usnadní.

cestovni-pojisteni-na-miru