Už se nemůžete dočkat na výhled na zasněžené vrcholky hor? Na křupající sníh pod nohama? Na vítr ve vlasech při sjezdu z kopce? Pak je pro vás následující přehled jako stvořený. Prošli jsme aktuální nabídku lyžařských center v okolí České republiky a přinášíme vám srovnání jejich cen. V článku se dočtete, kde si za málo peněz užijte hodně lyžařské a snowboardové „muziky“. 

Lyžování v Rakouských Alpách

Itálie, Chiesa Valmalenco

Začneme od nejlevnějšího zimního střediska ve výšce 2 353 metrů nad mořem nedaleko hranic se Švýcarskem. Přezdívá se mu „Mekka snowboardistů“. Na 35 kilometrech sjezdovek si přijdou na své začátečníci, zkušení lyžaři, snowboardisté, rodiny s dětmi, skialpinisté i vyznavači adrenalinového heliskiingu, při kterém vás na kopec místo lanovky dopraví helikoptéra. Šestidenní skipas stojí 186 eur, jednodenní skipas pro dospělou osobu v hlavní sezóně stojí 40 euro.

Itálie, Madesimo

Dvě a půl hodiny jízdy autem od prvního zmíněného střediska leží další favorit pro zimní sporty. Madesimo má na 60 kilometrů sjezdovek ve výškách 1500 – 2800 metrů nad mořem. Je oblíbené mezi lyžaři, milovníky freeridové jízdy a snowboardingu. Šestidenní skipas stojí 192 eur, jednodenní pro dospělou osobu v hlavní sezóně 40 euro.

Itálie freestyle lyžování

Slovensko, Tatranská Lomnica

Z Itálie se přesouváme k našim sousedům. Oblíbeným místem zimních radovánek je středisko na úpatí Lomnického štítu. Nabízí 11 kilometrů sjezdovek různých obtížností a freeride zónu. Z Lomnického sedla ve výšce 2 196 metrů nad mořem můžete brázdit 5 kilometrů dlouhou sjezdovku. Do střediska je možné dojet pohodlně vlakem z Popradu. Šestidenní skipas stojí 199 eur, jednodenní pro dospělou osobu v hlavní sezóně 39 euro.

Slovensko, Jasná

Další místo na Slovensku leží v Nízkých Tatrách a projezdit v něm můžete 50 kilometrů sjezdovek všech obtížností. Do Jasné rádi jezdí lyžaři z celé Evropy pro její nízké ceny, kvalitní infrastrukturu a upravené sjezdovky. Šestidenní skipas stojí 223 eur, jednodenní pro dospělou osobu v hlavní sezóně 43 euro.

Lyžování Chopok Jasná lanovka

Rakousko, Korutany

Na kilometry bohatší středisko najdete ve Východním Tyrolsku. V Korutanech leží 30 lyžařských středisek, které mají dohromady 800 kilometrů sjezdovek. Najdete tam trasy pro rodiny s dětmi, freeride i skialpinismus. Ve všech korutanských střediscích platí jeden společný skipas - TopSkiPass. Děti do 14 let, mladí lidé do 18 let a lyžaři nad 65 let mají slevu. Šestidenní skipas stojí 227 eur, jednodenní pro dospělou osobu v hlavní sezóně 43 euro.

Cestovní pojištění na lyže

Rakousko, Alpbach

V Tyrolsku leží i další oblíbené a cenově příznivé středisko se 100 kilometry sjezdovek různých obtížností. Z hory Schatzberg můžete sjet 6,5 kilometru dlouhou sjezdovku až do městečka Auffach. Mezi ním a městem Niederau jezdí ski-busy zdarma. Šestidenní skipas stojí 238 eur, jednodenní pro dospělou osobu v hlavní sezóně 47,5 euro.

Nejlevnější lyžování v Rakousku

Německo, Zugspitze

Pomyslnou cestu po levných a zároveň kvalitních střediscích zakončíme u našeho západního souseda na nejvyšším vrcholu Německa. Na horu Zugspitze můžete dojet hned 3 lanovkami a z 20 kilometrů sjezdovek se pokocháte stovkami špiček Alp. Šestidenní skipas stojí 247 eur, jednodenní pro dospělou osobu v hlavní sezóně 46,5 euro.

Nejlevnější lyžovačka v Rakousku

Kromě lyží, snowboardu, helmy a termosky si sebou na svah přibalte také kvalitní cestovní pojištění na běžné zimní sporty. Heliskiing vám rádi pojistíme individuálně. Vy cestujete. My se staráme.

Zdroje: magazin.aktualne.cz, telegraph.co.uk, theworldpursuit.com, cheapestdestinationsblog.com

Začíná se vám s přibývající tmou a chladným počasím stýskat po vyhřátých letních dnech a pohupování na vlnách? Už vám ale nezbývá moc dovolené, a tak se místo po exotických dovolených poohlížíte po vánočních dárcích? Máme pro vás řešení! Vydejte se do některého z 5 nejlepších aquaparků ve střední Evropě. Skluzavky, tobogány, umělé vlny, divoké řeky, vraky pirátských lodí, sauny, vířivky, relaxační prostory a stylové vodní bary a restaurace. To vše nabízí aquaparky, které leží v dojezdové vzdálenosti z domova. Za zlomek ceny exotické dovolené v nich můžete strávit i několik dní. Utečte před frontami, obchody a stresem a vraťte se na chvíli do dětských let.

8. 12. 2017
5 nejlepších aquaparků střední Evropy

Je jedno, jestli se chystáte na prodloužený víkend, na týden k moři, na měsíc do Asie nebo na cestu kolem světa. Při všech cestách se hodí vědět, jak je zvládnete ve zdraví a v dobré kondici...

16. 6. 2017
10 rad lékařů, jak si na cestách udržet zdraví