Datum:

banan

Rok co rok vyráží stále více z vás na zahraniční dovolenou. Rok co rok se naši kolegové nestačí divit nad tím, co vše se vám na cestách může přihodit. I v roce 2016 jsme zaznamenali několik takových perliček. A jelikož nic nepotěší tolik, jako cizí neštěstí, rádi se dnes s vámi o ně podělíme. Jednotlivé případy nejsou vlastně až tak k popukání, koneckonců jejich oběti se mnohdy nacházejí v dost nezáviděníhodných situacích. Jsou spíše důkazem toho, že některé věci skutečně nelze předpokládat a o to víc je potřeba se na cesty dobře připravit. Zejména pak výběrem kvalitního cestovního pojištění.

Číslo 1

Muž při cestách po USA natáčel těžko přístupnou krajinu dronem, jenže se víc věnoval dronu než tomu, kam šlape, a spadl do skalní průrvy a utrpěl zlomeniny obou nohou a pánve; léčení vyšlo na více než 1,5 mil. Kč.

Číslo 2

55letý klient nám nahlásil zranění oka a lícní kosti poté, co ho v Austrálii udeřil předními nohami klokan. Zranění bylo vážné a hrozilo, že o oko přijde, což se nakonec naštěstí nestalo a klient byl po týdnu propuštěn z nemocnice. Není radno zkoušet boxovat s klokanem!

I klokan může být nebezpečný

Číslo 3

Studentka při focení selfie tyčí u londýnského Big Benu udeřila omylem japonskou turistku do tváře a vyrazila jí dva přední zuby. Z pojištění odpovědnosti jsme vyplatili přes 90 tisíc korun.

Číslo 4

Nepodceňujme rozmary počasí! Řidiče nákladního auta udeřily ve Francii do hlavy dveře jeho kamionu, které se nečekaně otevřely vinou poryvu větru, když stál u auta a vyřizoval pracovní formality; s těžkým otřesem mozku byl hospitalizován v nemocnici.

Číslo 5

Na 50letou klientku spadla při večerním líčení v koupelně řeckého hotelu mramorová deska, do které byla zasazena umyvadla, a rozdrtila jí nohu. Nešťastná klientka nejen, že přišla o báječnou večerní párty na závěr zájezdu, ale málem i o nohu. Nicméně v nemocnici jí to určitě slušelo nejvíc! Následná léčba si vyžádala 2týdenní pobyt v nemocnici.

Číslo 6

Při šnorchlování v Rudém moři byl náš klient kousnut zákeřnou rybou do zadní části těla, následně došlo k zanícení rány a musel být ošetřen v místní nemocnici. Zřejmě zbytečné pestré a pozornost přitahující plavky!

Číslo 7

Manželský pár musel být ošetřen v nemocnici po poškrábání smečkou koček, k němuž došlo při procházce na jednom z řeckých ostrovů. Jiný kraj, jiná mentalita. To platí zjevně i u zvířat, takže raději nehladit řecké kočky!

Divoké kočky

Číslo 8

Muž při pracovní cestě v Mongolsku neodolal místní pohostinnosti a vypil sklenici jačího mléka, z čehož dostal silné zažívací potíže a museli jsme ho převézt na 3 dny do nemocnice. Je dobré projevovat na cestách úctu svým hostitelům, ale ruku na srdce, úplně všechno zkoušet nemusíme!

Číslo 9

32letý cyklista utrpěl mnohočetné zlomeniny obličejových kůstek, když v Řecku pozoroval dívky na pláži a přitom se mu před kolo připletl toulavý pes a on přeletěl přes řídítka.

Číslo 10

A ještě jedna selfie tyč. 27letý klient natáčel sebe a svou přítelkyni při procházce na náměstí Bastily v Paříži, jenže zakopl, upadl na selfie-tyč a naštípl si dvě žebra.

Pozor na selfie tyč v tlačenici!

Na závěr uvádíme pár více či méně bizarních příhod, které naše pojišťovna ani při největší vůli a přivření všech očí nemohla svým klientům proplatit!

Klientka nám předkládala účty za lékařské ošetření v Egyptě od lékaře, který byl již 10 let po smrti, přitom nám tvrdila, že mu vše platila před měsícem osobně v hotovosti.

30letá klientka zrušila cestu na dovolenou v Turecku, kterou měla strávit ve stejném hotelu jako před rokem. Jako důvod žádosti o proplacení stornopoplatků uvedla, že ji místní turecký recepční rok obtěžoval emaily a zprávami na mobil a že už ho nechce vidět.

Klient si na dovolené v Dominikánské republice šel zaplavat do moře. Během koupání mu opice vypila zaplacený koktejl. Náklady za nevypitý koktejl klient požadoval po pojišťovně.

Klient nám nahlásil, že omylem vytopil hotelový pokoj při pracovní cestě do Španělska, ukázalo se ale, že se natolik opil, že usnul ve vaně a ta následně přetekla.

47letý klient žádal proplacení náhrady jednoho dne dovolené, který si nemohl užít, protože byl zatčen policií, když v Chicagu i přes opakované výzvy strážců zákona vnikal s fotoaparátem do bezprostředního okolí domu Baracka Obamy.

42letá klientka žádala proplacení „pilulky proti otěhotnění“ po té, co v Kamerunu zažila vášnivou noc s místním barmanem.

Muž středního věku žádal proplacení noclehu v hotelu a cesty lodí po té, co ho při plavání v Jadranu odnesl vítr a mořský proud na vedlejší ostrov.

Manželé žádali proplacení letenky, protože je celou dobu letu z Itálie rušilo kejhání husy, kterou s sebou vezla starší zena.

Rodina požadovala finanční náhradu za to, že je CK neinformovala, že se v moři v Chorvatsku vyskytují mořští ježci, kteří ztěžují vstup do moře.

Mořští ježci

Tak co? Pobavili jste se? Přejeme vše nej do nového cestovního roku a opatrujte se, ať příští rok na tomto místě nepíšeme o vás :)

Vaše ERV Evropská

 

Zdroj:     ERV Evropská
Autor:     LFI/ERV
 

Další články

Tipy na nejpohodovější cestu autem do Chorvatska

Cestovní informace o cestě autem do Chorvatska. Jak se tam dostat, kde se platí mýtné, jaké jsou dopravní předpisy a na co si dát pozor na dlouhé cestě. 

autem-do-chorvatska

7 situací, ve kterých vám cestovní pojištění zachrání úspory

Při komplikacích na cestách může cestovní pojištění ušetřit desítky tisíc až miliony korun. Podívejte se na reálné situace, které se staly našim klientům, a dozvíte se, kolik by je bývaly stály.

uspory-cestovni-pojisteni