Rozjasněte si pohled na svět v luxusních aquaparcích střední Evropy

Datum: | Autor: Tým ERV

Vydejte se do některého z nejlepších aquaparků ve střední Evropě. Vodní světy nabízejí hodně vzrušení: skluzavky, tobogány, umělé vlny, divoké řeky, vraky pirátských lodí. A nabízí se v nich také hodně relaxace: saunové světy, vířivky, relaxační prostory a stylové vodní bary a restaurace. Proč si nenaplánovat cestu do aquaparku? Za zlomek ceny exotické dovolené v nich můžete strávit i několik dní.

Obsah článku:

 1. Aquapark v Berlíně
 2. Mnichov vodní svět
 3. Budapešť termály
 4. Slovensko termály
 5. Polsko - Krakov
 6. Rakousko Piratenwelt
 7. Vídeň - 3 aquaparky

Tropické aquaparky v Německu

Tropické ostrovy, gigantické hangáry a úchvatné saunové světy byly vybudovány v Německu. Vyzkoušejte také aquapark téměr u hranic, tropický komplex u Mnichova.

Tropical Islands u Berlína

 • Tento obrovský vodní park je místem s největším krytým deštným pralesem na světě.
 • Najdete tu opravdové písečné pláže,
 • A mnoho úžasných atrakcí v tropickém stylu pro děti i dospělé.

Jen 70 km od Berlína se hangár na výrobu vzducholodí proměnil v místo, které vás v mžiku přenese na Bali – na vyhřáté písečné pláže, k vodopádům, lagunám i do tropických pralesů. Jsou tu plameňáci i motýli, tropická vesnička, laguna s vodopádem, tobogány. Atrakce zvaná Jižní moře je velká jako 3 olympijské bazény. Také můžete vyzkoušet surfingový simulátor a zkusit si, jaké to je, sjíždět na prkně vlny.

Také právě zde se návštěvníci můžou sklouznout z nejvyššího tobogánu v Německu. Měří 25 metrů a při jízdě dolů jedete rychlostí až 70 kilometrů v hodině.

Na pláži pod palmami můžete klidně i přenocovat, Tropical Island totiž nikdy nezavírá. Spacák nebudete potřebovat, protože teplota vzduchu se pohybuje od 30 do 32 °C. Kdo si přeje pohodlí, může přespat ve stanech nebo chatkách.

Svůj pobyt v tropickém ráji si zabookujte zde: https://www.tropical-islands.de/en

Therme Erdning u Mnichova

Největší termální koupaliště s atrakcemi je v ideální vzdálenosti od Prahy – „jen“ 380 km.

Jsou zde tři světy: jako největší tahák samozřejmě vodní park a tropické lázně. Pak je tu wellness - Oáza vitality, a nakonec samozřejme i velký saunový svět.

Užijte si vzrušení v Adventure bazénu plném dobrodružství nebo odpočívejte v rozmanitém saunovém světě. Očekávejte příjemné letní teploty, tyrkysovou vodu a osvěžující koktejly v bazénu, který je obklopen živými palmami.

Jaká je asi zábava pro celou rodinu? 2 850 metrů vodních klouzaček se skládá z 28 vodních skluzavek. Mají tři různé obtížnosti - užijí si tu začátečníci i pokročilí. Nechybí skluzavka s virtuální realitou, kde se dobrodruzi vydávají na velkou cestu na hranice galaxií, anebo dovnitř tajemné džungle. Dovádět můžete celý den i v obrovském bazénu s umělými vlnami nebo na řece Crazy River, která vás unese svým proudem.

Wellness a relaxaci v saunovém světě si můžete sestavit podle své nálady a vybírat si své wellness chvíle z celé škály zdravotních bazénů a 24 saun.

Navíc na návštěvníky areálu Therme Erdning každý den čeká kolem 150 různých zábavních aktivit.

 

Vstupenky lze koupit zde: https://www.therme-erding.de/en/

Aquaworld v Budapešti – orientální vodní svět i hotel

Atmosféru tohoto vodního světa podtrhuje okouzlující orientální vzhled. Až si budete chtít odpočinout od plavání, skluzavek a surfování, projděte po visutých mostech bujnou vegetací ke kambodžskému chrámu Angkor, tedy k jeho kopii. Je to jedna z nejtajuplnějších staveb světa.

Jedinečný design vodního světa dokresluje skleněná kupolovitá střecha tyčící se do výšky pětipatrové budovy. Kupole je pokryta plně transparentním, vícevrstvým materiálem, který filtruje UV záření, ale zároveň propouští světlo.

Aquaworld v Budapešti je vodním parkem se 17 bazény. Je zde i bazén určený pro potápění a 11 fantastických skluzavek. Pro ty, kteří hledají vzrušení, jsou připraveny adrenalinové jízdy na tobogánech. Pro rodiny s dětmi je každý den připravený bohatý animační program.

Pro milovníky relaxace je v budapešťském Aquaworldu k dispozici jeden z největších saunových komplexů ve městě. Můžete se těšit na odpočinek v ruské, finské, exteriérové sauně ve srubu, parní nebo bio sauně... a v dalších saunách:

 • Finská a ruská sauna (75–90 °C)
 • 2 parní kabiny (45–55 °C)
 • Bio sauna, aroma sauna, infrasauna (50–60 °C)
 • Crystal Sauna (80–85 °C)
 • Tepidárium (37–39 °C)
 • 2 ledové komory (5–10 °C)
 • Solná komora (25 °C)
 • Potápěčský bazén, Kneippův bazén (16–18 °C)

 

Otevírací doba: denně od 6:00 - 21:00 hodin

Booking vstupenek a ubytování: https://www.aquaworldresort.hu/cz/aquaworld

Aquapark na Slovensku – pod Tatrami jako u moře

Tropický ostrov Tatralandia je jedinečný aquapark se slanou mořskou i termální vodou. Po vynoření vás jemně zaštípá v očích a látkami z pravěkého moře posílí vaše zdraví. Najdete tu termální pramen, který vyvěrá z hloubky 2500 metrů pod zemí a má teplotou 60,7 °C.

Jedinečnost tohoto vodního světa umocňuje výhled na panoramata nejvyšších slovenských hor. V okolí se rozprostírají Vysoké a Nízké Tatry, Velká i Malá Fatra a Chočské vrchy.

Celoročně je v provozu 10 bazénů a teplota vody v některých z nich dosahuje až 40 °C. Jakmile vás vzpruží slaná voda, můžete rozproudit adrenalin v žilách surfováním na umělé vlně nebo na několika raftových tobogánech dlouhých přes kilometr. Nebo si užít klasické tobogány a skluzavky.

V Tatralandii nechybí ani atrakce pro ty nejmenší, mohou se vydat do Amazonského ráje nebo do podvodního akvária.

Čeká na vás také Keltský saunový svět s 21 parními, vodními a masážními lázněmi, saunami a procedurami:

 • Bio sauna 40 - 60 °C
 • Tatranská sauna
 • Liptovská sauna
 • Infrasauna
 • Solní sauna
 • Parní lázně
 • Kneippova šlapací koupel

Samozřejmě tu najdete kromě wellness i několik možností ubytování.

Otevírací doba: Pondělí - Neděle 9:00 - 20:00 hodin

Web resortu: https://www.tatralandia.sk/cs/

Největší krytý aquapark Polska - Krakov

Aquapark v Krakově se řadí mezi největší vodní světy v Evropě. Nejdelším tobogánem pojedete 202 metrů. Jím to ale nekončí! Aquapark Park Wodny Krakow nabízí dalších 7 tobogánů, skluzavek i divokou řeku. V bazénu je speciální systém na vytváření vln, které dosahují až 1,5 metru.

Děti mohou strávit den plný dobrodružství na pirátském ostrově a pro ty nejmenší je připraveno několik brouzdališť. A vy se mezitím můžete zregenerovat na masážních lůžkách nebo si odpočinout v jedné ze čtyř saun.

Ve Vodním Krakově najdete:

 • Saunárium
 • Písečnou pláž
 • Pirátský ostrov
 • Skluzavky a tobogány
 • Stezku odvahy
 • Bazén s vysokými vlnami
 • Hydromasáže
 • Lezeckou stěna v bazénu
 • 8 slaných vířivek

Otevírací doba: denně od 8:00 - 22:00 hodin

Web a lístky do aquaparku: https://www.parkwodny.pl/en/

Aquapark pirátský svět v Rakousku

Auapark Wörgler Wasserwelt musel po 18 letech své brány zavřít. Přivítejme místo něj Piratenwelt Acapulco. Tento pirátský vodní svět se nachází jen kousek od naším hranicím blízkého blízkého města Linze, a to v městečku Bad Schallerbach.

Je to svět plný dobrodružných skluzavek. Zvlášť u jedné z nich, Kamikaze, nikdy nevíte, jaká vás potká během jízdy dolů 3D. Čeká tu pirátská loď, vodní děla, dobrodružná stezka, pirátská zátoka, 5D kino a koupání pro nejmenší děti.

Otevírací doba: Neděle - Čtvrtek: 9:00 – 22:00, Pátek – Sobota: 9:00 – 24:00

Lístky zakoupíte zde: https://www.piratenwelt.at/en/

Aquaparky ve Vídni

Pro potěšení z relaxu se ve Vídni nabízí historicky zajímavá místa i nové moderní aquaparky. Ohřát se můžete v termálním a saunovém světě Therme Wien, nebo v secesní plovárně Amalienbad, skvostně zdobené mozaikami v novoromantickém stylu. Podobně stylové, se sloupořadím kolem bazénu, jsou i nejstarší vídeňské lázně i Jörgerbad - byly to první kryté lázně v majetku města Vídně.

Pod barokním hradem Schönbrunn je v romantickém parku ukryto koupaliště Schönbrunner Bad, původně určeno pro císařskou rodinu.  Na rozlehlém ostrově v areálu s mnoha zákoutími a sekcemi pro děti i pro dospělé pak hledejte říční koupaliště Donauinsel

Therme Wien

Vídeňský aquapark s termálními prameny leží u stanice metra Oberlaa. V krytém areálu najdete bazény, saunový svět, zdravotní koupele, skluzavky a vodní svět, masáže a další zóny pro celodenní relax. Vnější zahrada 4 seasons je odpočinkem pro smysly, spolu se 4 termálními bazény v teplotě 36°C.

Lázně jsou postaveny na přírodních termálních pramenech, které jsou známé svými léčivými účinky, a nabízejí širokou škálu wellness služeb - od termálních bazénů, saun a parních lázní až po různé druhy masáží a kosmetických procedur. Návštěvníci mohou také využít fitness centra, relaxačních zón a gastronomických zařízení, což z Therme Wien činí ideální místo pro celodenní odpočinek a regeneraci.

Therme Wien je navržena tak, aby vyhovovala potřebám všech věkových skupin a preferencí. Rodiny s dětmi ocení speciální dětské bazény, skluzavky a hřiště, zatímco ti, kteří hledají klid a ticho, mohou navštívit zóny určené pouze pro dospělé. Architektura a design lázní jsou moderní a elegantní, s důrazem na přírodní světlo a prostor. Therme Wien také pravidelně pořádá různé kulturní a zdravotní programy, jako jsou cvičení ve vodě, meditační sezení a wellness workshopy. S kombinací luxusních služeb a příjemného prostředí jsou Therme Wien skvělou destinací pro ty, kteří hledají únik od každodenního stresu a chtějí si užít kvalitní relaxaci.

Web: thermewien.at

Amalienbad

Lázně Amalienbad ve Vídni, otevřené v roce 1926, jsou architektonickým skvostem, který kombinuje antickou inspiraci s bohatými art-deco interiéry. Tyto lázně, navržené architekty Karlem Schmalhoferem a Ottou Nadelem, jsou známé svým bohatě zdobeným interiérem ve stylu římských lázní. Významnou roli v dekoraci hrály české mozaiky od firmy RAKO, které pokrývali rozsáhlé plochy zdí a podlah. Přestože mnohé prvky byly poničeny během druhé světové války, část interiéru zůstala zachována. Otevírací skleněná střecha podlehla zničení, ale mnoho prvků bylo obnoveno rekonstrukcí v letech 1979-1986.

Sauna lázní Amalienbad je dodnes považována za unikát díky barevné mozaice na stěnách a podlaze, stejně jako v malém kulatém bazénu s teplou vodou. Reliéfní sloupy kolem bazénu, zdobené odlévanou keramikou, přispívají k jedinečné atmosféře lázní. Tato keramika, imitující rákos a květiny v modro-zelené kombinaci, byla speciálně vytvořena pro Amalienbad.

Vstupní prostory lázní Amalienbad jsou stejně impozantní jako sauna. Barevné mozaiky na stěnách a podlahách vytvářejí fascinující obrazce, které přitahují mnoho návštěvníků jen kvůli architektuře. Lázně Amalianbad patří k největším v Evropě, byly původně určeny pro širokou veřejnost. Dnes jsou vybaveny moderními službami a poskytují jedinečný zážitek pro všechny své návštěvníky.

Donauinsel - říční koupaliště uprostřed řeky

Tento umělě vybudovaný ostrov je oblíbeným místem Vídeňanů zejména v letních měsících, kdy se proměňuje v živé centrum venkovních aktivit a vodních sportů. Koupaliště a říční pláže na Donauinsel nabízejí místo pro plavání, slunění a relaxaci. Čistá voda, soukromá zákoutí na řece i půjčovny různého vybaveni pro vodní sporty jsou jasným lákadlem pro mnoho návštěvníků. 

Jsou zde také cyklostezky, běžecké trasy, hřiště pro beach volejbal a mnoho prostoru pro pikniky a grilování. Během letních měsíců se na ostrově konají různé kulturní a hudební akce, včetně populárního festivalu Donauinselfest, který přitahuje tisíce návštěvníků. Ostrov je snadno dostupný veřejnou dopravou, což z něj činí skvělé místo pro krátké výlety a odpočinek v příjemném prostředí v srdci Vídně.

 

Až si budete chtít udělat výlet do některého z blízkých aquaparků, myslete také na to, že voda je jeden ze čtyř živlů a přibalte si s sebou kvalitní cestovní pojištění pro všechny případy.

Zdroje: tropical-islands.de, aquaworldresort.hu, tatralandia.sk, parkwodny.pl, woerglerwasserwelt.at

Další články

Jak si přivolat štěstí na celý rok a kdo kromě Ježíška ještě nosí dárky? Veselé vánoční zvyky, jak je lidi slaví ve světě.

Pojďme se podívat na ty nejveselejší z vánočních zvyků z celého světa. Kde dárky naděluje vánoční kláda, a kde zase řádí na nepoctivcích dravá vánoční kočka? 

vanocni-zvyky

Nezmeškejte slevy po Vánocích: Cestujte do blízkého zahraničí

Zimní víkendové výlety do okolních měst, a to hned po svátcích, myslíte na ně také? Vydejte se na tajný výlet spojený s nákupy! Kde se dobře nakupuje?

nakupovani-slevy-zahranici