Datum:

5-nejlepsich-akvaparku-stred2301

Začíná se vám s přibývající tmou a chladným počasím stýskat po vyhřátých letních dnech a pohupování na vlnách? Už vám ale nezbývá moc dovolené, a tak se místo po exotických dovolených poohlížíte po vánočních dárcích? Máme pro vás řešení! Vydejte se do některého z 5 nejlepších aquaparků ve střední Evropě. Skluzavky, tobogány, umělé vlny, divoké řeky, vraky pirátských lodí, sauny, vířivky, relaxační prostory a stylové vodní bary a restaurace. To vše nabízí aquaparky, které leží v dojezdové vzdálenosti z domova. Za zlomek ceny exotické dovolené v nich můžete strávit i několik dní. Utečte před frontami, obchody a stresem a vraťte se na chvíli do dětských let.

Tropický ostrov v Německu

V Brandu, 70 km jihovýchodně od Berlína, se hangár na výrobu vzducholodí proměnil na místo, které vás v mžiku přenese na Bali – na vyhřáté písečné pláže, k vodopádům, lagunám i do tropických deštných pralesů. Kromě indonéské atmosféry tam můžete jezdit z nejvyššího tobogánu v Německu. Měří 25 metrů a při jízdě dolů pojedete rychlostí až 70 kilometrů v hodině. Na pláži pod palmami můžete klidně i přenocovat, Tropical Island totiž nikdy nezavírá. Spacák nebudete potřebovat, protože teplota vzduchu se pohybuje od 30 do 32 °C. Kdo si přeje pohodlí, může přespat ve stanech nebo chatkách. Určitě si sbalte sluneční brýle i opalovací krém. Aquapark je zastřešený speciální fólií, která propouští 80% slunečního záření, takže si z vodních radovánek můžete přivézt i bronzové opálení.

Tropical Islands

Orient v srdci Maďarska

15 bazénů s celoročním provozem, 11 tobogánů a skluzavek, vířivky, sauny i plavecký bazén. Kromě toho nabízí Aquapark Aquaworld v Budapešti také 17 metrů vysoký tobogán a zábavu pro děti v dětském bazénku a koutku. Rádi byste si zasurfovali? Jde to i v hlavním městě ve vnitrozemí! Co je pro mnohé středoevropské země nemožné, se v Aquaworldu děje každý den. Ať už jste začátečník nebo pokročilý, rozhodně vyzkoušejte umělou vlnu. Atmosféru tohoto vodního světa podtrhuje okouzlující orientální design. Jedinečný vzhled vodního světa dokresluje skleněná kupolovitá střecha tyčící se do výšky pětipatrové budovy. Až si budete chtít odpočinout od plavání, skluzavek a surfování, projděte po visutých mostech bujnou vegetací ke kambodžskému chrámu Angkor, tedy k jeho kopii. Je to jedna z nejtajuplnějších staveb světa.

Aquaworld Budapešť

Na Slovensku jako u moře

Stýská se vám po slané vodě? V tom případě navštivte Tatralandii ve slovenském Liptově. Je to jediný aquapark v našem výběru se slanou vodou. Po vynoření vás jemně zaštípá v očích a látkami z pravěkého moře posílí vaše zdraví. Najdete tam termální pramen, který vyvěrá z hloubky 2500 metrů pod zemí a má teplotou 60,7 °C. Jedinečnost tohoto vodního světa umocňuje výhled na panoramata nejvyšších slovenských hor. V okolí se rozprostírají Vysoké a Nízké Tatry, Velká i Malá Fatra a Chočské vrchy. Celoročně je v provozu 10 bazénů a teplota vody v některých z nich dosahuje až 40 °C. Jakmile vás vzpruží slaná voda, můžete rozproudit adrenalin v žilách surfováním na umělé vlně nebo na raftových tobogánech dlouhých přes kilometr. Nebo si užít klasické tobogány a skluzavky. V Tatralandii nechybí ani atrakce pro ty nejmenší, mohou se vydat do Amazonského ráje nebo do podvodního akvária. Samozřejmě tam najdete i wellness a několik možností ubytování.

Tatralandia

Největší krytý aquapark Polska

Stojí v Krakově. Je tak velký, že se řadí mezi největší vodní světy v Evropě. Nejdelším tobogánem pojedete 202 metrů. Jím to ale nekončí! Aquapark Park Wodny Krakow nabízí dalších 7 tobogánů, skluzavek i divokou řeku. V bazénu je speciální systém na vytváření vln, které dosahují až 1,5 metru. Děti mohou strávit den plný dobrodružství na pirátském ostrově a pro ty nejmenší je připraveno několik brouzdališť. A vy si mezitím můžete zregenerovat unavená záda na masážních lůžkách nebo si odpočinout v jedné ze čtyř saun.

Park Wodny Krakow

Volným pádem až do Rakouska

Wörgler Wasserwelt není pro padavky. Ba naopak! Volné pády jsou tady na denním pořádku. Rakouský vodní svět Wörgler nabízí pravý adrenalinový zážitek na tobogánu L2 double loop. Výška tobogánu je 25 metrů a prvních 14 metrů padáte volným pádem s maximální rychlostí až 65 km v hodině. Svoji kondici můžete zlepšit v rozlehlém sportovním bazénu a poté si dopřát zasloužený relax na perličkových lůžkách nebo v saunovém světě. Ať už si budete chtít zaplavat ve vnitřním bazénu anebo na čerstvém vzduchu ve venkovním bazénu, tento aquapark vám umožní obojí. V bazénu Isla Sola vás bude nadnášet voda se solí z Mrtvého moře. Bazény mají teplotu 32 °C. Nejen děti bude bavit jízda některým ze tří tobogánů a pro ty nejmenší je připraven bazén s pirátskou lodí a mini club.

Dnes nebyla řeč o aquaparcích, pro které jsou vyhrazené celé poloostrovy, jako je tomu například v Dubaji, protože i střední Evropa má co nabídnout. Až se budete chtít podívat do některého z nich, myslete na to, že voda je jeden ze čtyř živlů, a přibalte si s sebou kvalitní cestovní pojištění pro všechny případy.

Zdroje: tropical-islands.de, aquaworldresort.hu, tatralandia.sk, parkwodny.pl, woerglerwasserwelt.at

Další články

7 tipů na nejlepší exotickou dovolenou z celého světa

Exotika znamená věci cizokrajné, neobvyklé, zvláštní. Jaké země chcete letos navštívit? Arábie, Asie, Střední Amerika nebo Afrika? Dnes se projdeme prstem po glóbusu a oblastech, kam se lze vydat za dobrodružstvím.  

exoticka-dovolena

7 zvláštností, které můžete zažít jen v Budapešti

Dnes se dozvíte o tom, co nevšedního můžete zažít v Budapešti. Tyhle tipy vám dají jen místní obyvatelé nebo cestovatelé, kteří tam pobývají déle než víkend nebo jednu dovolenou. Co to tedy je?

zvlastnosti-budapesti