Uvažujete o podzimní dovolené? Pak je tento článek přesně pro vás. Ukážeme vám, jaké výhody s sebou přináší dovolená mimo sezónu, a dáme vám tipy, kam vyrazit v Evropě i po světě. Výběr je opravdu široký, tak se připravte na těžké rozhodování - krásně a teplo je totiž na tolika místech!

Azurové moře krásná pláž v Calabrii

Výhody cestování mimo sezónu

V letních měsících jezdí na dovolenou lidé z celého světa. To s sebou přináší plné pláže, obsazená ubytování a také fronty na atrakce a památky. Stačí si dovolenou posunout jen o pár týdnů později a můžete na vlastní kůži zažít velkou změnu. Teploty budou mírnější než v létě, počasí vám tak kromě ležení na pláži dovolí více výletů a sportování. Podzimní dovolenou se také vyhnete čekání na „všech frontách“ – na ten nejlepší croissant během snídaně v hotelu, lehátko na pláži, památky, kávu o čtvrté i na nejlepší místa v restauraci s výhledem na západ slunce. To samé platí o focení – ať už jste lovci památek nebo „selfíček“ - bez davů se fotí mnohem lépe. Dovolenou mimo sezónu také ušetříte. Hotely a penziony po hlavní sezóně snižují ceny, někdy až o celou třetinu. Ceny klesají na souši (ubytování, památky, muzea,…) i ve vzduchu, protože letecké společnosti mění po hlavní sezóně ceník. A posledním skvělým důvodem je, že lidé bývají všude milejší. Ať už půjdete na zmrzlinu, půjčit si potápěcí výstroj nebo na masáž, lidé jsou v menším stresu a tím pádem přátelštější.
 
Steak v restauraci na dovolené

Kde si prodloužit léto v září

Krásně prohřáté pláže si můžete užít do konce září u Středozemního moře. Španělsko, Portugalsko, Turecko a jih Itálie mají tou dobou stále teplé moře a teploměr ukazuje kolem 30 stupňů. Naše články o Španělsku a Portugalsku vám napoví, kam se vydat, abyste si užili volno na maximum. Z Itálie vám doporučujeme Kalábrii, Sicílii a Sardinii. Kalábrie má překrásná modrá pobřeží, zachovalé památky a národní parky s netknutou přírodou a málo turisty. Nejkrásnější pláže najdete na Sicílii a to proto, že je každá jiná a výjimečná, může za to jejich sopečný původ. Po koupání můžete zajít za památkami, které vám tu zanechaly starodávné civilizace - objevte architekturu z doby starého Říma a Byzance a nechte se pomyslně přenést do dávných dob. „Evropský“ Karibik můžete zažít na Sardínii - bílé písečné pláže a tyrkysově průzračné moře jsou ideální na potápění a šnorchlování. Mimo hlavní sezónu si tam užijete daleko větší soukromí a klid.  
 
Playa de los muertos Španělsko

Kde si prodloužit léto v říjnu

Teplé počasí a sluneční paprsky můžete v říjnu v Evropě zažít na ostrovech Santorini, Rhodos, a taky Korfu nebo na Kypru, o kterých jsme pro vás psali. Dalšími ideálními destinacemi jsou Tunisko, Maroko a Egypt, kde jsou v hlavní sezóně obrovská vedra a davy lidí. V říjnu si tam můžete užít dovolenou v daleko větší pohodě a ani památky nepraskají ve švech tak jako v létě. Pokud se chcete vydat na podzim dál, můžete vyrazit do Indonésie. V září a říjnu se vyhnete monzunovým dešťům. A pokud máte rádi jihovýchodní Asii, doporučujeme vám od října také Thajsko a Srí Lanku, kde si užijete krásné moře, vynikající jídlo i nízké ceny.
 
Maják v Melille, marocký styl, Španělsko

Jestli se rozhodnete vydat na dovolenou během podzimu, tak si ji dost možná užijete více než v hlavní sezóně. Ke knížce a opalovacímu krému si s sebou vezměte také kvalitní cestovní pojištění. Vy cestujete. My se staráme.


Zdroje: kamkdyjet.cz, tn.nova.cz, zajezdarna.cz

Štítky: Evropa

Přichází sezóna, která láká liduprázdnými plážemi, horkem, koktejly a sluncem zapadajícím mezi palmami. Lokality jako Thajsko, Srí Lanka nebo Vietnam ...

27. 9. 2016
Cestujete za exotikou? Rozhodně nepodceňte očkování!

Barcelona je ideálním místem na prodloužený víkend. Ale zvládnete nasát její atmosféru během několika dní? Odkud, kudy, a kam jít, abyste nepřišli o její jedinečnost? Vydejte se s námi do ulic města, na pláž i za unikátní modernistickou architekturou.

28. 3. 2018
Barcelona-Montjuic