Datum:

Uvažujete o podzimní dovolené? Pak je tento článek přesně pro vás. Ukážeme vám, jaké výhody s sebou přináší dovolená mimo sezónu, a dáme vám tipy, kam vyrazit v Evropě i po světě. Výběr je opravdu široký, tak se připravte na těžké rozhodování - krásně a teplo je totiž na tolika místech!

Azurové moře krásná pláž v Calabrii

Výhody cestování mimo sezónu

V letních měsících jezdí na dovolenou lidé z celého světa. To s sebou přináší plné pláže, obsazená ubytování a také fronty na atrakce a památky. Stačí si dovolenou posunout jen o pár týdnů později a můžete na vlastní kůži zažít velkou změnu. Teploty budou mírnější než v létě, počasí vám tak kromě ležení na pláži dovolí více výletů a sportování. Podzimní dovolenou se také vyhnete čekání na „všech frontách“ – na ten nejlepší croissant během snídaně v hotelu, lehátko na pláži, památky, kávu o čtvrté i na nejlepší místa v restauraci s výhledem na západ slunce. To samé platí o focení – ať už jste lovci památek nebo „selfíček“ - bez davů se fotí mnohem lépe. Dovolenou mimo sezónu také ušetříte. Hotely a penziony po hlavní sezóně snižují ceny, někdy až o celou třetinu. Ceny klesají na souši (ubytování, památky, muzea,…) i ve vzduchu, protože letecké společnosti mění po hlavní sezóně ceník. A posledním skvělým důvodem je, že lidé bývají všude milejší. Ať už půjdete na zmrzlinu, půjčit si potápěcí výstroj nebo na masáž, lidé jsou v menším stresu a tím pádem přátelštější.
 
Steak v restauraci na dovolené

Kde si prodloužit léto v září

Krásně prohřáté pláže si můžete užít do konce září u Středozemního moře. Španělsko, Portugalsko, Turecko a jih Itálie mají tou dobou stále teplé moře a teploměr ukazuje kolem 30 stupňů. Naše články o Španělsku a Portugalsku vám napoví, kam se vydat, abyste si užili volno na maximum. Z Itálie vám doporučujeme Kalábrii, Sicílii a Sardinii. Kalábrie má překrásná modrá pobřeží, zachovalé památky a národní parky s netknutou přírodou a málo turisty. Nejkrásnější pláže najdete na Sicílii a to proto, že je každá jiná a výjimečná, může za to jejich sopečný původ. Po koupání můžete zajít za památkami, které vám tu zanechaly starodávné civilizace - objevte architekturu z doby starého Říma a Byzance a nechte se pomyslně přenést do dávných dob. „Evropský“ Karibik můžete zažít na Sardínii - bílé písečné pláže a tyrkysově průzračné moře jsou ideální na potápění a šnorchlování. Mimo hlavní sezónu si tam užijete daleko větší soukromí a klid.  
 
Playa de los muertos Španělsko

Kde si prodloužit léto v říjnu

Teplé počasí a sluneční paprsky můžete v říjnu v Evropě zažít na ostrovech Santorini, Rhodos, a taky Korfu nebo na Kypru, o kterých jsme pro vás psali. Dalšími ideálními destinacemi jsou Tunisko, Maroko a Egypt, kde jsou v hlavní sezóně obrovská vedra a davy lidí. V říjnu si tam můžete užít dovolenou v daleko větší pohodě a ani památky nepraskají ve švech tak jako v létě. Pokud se chcete vydat na podzim dál, můžete vyrazit do Indonésie. V září a říjnu se vyhnete monzunovým dešťům. A pokud máte rádi jihovýchodní Asii, doporučujeme vám od října také Thajsko a Srí Lanku, kde si užijete krásné moře, vynikající jídlo i nízké ceny.
 
Maják v Melille, marocký styl, Španělsko

Jestli se rozhodnete vydat na dovolenou během podzimu, tak si ji dost možná užijete více než v hlavní sezóně. Ke knížce a opalovacímu krému si s sebou vezměte také kvalitní cestovní pojištění. Vy cestujete. My se staráme.


Zdroje: kamkdyjet.cz, tn.nova.cz, zajezdarna.cz

Štítky: Evropa

Další články

13+ tipů, kam vyrazit na podzimní výlety i v ošklivém počasí

Místa, kde můžete obdivovat pestré barvy, vyhlídky, vodopády i meandry na řekách. A u toho třeba upíjet horký čaj z termosky. 

vyhlidka-maj

Letní tábor u moře? Bingo!

Léto se blíží mílovými kroky a ve vašem plánu letních prázdnin jsou stále bílá místa, která je potřeba zaplnit? Pokud si marně lámete hlavu tím, jak zabavit vaše malá i větší dítka po dobu dlouhých dvou měsíců prázdnin...  

kajak2