5 skvělých destinací, kde se v moři vykoupete i na podzim
21. 9. 2017

Máte nabitý program a dostanete se na dovolenou až průběhu září nebo října? Pokud se vaše představa o ideální dovolené nese v duchu slunění na pláži a koupání, buďte v klidu. Míst, kam můžete vyrazit i na přelomu léta a podzimu, je víc než dost. Představíme vám ta nejzajímavější!

1. Korfu

O ostrově Korfu se často hovoří jako o „smaragdu mezi řeckými ostrovy". Dobrá zpráva je, že zde panuje letní počasí až do konce září. Teplota vzduchu se pohybuje kolem 29°C a moře má příjemných 24°C. Vyhlášeným letoviskem je třeba  Agios Georgios, v jehož blízkosti jsou dlouhé písčité liduprázdné pláže s křišťálovými lagunami. Ideální pro každého, kdo preferuje klídek a pohodu.


2. Kanárské ostrovy

Další „jistotou" nezapomenutelných zážitků je dovolená na Kanárských ostrovech. Turisticky nejzajímavější jsou hornaté Tenerife, zelení poseté Lanzarotte a „plážová" Gran Canaria. Kanárské ostrovy sice omývá mírně chladnější moře než na Korfu (teplota v září se pohybuje kolem 22°C), ale vzduch je příjemně teplý. Unikátní příroda a množství historických pamětihodností rozhodně stojí za vidění!

Kanárské ostrovy

3. Albánie

Chcete se vyhnout davům turistů a zažít pořádné dobrodružství? Albánie sice není tak „divoká" jako v minulosti, ale stále je jiná než frekventovanější destinace. Smíříte-li se s horší úrovní služeb, za odměnu dostanete pestrou směsici dechberoucích přírodních scenérií, památek a pohostinnosti místních obyvatel. K vyhlášeným místům patří riviéra u městečka Dhërmi. Za zmínku však stojí i množství jezer a majestátních pohoří. Teplota moře se v září pohybuje kolem 24°C.

Albánie

4. Kypr

Kypr je jasnou volbou pro každého, kdo si potrpí na vyhřáté moře, fíkovníky a poklidnou řeckou atmosféru. Průměrná teplota v září se pohybuje kolem 27°C a více než přijatelná je i ke konci října, kdy klesá na 25°C. Nejkrásnější pláže se nacházejí v okolí města Polis, které také láká k návštěvě Afroditiných lázní. Legenda praví, že právě na tomto místě propadl bájný Adonis bohyni Afrodité. Ještě zajímavější je historické město  Pafos, kde se Afrodité údajně narodila.

Kypr

5. Kuba

Závěr patří exotice. Kuba nabízí množství příležitostí a právem patří k tomu nejlepšímu, co je v oblasti Karibiku k mání. Přeplněné pláži Varadero se však raději vyhněte. Nefalšovanou kubánskou atmosféru zažijete na bělostných plážích ostrova  Cayo Coco . Navštívíte továrnu na výrobu doutníků, zaplavete si s delfíny a zavítáte do podvodního světa. Počasí je krásné téměř po celý rok, ale letní sezóna zde vrcholí právě v září!

Kuba

Ať už nakonec vyrazíte do kteréhokoliv koutu světa, nezapomeňte se pojistit. Díky  balíčku Sbaleno se budete moci soustředit pouze na dovolenou a nikoliv na nepříjemné komplikace, které by mohly nastat.

Šťastnou cestu přeje ERV Evropská

Srší barvami. Ty prostupují státní vlajkou přes rozmanitou kulturu až do podmořského světa. Najdete na něm pláže s nejjemnějším bílým i zlatým pískem, křišťálově čistou vodu, modré laguny, zelené pralesy, sopečné hory, krátery i vodopády. Ostrov vzdálený 900 km východně od Madagaskaru vás okamžitě uchvátí svou pestrostí. V lávovém písku uvidíte dokonce sedm barev. Proto bývá Mauricius často nazýván sedmibarevnou zemí.

15. 12. 2017
Záhadně barevná země: Mauricius

Osud tomu chtěl, že se oba naši synové narodili v hlavním městě Francie, v Paříži. Uplynulo „pár dní“, alespoň tak se mi to zdá, a z mimin se stali školáci. Volba letošní dovolené byla tedy jednoznačná.  16. 9. 2015
Eiffelova věž