Hintertux
30. 3. 2016

Ani v dubnu není na lyže pozdě. Pojeďte si vynahradit letošní nanicovatou zimu na ledovec. Čeká tam na vás přes 2 metry sněhu!

Vyrazit na hory v jarním období je skvělý nápad a to z mnoha důvodů. Dny jsou delší, sjezdovky prázdnější, ceny nižší. Vybrali jsme pro vás 4 místa, která i dosud zklamaným milovníkům hor zaručeně spraví náladu.

Hintertux, rakouská stálice mezi ledovci

Rakouský ledovec Hintertuxer Gletscher je hlavním „tahákem“ Zillerského údolí tvořeného třemi propojenými skiareály (Eggalm, Rastkogel a Penken). V Zillertalu najdete 143 kilometrů sjezdovek pro všechny typy lyžařů a široké možnosti sportovního i volnočasového vyžití. Na jeho ledovcovém králi Hintertuxu je v tuto chvíli otevřeno 51 kilometrů sjezdovek a výhled na dominantní vrchol Olperer rozhodně stojí za to.

Hintertux

Neodolatelný Stubai

I druhý ledovec ideální pro jarní lyžování najdete u našich rakouských sousedů necelou hodinku autem od Innsbrucku. Stubai má v tuto chvíli v provozu všechny své sjezdové tratě, dohromady tedy 43 kilometrů skvělého lyžování. Na kopec vás vyveze pohodlná vytápěná osmimístná sedačka. Jestli nestihnete odjet v dubnu, nezoufejte, tento ledovec zaručuje sníh až do června

Stubai Gletscher

Adrenalinová Cervinia

Třetí námi doporučené středisko se nachází v Itálii. Díky své poloze blízko italsko-švýcarských hranic se můžete rozjet z italského kopce a zabrzdit ve švýcarském údolí! Cervinia nabízí opravdové lyžařské lahůdky. Patří mezi ně 22 kilometrů dlouhá sjezdovka z Piccolo Cervino (Malý Matterhorn) do Valrournenche nebo 17 kilometrová trať z Cervinie do Zermattu. Najdete zde také speciální snowboardové tratě i jedny z nejnáročnějších skialpinistických tras v Evropě. Kromě sedaček a kabin můžete na švýcarské straně využít i vlaky nebo dojet nejvýše položenou lanovkou v Evropě až na Klein Matterhorn (3.883 m n. m.). Cervinia má stále v provozu většinu ze svých 54 lanovek a vleků, takže můžete spokojeně brázdit cca 305 kilometrů pokrytých sněhem.

Cervinia

Prosluněné Tonale

Další italské středisko je mezi Čechy tak oblíbené, že v něm najdete češtinu i na jídelním lístku. Passo Tonale se před pár lety lyžařsky propojilo s malebným Ponte di Legno. Obě střediska se skvěle doplňují, takže co nenajdete v Tonale, najdete v Ponte di Legno. Jižní svah Tonale je široký, přehledný a zalitý sluncem, a proto je vhodný pro začátečníky. Pokud patříte mezi středně pokročilé, tak určitě vyzkoušejte dlouhé „červené“, které lemují Monte Serodine, protože patří k těm nejkrásnějším v celé Itálii.  A jestli máte raději svahy více řezané, tak nevynechejte černou sjezdovku z Passo Paradiso do Tonale. Snowboardisté ocení nadstandardní snowpark a skialpinisté zase bohatý výběr skialpinistických tras. Ledovec Presena vás okouzlí i tím, že na něm můžete brázdit prašan celoročně

Passo Tonale

Pamatujte na to, že v závěru sezóny je i ten nejlepší lyžař unaven, a o to lépe se na cestu připravte. Abyste si poradili s úskalími náročných terénů, doporučujeme si připomenout náše články Jak se vypořádat s nástrahami na sjezdovce a 3 rady nad zlato, jak přežít na sjezdovce! 

No a abyste si užili poslední letošní výlet za sněhem v klidu a pohodě, vyplatí se přibalit kromě lyžařské přilby a možná i chrániče páteře také vhodné cestovní pojištění. V ERV Evropské na vás čeká balíček šitý přímo na míru v podobě specializovaného pojištění Sbaleno Na lyže.


Príma lyžovačku přeje ERV Evropská!

Autor:    ERV Evropská

Vodní obři, mohutné hradby, vlny duchů nebo zabijáci. Mezi námořníky kolovaly dlouhá léta mýty o gigantických vlnách lámajících těžké nákladní lodě napůl uprostřed rozbouřených moří. Dnes na ně věří celý svět. Abyste je spatřili, nemusíte plout daleko od pevniny. Mocné vodní masy se v zimě objevují i u jindy poklidných břehů. Jedni by se s nimi nepřáli potkat ani v tom nejděsivějším snu, druzí se za nimi honí po celém světě, dobrovolně se nechávají na jejich vrcholy vyvést skútry a napumpovaní adrenalinem je sjíždějí. Kde je najdete?

12. 01. 2018
Největší vlny 01b

„Miliarda turistů, miliarda příležitostí“ je letošním tématem oslav Světového dne cestovního ruchu. Tyto oslavy připadají každoročně na 27. září a připomínají den přijetí stanov Světové organizace cestovního ruchu.

25. 9. 2015
Oslavy v Peru