Hintertux
30. 3. 2016

Ani v dubnu není na lyže pozdě. Pojeďte si vynahradit letošní nanicovatou zimu na ledovec. Čeká tam na vás přes 2 metry sněhu!

Vyrazit na hory v jarním období je skvělý nápad a to z mnoha důvodů. Dny jsou delší, sjezdovky prázdnější, ceny nižší. Vybrali jsme pro vás 4 místa, která i dosud zklamaným milovníkům hor zaručeně spraví náladu.

Hintertux, rakouská stálice mezi ledovci

Rakouský ledovec Hintertuxer Gletscher je hlavním „tahákem“ Zillerského údolí tvořeného třemi propojenými skiareály (Eggalm, Rastkogel a Penken). V Zillertalu najdete 143 kilometrů sjezdovek pro všechny typy lyžařů a široké možnosti sportovního i volnočasového vyžití. Na jeho ledovcovém králi Hintertuxu je v tuto chvíli otevřeno 51 kilometrů sjezdovek a výhled na dominantní vrchol Olperer rozhodně stojí za to.

Hintertux

Neodolatelný Stubai

I druhý ledovec ideální pro jarní lyžování najdete u našich rakouských sousedů necelou hodinku autem od Innsbrucku. Stubai má v tuto chvíli v provozu všechny své sjezdové tratě, dohromady tedy 43 kilometrů skvělého lyžování. Na kopec vás vyveze pohodlná vytápěná osmimístná sedačka. Jestli nestihnete odjet v dubnu, nezoufejte, tento ledovec zaručuje sníh až do června

Stubai Gletscher

Adrenalinová Cervinia

Třetí námi doporučené středisko se nachází v Itálii. Díky své poloze blízko italsko-švýcarských hranic se můžete rozjet z italského kopce a zabrzdit ve švýcarském údolí! Cervinia nabízí opravdové lyžařské lahůdky. Patří mezi ně 22 kilometrů dlouhá sjezdovka z Piccolo Cervino (Malý Matterhorn) do Valrournenche nebo 17 kilometrová trať z Cervinie do Zermattu. Najdete zde také speciální snowboardové tratě i jedny z nejnáročnějších skialpinistických tras v Evropě. Kromě sedaček a kabin můžete na švýcarské straně využít i vlaky nebo dojet nejvýše položenou lanovkou v Evropě až na Klein Matterhorn (3.883 m n. m.). Cervinia má stále v provozu většinu ze svých 54 lanovek a vleků, takže můžete spokojeně brázdit cca 305 kilometrů pokrytých sněhem.

Cervinia

Prosluněné Tonale

Další italské středisko je mezi Čechy tak oblíbené, že v něm najdete češtinu i na jídelním lístku. Passo Tonale se před pár lety lyžařsky propojilo s malebným Ponte di Legno. Obě střediska se skvěle doplňují, takže co nenajdete v Tonale, najdete v Ponte di Legno. Jižní svah Tonale je široký, přehledný a zalitý sluncem, a proto je vhodný pro začátečníky. Pokud patříte mezi středně pokročilé, tak určitě vyzkoušejte dlouhé „červené“, které lemují Monte Serodine, protože patří k těm nejkrásnějším v celé Itálii.  A jestli máte raději svahy více řezané, tak nevynechejte černou sjezdovku z Passo Paradiso do Tonale. Snowboardisté ocení nadstandardní snowpark a skialpinisté zase bohatý výběr skialpinistických tras. Ledovec Presena vás okouzlí i tím, že na něm můžete brázdit prašan celoročně

Passo Tonale

Pamatujte na to, že v závěru sezóny je i ten nejlepší lyžař unaven, a o to lépe se na cestu připravte. Abyste si poradili s úskalími náročných terénů, doporučujeme si připomenout náše články Jak se vypořádat s nástrahami na sjezdovce a 3 rady nad zlato, jak přežít na sjezdovce! 

No a abyste si užili poslední letošní výlet za sněhem v klidu a pohodě, vyplatí se přibalit kromě lyžařské přilby a možná i chrániče páteře také vhodné cestovní pojištění. V ERV Evropské na vás čeká balíček šitý přímo na míru v podobě specializovaného pojištění Sbaleno Na lyže.


Príma lyžovačku přeje ERV Evropská!

Autor:    ERV Evropská

Ať už je cíl vaší cesty na pevninu, Azory nebo Madeiru jakýkoliv, hodí se vědět, jaké tradiční portugalské pokrmy ochutnat.  

19. 5. 2021
Portugalský přístav

Navštivte s námi Oldoinyo Oibor, „Bílou horu“ Masajů. Leží v Tanzanii u hranic s Keňou, jen tři stupně jižně od rovníku. Ve svahilském jazyce je známá jako „Svítící hora“ - Kilima Njaro.  

17. 3. 2021
Vrchol Kilimandžára, Uhuru peak