Datum:

Co takhle jednou pomyslně zamávat „provařeným“ destinacím a vyrazit do Černé hory? Tato země má spoustu pokladů, které cestovatelům nabízí. Pojďte se společně s námi podívat, co všechno tam stojí za to vidět. 
 
Městečko Crnojevica, most blízko jezera Skadar, Černá hora

Koupání v Černé Hoře

Do této země se s klidem můžete vydat na pohodovou pobytovou dovolenou a odpočinout si na lehátku s ledovým pitím v ruce. Pláže jsou prázdné a večer se můžete projít do přilehlých romantických měst. Pokud byste rádi prozkoumali pobřeží Černé hory více, tak vám doporučíme hned několik míst. Určitě vyrazte na výlet do zátoky Boka Kotorska. Je 30 kilometrů dlouhá a kromě nádherných pláží skrývá také nejjižnější fjord v Evropě. Krásný výhled na zátoku a na město Kotor budete mít z pohoří Lovćen naproti, kam se dostanete autem. Další pláže můžete prozkoumat mezi městy Sutomore a Budva nebo u města Ulcinj směrem k Albánii. Těšte se na oblázkové i písečné pláže a azurově modrou vodu. Navštívit můžete také Skadarské jezero, největší jezero na Balkáně. Hnízdní na něm téměř 300 druhů ptáků, takže je zároveň ptačí rezervací. Můžete ho poznávat i z loďky a obdivovat pelikány, ibisy a kormorány. 
 
Milocer u Jadranského moře, Černá hora


Hory v Černé Hoře

Asi nikoho nepřekvapí, že země s takovým názvem má skvostné hory. Dokonce se říká, že se tam chodí na ty nejlepší túry široko daleko. Čím to je? Na rozdíl od sousedních států má země dobře značené trasy a infrastrukturu. To nejzajímavější je ale divokost tamní přírody a rozlehlé oblasti bez lidí. Doporučujeme vyrazit do národního parku Durmitor a prochodit si stejnojmenné pohoří - je to ideální místo pro milovníky přírody, zvířat a adrenalinu. Další skvostné výhledy uvidíte z pohoří Prokletije. Túry si můžete dát také ve dříve zmíněném pohoří Lovćen blízko města Kotor. A vaši pouť po horách můžete zakončit v nejmenším černohorském národním parku Biogradska Gora. Projdete se tam v lidmi nedotčených lesích a kolem průzračných ledovcových jezer. 
 
Pohoří Durmitor, turistika v Černé hoře

Města v Černé Hoře

Chorvatsko má Dubrovník se slavnými červenými střechami, Černá Hora má Kotor. V malém středověkém městečku se můžete procházet dlážděnými uličkami a kochat se památkami. Jen 22 kilometrů od Kotoru najdete město Budva. Malebné město, které miluje noční život, a kde rakije teče po setmění proudem. Zajděte si na párty na pláži a zatančit do hudebních klubů. 12 kilometrů severně od Kotoru leží další pozoruhodné místo. Jmenuje se Perast a celá staletí se o něj bojovalo pro jeho strategickou zeměpisnou polohu. Je plné kostelů a paláců a rozléhá se i na dva blízké ostrůvky. Pokud si budete chtít „odpočinout“ od pravoslavných památek, vyrazte na výlet do města Ulcinj. Můžete tam zažít osmanskou a muslimskou kulturu, minarety tyčící se k nebi a další jinakosti oproti zbytku země.

 
mořská pláž, záliv Kotor, Černá hora

Památky v Černé Hoře

Po celém Balkáně můžete navštívit kláštery pravoslavné církve, ten nejvýjimečnější se ale jmenuje Ostrog. Byl založený v 17. století a zažil mnoho konfliktů. Dnes do něj proudí tisíce turistů ročně obdivovat jeho umístění ve skále a také mnoho věřících na duchovní pouť. Další výjimečnou památkou je Sveti Stefan. Je to shluk vil ležících na ostrově a s pevninou jsou spojené jen hrází. Nejkrásnější výhled na ně budete mít z pevniny mezi stromy. Zachovalé kamenné domy a středověké památky můžete obdivovat v městečku Stari Bar v úpatí pohoří Rumija. 
 
Klášter Ostrog, Černá hora

Nalákaly vás dnešní tipy na Černou Horu? Kam byste se rádi vydali? Ať už to bude na pláže, do hor nebo na památky myslete na kvalitní cestovní pojištění. Vy cestujete. My se staráme.


Zdroje:theculturetrip.com, hedvabnastezka.cz, idnes.cz 

Další články

Řítí se lavina: Jak přežít v bílém pekle?

Stavba sněhové pokrývky, charakteristické vlastnosti svahu, ale i lyžaři. Toto všechno může mít vliv na pád laviny. Obzvláště na jaře, kdy sníh začíná tát a je těžký a nestabilní. Jaké to je být uvězněn pod masou těžkého sněhu si nikdo z nás nedokáže a ani nechce představit, natož pod ní opravdu uvíznout. Jak se ale zachovat, pokud se do takové situace dostanete? A dá se jí vůbec předcházet? Zasypáme vás informacemi, které vám mohou zachránit život!

co-delat-kdyz-spadne-lavina-01

Mexiko - neznámý Los Cabos

Za památkami Aztéků a Mayů, za městy, za pralesy i pouštěmi létají Češi rádi. Ale jen málo z nich ví, že se v Mexiku nachází také ten nejkrásnější konec světa, jaký si člověk dokáže představit.

mexico-los-cabos