S cestovním pojištěním můžete ušetřit milióny. Poradíme vám jak!

Datum:

Zubař, ošetření vyvrknutého kotníku, ale i urgentní převoz vrtulníkem a následná hospitalizace. Ať už menší nebo větší zdravotní problém, rychlost jeho ošetření je velmi důležitá. Zdraví máme jenom jedno! Jenže i drobná služba může v zahraničí přijít na sta tisíce, ne-li v součtu na milióny. Zdravotní komplikace nejsou ale jedinou situací, při které mohou vzniknout přemrštěné výdaje spojené s dovolenou. I přesto ale téměř pětina Čechů vyráží na dovolenou bez cestovního pojištění. Přitom s ním můžete výrazně ušetřit. Ptáte se jak? Seznamte se s nejčastějšími situacemi, při kterých se vyplatí mít cestovní pojištění.

Cestovni pojisteni plan s mapou

Výlohy za ošetření

Jeden by si myslel, že modrá kartička zdravotní pojišťovny ho ochrání od všech poplatků za lékařské služby. Ošetření se sice v rámci zemí Evropské unie dočkáte, ale jen v nemocnicích, které jsou veřejné, tedy provozované státem. Co také vzápětí můžete očekávat je vysoký doplatek za léčbu, léky, zdravotní pomůcky nebo hospitalizaci v podobě spoluúčasti. Vše podle rovnocenných podmínek, které platí pro obyvatele dané země. A tak vás střevní potíže v Egyptě mohou vyjít až na 7,5 tisíce korun. Zlomenina ve Španělsku by v lepším případě stála 5 tisíc korun. Komplikace budou bolet nejen vás, ale také vaši peněženku. Případná operace může být dost drahá. Riskovat by neměly ani nastávající maminky při cestách do Itálie. Jistě byste investovali 1,5 milionu korun raději do dětské výbavy než za předčasný porod.  

Cestovní pojištění pokryje úraz na dovolené

Rizika sportovní dovolené

Sami to znáte – v zimě po roce celí natěšení brousíte lyže a přitahujete vázání na snowboardu, v létě zase voskujete surf nebo napínáte plachty a s adrenalinem na maximum sjíždíte zasněžené svahy a rolující se vlny. Jenže v mžiku se sportovní dovolená může proměnit v boj nejen o váš život. A když nedojde zrovna na nejčernější scénář i sportovní výbava něco stojí. O to déle vás budou mrzet zlomené lyže nebo protržená plachta, pokud nebude vaše, nebo si některý z účastníků srážky odnese zranění, třeba i s trvalými následky. V takových momentech vás ochrání pojištění pro zimní sporty nebo pojištění Na maximum s nejširším pojistným plněním, které zároveň obsahuje i krytí odpovědnosti zajišťující náhradu škody na zdraví, majetku nebo ušlý zisk. Ve Francii byste se totiž u ošetření lehkého úrazu, krátkého pobytu v nemocnici a následné repatriaci mohli přiblížit až k 250 tisícům korun. Na 5 tisíc eur zase vyjde transport helikoptérou v Rakousku.

Převoz helikoptérou při úrazu na dovolené hradí cestovní pojištění

Neplaťte storno poplatky

Další nepředpokládané výdaje, které mohou nastat s plánovanou dovolenou, jsou storno poplatky za zrušení zájezdu, odletu nebo ubytování. I v tomto případě vás před nechtěnými poplatky ochrání kvalitní cestovní pojištění. To se většinou pohybuje ve výši několika stovek korun, což je v porovnání se storno poplatky, které se mohou při zrušení zájezdu, letenky nebo ubytování těsně před dovolenou vyšplhat až k celkové ceně zájezdu, znatelný rozdíl, nemyslíte?  

Cestovní pojištění kryje storno zájezdu nebo letenky
 
Jak se vyhnout zbytečně vysokým výdajům spojeným s dovolenou? Máme pro vás jednoduchou odpověď. Před odjezdem na dovolenou si sjednejtekvalitní cestovní pojištění, které se o vás v případě nutnosti postará, ale také díky němu předejdete vysokým výdajům. Díky husté síti našich prověřených zdravotnických center a nonstop asistenční službě nezůstanete v cizí zemi sami bez pomoci. Přečtěte si také další důvody, proč je dobré myslet na cestovní pojištění.

Zdroje: novinky.cz, ceskatelevize.cz, novinky.cz 

Další články

Luang Prabang – královské město Laosu

Asie je vaše srdcovka, ale Thajsko máte procestované, ve Vietnamu a Malajsii jste už také byli, venku zima, tak kam jet? Laos může být skvělou volbou!

7 tipů na nejlepší exotickou dovolenou z celého světa

Exotika znamená věci cizokrajné, neobvyklé, zvláštní. Jaké země chcete letos navštívit? Arábie, Asie, Střední Amerika nebo Afrika? Dnes se projdeme prstem po glóbusu a oblastech, kam se lze vydat za dobrodružstvím.  

exoticka-dovolena