Služba lékař na telefonu MediCall pomůže při zdravotních problémech na dovolené

Datum: | Autor: Adéla Chmelová

Představte si, že si užíváte dovolenou snů, do které vám náhle zasáhne zdravotní komplikace. V hlavě vám vytane spousta otázek. Je to něco vážného, nebo banalita? Mám jet do nemocnice? A jak se v cizině domluvím? Máme pro vás řešení, které vám v těchto situacích pomůže.

Spustili jsme službu, založenou na poskytování medicínského poradenství pro klienty, kteří tráví dovolenou v cizině. Pomocí telefonu, chatu nebo online videa se propojí s česky hovořícím lékařem a prodiskutují s ním své zdravotní problémy. 

Jak celý proces funguje?

  • Jednoduše zavoláte na naši asistenční službu, nebo napíšete na náš asistenční chat. Koordinátor s vámi vaši zdravotní situaci probere, a pokud to váš zdravotní stav bude vyžadovat, dohodne vám termín rozhovoru s lékařem. Vždy se snažíme sjednat termín v co nejkratším možném čase.
  • Lékař se vámi v dohodnutém termínu spojí, a vaše zdravotní obtíže s vámi prodiskutuje. V případě potřeby vám vystaví e-recept na léky.
  • Do dvou hodin od konzultace s lékařem se vám ještě ozve koordinátor, aby si ověřil, že všechno proběhlo v pořádku, popřípadě vás nasměruje do lékárny nebo na kliniku.

Jedná se o užitečný nástroj, díky kterému získáte pocit bezpečí v zahraničním prostředí a profesionální lékařskou podporu při řešení vaší zdravotní situace.

Benefity této služby:

  • Časová úspora. Služba vám ušetří čas, protože nemusíte vyhledávat místního lékaře, ale své potíže prodiskutujete z pohodlí vašeho hotelového pokoje.
  • Přístup k účinným lékům. Pokud lékař usoudí, že potřebujete léky, a pokud je to v dané zemi možné, pošle vám e-recept na léčiva, která si pak můžete vyzvednout v místní lékárně. 
  • Dostupnost 24 hodin denně. Tuto službu můžete využívat prakticky v kteroukoliv denní či noční hodinu.
  • Konzultace v češtině. Propojíme vás s česky hovořícím lékařem.
  • Pocit bezpečí a kontroly nad vaším zdravotním stavem. Zdravotní potíže na dovolené můžou představovat stresující záležitost. Díky medicínské konzultaci získáte větší kontrolu nad touto nelehkou situací.
  • Možnost sdílení zdravotní dokumentace. Díky moderním technologiím můžete lékaři detailněji popsat a zdokumentovat vaše příznaky (video, fotografie).

Přestože služba není vhodná pro vážné stavy (zlomeniny, popáleniny, bezvědomí), představuje ideální řešení pro zdravotní obtíže, které se při zahraničních dovolených vyskytují nejčastěji (nachlazení, horečky, alergie/vyrážky, bolesti uší, namožené svaly, atd.)

Lékař na telefonu jako součást našeho cestovního pojištění

Dobrou zprávou je, že službu nabízíme automaticky ve všech našich balíčcích cestovního pojištění. Abyste ji mohli využívat, nemusíte si sjednávat zvlášť připojištění. Chceme poskytovat dobré cestovní pojištění, které vám bude oporou při výskytu zdravotních problémů v cizině.  Věříme, že služba MediCall vám pomůže vaše zdravotní obtíže překonat a co nejdříve se vrátit k plnému zdraví, abyste si mohli užít zbytek své dovolené.

Neváhejte a sjednejte si naše cestovní pojištění. Věděli jste, že jsme již třináctkrát získali prestižní ocenění Pojišťovna roku?

Pojistit online

Další články

TOP místa v Austrálii k vidění

Chcete se ohřát u protinožců? Projít si velkoměsta, pláže a hory, surfovat i jít za kulturou? To vše můžete na tomto kontinentě zažít po celý rok.  

australie-plaz1

Vánoce klepou na dveře - projděte se nejkrásnějšími vánočními městy v Evropě

Co takhle se místo pečení cukroví, uklízení, balení dárků a dokončování všech příprav projít vánočními městy? Podívejte se s námi do míst, která letos vévodí žebříčku nejkrásnějších předvánočních měst.

vanoce-evropa