Datum:

kajak

Léto se blíží mílovými kroky a ve vašem plánu letních prázdnin jsou stále bílá místa, která je potřeba zaplnit? Pokud si marně lámete hlavu tím, jak zabavit vaše malá i větší dítka po dobu dlouhých dvou měsíců prázdnin a pokoušíte se mezi rodinnou dovolenou a pobyt u babičky mazaně zakomponovat třeba dětský tábor, čtěte dál. Máme pro vás zajímavé tipy na tábory u moře, na které rády vyrazí i ty děti, které mají s klasickými tábory mírně řečeno problém.

Silvi Marina (Itálie)

Letovisko se nachází na pobřeží Jaderského moře ve střední části Itálie 50 km jižně od městečka San Benedetto a 20 km severně přístavního města Pescara. Silvi Marina je pověstná křišťálově čistým mořem s pozvolným vstupem. Někteří ji nazývají „perlou jaderského pobřeží.“ Nad městečkem se zvedá pohoří Gran Sasso, které nejenže vytváří jedinečné panorama, ale také brání průniku studeného větru z vnitrozemí.
Letní tábor zde je zaměřen na věkovou skupinu dětí od 7 do 12 let, pro které je připraven pestrý program na míru. Nechybí v něm koupání, slunění, dovádění v písku a sportování, společné hry a soutěže, procházky po okolí, ale i dostatek odpočinku. Další věkovou skupinu tvoří teenageři od 13 do 18 let. Program pro tyto „malé velké“ je postaven méně direktivně a účastníci tábora mají možnost se na jeho tvorbě průběžně podílet spolu se svými vedoucími. Mimo koupání v moři se účastníci mohou těšit např. na plážový volejbal, fotbal, další sportovní a zábavné soutěže nebo procházky po městě s nákupy na místních tržištích. Ubytování je zajištěno v hotelu v blízkosti centra San Mariny v pěší vzdálenosti od moře. Apartmány po 4 až 6 osobách mají každý balkon, terasu nebo vlastní zahrádku. V ceně zájezdu je plná penze s povětšinou českou kuchyní a samozřejmě je zajištěn pitný režim.

Potápěči

Biograd na Moru (Chorvatsko)

Malebné středomořské městečko se nachází 30 km jižně od Zadaru a je vyhledávané pro své rozlehlé čisté pláže, živou přátelskou atmosféru a možnosti pestré letní zábavy. Vodní tobogány, spousta hřišt, tenisové kurty přímo na pláži, půjčovna šlapadel, obchůdky pro drobné nákupy. To vše zde čeká na menší i větší účastníky tábora. Ubytování v klimatizovaných apartmánech pro 3 až 6 osob se nachází mimo rušnější část města. Strava, stejně jako v Silvi Marině, probíhá formou plné penze s převážně českým menu. Za příplatek je zde možnost objednat si výlet na Šibenik a návštěvu aquaparku Solaris, dále je v nabídce výlet do národního parku řeky Krka nebo třeba výlet trajektem na ostrov Hvar. Výlety můžete dětem přikoupit rovnou všechny formou speciálního balíčku.

Oropesa del Mar (Španělsko)

Toto malé středomořské městečko leží na pobřeží Pomerančovníkového květu (Costa del Azahar) ve valencijské provincii Caltellón v kraji nazývaném Levante. Panují zde skvělé klimatické podmínky. Zdejší písčité pláže zvolna se svažující do moře byly pro svou vysokou kvalitu dokonce vyznamenány Evropskou unií! Tábor, který se zde pořádá, je zaměřen na teenagery od 13 do 18 let, kteří už mají dost koupání v rybníce, bojovek v lese, morseovky a mladších sourozenců. Čeká na ně skvělá rekreace u moře, kde se o ně se postarají mladí a akční vedoucí, kteří mají na starosti různorodý a zábavný program nabitý zážitky. Kromě koupání a plážového volejbalu na účastníky čekají různé kreativní aktivity, strategické hry, procházky po městě a nebude chybět ani skvělá španělská kuchyně. Ubytování je zajištěno v apartmánech vzdálených 150 m od moře.

Party na pláži

Pro více informací se můžete obrátit na pořadatele těchto zájezdů CK Sindibád, CK Topinka nebo CK Agenturu ESO.

Hledáte pobyt u moře s výukou angličtiny?

Selce (Chorvatsko)

Letovisko se nachází 3 km od Crikvenice a cca 35 km od Rijeky. Ubytování je zajištěno v dětském areálu Karlovac, který je v průběhu školního roku využíván pro školy v přírodě a sportovní kluby, v letních měsících pak pro mezinárodní setkání mládeže. Celý areál je oplocen a je zasazen v rozsáhlé zahradě ve stínu stromů. Disponuje výbornými sportovními možnostmi. Dětem je k dispozici velké multifunkční hřiště  s umělým povrchem pro fotbal, basketbal, házenou, baseball a další sporty a také volejbalový kurt, stolní tenis, dětské hřiště a prostorná jídelna. Využívá se i klubovna, prostorná terasa, zázemí pro grilování a samozřejmě také speciální výukové prostory.
Oblázková pláž s pozvolným vstupem do moře se nachází jen několik kroků od areálu. Moře je v této oblasti průzračně čisté. Přestože v minulých letech nebyl zaznamenán výskyt medúz nebo mořských ježků, organizátor zájezdu přesto doporučuje dětem pro vstup do moře obuv.
Ubytování je zajištěno v jednoduše zařízených, ale čistých a komfortních pokojích o 4 až 6 lůžkách. Každý pokoj má samostatnou koupelnu se sprchovým koutem a WC.
Stravování obstarávají přímo v jídelně areálu profesionální chorvatští kuchaři. Pamatuje se dokonce i na vegetariány nebo děti se speciálními dietami.

Studenti

Výuka
Děti jsou děleny do skupin podle věku a pokročilosti v jazyce. Celodenní kontakt s rodilými mluvčími, kteří jsou lektory a zároveň oddílovými vedoucími, je samozřejmostí. Jedná se o mladé spolehlivé absolventy vysokých škol, se kterými pořádající škola spolupracuje po celý rok. Ať už ve specializovaných učebnách nebo přímo formou her na pláži, výuka angličtiny je šikovně a nenásilně zakomponována do celodenního programu plného slunce, opalování, koupání, her a výletů.
 
Pokud vám padnul do oka právě tento zájezd, můžete se obrátit např. na jazykovou školu JS Perfect.

Ať vyberete pro své malé či větší ratolesti písčité a rozverné pobřeží italské riviéry nebo třeba oblázkové pláže Chorvatska okořeněné šprtáním anglických slovíček se sympatickými rodilými mluvčími, nezapomeňte je vybavit kvalitním cestovním pojištění. Speciální balíček pojištění Sbaleno K moři od Evropské bude určitě dobrou volbou.


Autor:    LFI/ERV

Zdroje:   tabory.cz, ckeso.cz, sindibad.cz, jsperfect.cz

Další články

Objevte Seychely, pozemský i podmořský ráj

Co takhle zamávat paní zimě a vydat se do tepla? Procházet se po bílých plážích, držet v rukou největší kokos na světě, potápět se u korálových útesů, kochat se západy slunce a poslouchat šumění vln?  

seychely

Valentýn 2017: Nejromantičtější místa Evropy

Svátek všech zamilovaných se kvapem blíží. Překvapte letos svou drahou polovičku společnou dovolenou. Máme pro vás hned několik tipů, kam vyrazit po Evropě třeba jen na prodloužený víkend.

valentyn-2017-nahled-328