Datum:

Na romantickou večeři do restaurace, na film do kina nebo na wellness pobyt své drahé polovičky vzít letos nemůžeme. Je ale možné vyrazit ve dvou na procházku na čerstvý vzduch. Jakých 9 romantických míst doporučujeme?

Zimní valentýnská procházka

Mumlavský ledopád

V Mumlavském dole nedaleko Harrachova vytváří řeka Mumlava ze žulové skály sedm metrů vysoké a deset metrů široké vodopády. Během zimy se vodopády mění na ledopády. Jak se k nim dostat? Cestou z Harrachova se napojte na modrou turistickou značku, která vede po bezbariérové stezce. Před rozcestím k Mumlavskému vodopádu přibude také žlutá turistická značka, po které sejděte lesní cestou k vodopádu.

České Švýcarsko

V této lokalitě jsou romantiky plné náruče. Můžete se projít k Panské skále z čediče připomínající varhany. Nebo na vyhlídku Rudolfův kámen blízko chatové osady Tokáň z 19. století. Z vyhlídky ve výšce 484 m. n. m. budete mít krásný výhled do okolí.

Zasněžené České Švýcarsko

Adršpašské skály

Romantických míst je v největším skalním městě střední Evropy mnoho. Oblíbeným místem pro zamilované páry je skalní útvar Milenci, který měří přibližně 100 metrů a připomíná milence při polibku. Areál adršpašských skal je nyní otevřený každý den od 8 do 16 hodin kromě infocentra.

Svatý Kopeček

Severovýchodně od Olomouce leží jedno z nejvýznamnějších poutních míst Moravy - Svatý Kopeček. Poutní alejí, která je zdobená sochami, dojděte k barokní bazilice Navštívení Panny Marie a pokochejte se výhledem do kraje.

Olomouc, Bazilika na svatém kopečku

Lednicko-valtický areál

Tento skvostný areál na jižní Moravě je právem zapsaný do světového dědictví UNESCO. V rozlehlých zahradách uvidíte Minaret, Janův hrad, vodní plochy, skleník,... A výhledy na zámky Lednice a Valtice korunují romantickou zimní procházku.

Křivoklátsko

Krásný čas si užijete také v okolí hradu Křivoklát. Natočilo se na něm 8 českých pohádek a je obklopený hlubokými lesy, které vybízejí k zimní zamilované procházce. Přikládáme tipy na trasy na Křivoklátsku.

Hrad Křivoklát

Lysá hora

Romantický výšlap si můžete udělat také na “královnu Beskyd”. Leží na rozhraní obcí Malenovice, Ostravice, Krásná a Staré Hamry. Nahoru je možné se dostat hned několika trasami. Z Lysé hory je báječný výhled a při dobré viditelnosti dohlédnete i na Jeseníky, Malou Fatru nebo Vysoké Tatry.

Karlštejnsko

Noc na Karlštejně teď sice není možné objednat, ale romantické vycházky v okolí tohoto slavného hradu jsou na oslavu Valentýna ideální. Vyrazte od lesa nad Mořinou (rozcestník červené stezky) a jděte k chatám nad Třebání. Po žluté turistické značce se dejte vpravo do kopce a po pár minutách budete mít nádherný výhled na hrad Karlštejn. Až se nabažíte, pokračujte po žluté stezce do Karlštejna. Pak jděte po červené a do půl hodiny budete zpět na místě startu.

Hrad Karlštejn

Parky v Praze

Udělejte si procházku do parku Kampa, Průhonice, Krčského lesa, Šárky, Stromovky, na Petřín, Vyšehrad, Babu, Paví vrch,... Praha má tolik zeleně, která se nyní proměnila na zimní království. Užijte si jej při procházce ruku v ruce. Romantiku může přidat plavba přívozem v Podbabě, který je otevřen celoročně. Ke svezení stačí jízdenka Pražské integrované dopravy.

Na zimní procházku se vybavte termoskou s horkým čajem a teplým oblečením, ať vás cestou nehřeje jen láska. V současných tuhých mrazech by to nemuselo stačit. Vy cestujete. My se staráme.

Zdroje:prozeny.cz, gigaplaces.com, covid.gov.cz, covid.gov.cz/opatreni/, skalyadrspach.cz, turistika.cz, pid.cz/privozy, vylety-zabava.cz 
 

Štítky: výlety po ČR

Další články

Vše nej v Rakousku - průvodce na hory i doly. Kde to ještě neznáte?

Vyjmenovat všechny kouty Rakouska, kam se dá cestovat na parádní víkend či dovolenou, by vydalo na velmi dlouhý článek. Přesto se pokusíme o průvodce Rakouskem - a věřte, že objevování nových míst v této zemi nikdy nekončí! 

(Ne)tradiční oslava konce roku na Srí Lance

Napadlo Vás někdy, jaké by bylo prožít oslavy spojené s koncem roku v opravdové pohodě bez stresu z výběru správných dárků, nebo z faux-pas na rodinných setkáních? V tom případě se začtěte do následujících řádků, ve kterých možná najdete odpověď jak na to.

Adams-Peak