Datum:

trendy-2017-v-aute-683

Rok 2017 bude pro cestování jako stvořený. Čekají nás velké výroční oslavy a významná ocenění, do popředí se navíc dostávají i lokality, které si doposud mohl dovolit málokdo. K tomu i Google přinesl zajímavá odhalení týkající se nejčastěji vyhledávaných lokalit pro rok 2017. Pojďme se na ty žhavé tipy podívat!

Jaro

Havana: Koloniální Kuba na vlastní kůži

V posledních letech se Havana hodně změnila. Právě proto máte možná jednu z posledních příležitostí zažít pravou Kubu ještě předtím, než ji turismus změní k nepoznání. Tohle pestrobarevné město se španělskou koloniální architekturou ve vás totiž zanechá pocit, jako kdybyste se vrátili v čase. A vůbec nejlepší způsob, jak zažít město, je ubytovat se v jednom z B&B (místním jazykem “casa particular”). A na jídlo si zajděte do “paladares” - neoficiálních restaurací provozovaných místními v jejich domovech.

Tokio: Piknik pod rozkvetlými sakurami

Na světě je jen málo míst, která dokáží s takovou elegancí kombinovat ultra-moderní styl života s orientální tradicí. Představte si, že vylezete z neonem nasvíceného mrakodrapu a ocitnete se přímo uprostřed dokonale harmonické japonské zahrady s klidnými potůčky, rozkvetlými sakurami a buddhistickými svatyněmi. Není proto divu, že jedna z oblíbených aktivit místních je “hanami” - kolektivní sezení v parku a pozorování rozkvetlých japonských třešní. A za pozornost taky určitě stojí místní rybí trhy, na kterých probíhají sushi snídaně a každodenní tuňákové dražby.

Léto

Mexico City: Nejlepší kulinářské zážitky

Mexiko, to nejsou jen písečné pláže. Tohle jihoamerické kosmopolitní město nabízí směs bohaté historie a moderního městského života. Nenechte si ujít světově známá muzea a galerie, barokní achitekturu, pouliční umění nebo třeba celodenní nákupy u těch nejlepších značek. Ale na co určitě nikdy nezapomenete je místní kuchyně. Mexiko se řadí mezi světově nejproslulejší kulinářské destinace. A najdete zde všechno od prvotřídních restaurací až po pouliční stánky plné místních delikates.

Cork: Kam chodí nakupovat britská královna

Cork, to je překrásné irské město plné kostelů, hradů, starodávné architektury a charakteristických irských hospůdek. Za pozornost stojí věhlasný anglický trh, který pamatuje historii ještě z 18.století. Říká se o něm, že je to jeden z vůbec nejlepších trhů Evropy a oblíbila si ho i britská královna. A Cork samotný dokonce letos vyhrál i cenu Great Town Award, čímž získal nálepku nejlepšího města celých britských ostrovů. Cork je navíc ještě miláček nízkonákladových aerolinek. A nejlepší období k návštěvě? Jednoznačně léto!

Podzim

Reykjavík: Laciná luxusní dovolená

Island patří do TOP cestovatelských žebříčků už pár let, nicméně ten hlavní boom ho teprve čeká. Letecká společnost Icelandair začala nabízet letenky za dostupné ceny, takže dovolená v tomhle termálním ráji teď vyjde levněji než kdy jindy. Hlavní město se pyšní dokonalou atmosférou kombinující domky s pestrobarevnými střechami, útulné kavárny a nápadité galerie. A navíc si užijete dokonalé výhledy na vodopády, gejzíry, pláže s černým pískem a Modrou lagunu.

Zima

Finsko: Oslavit století ve sněhovém království

Finské sauny, sníh, polární záře a okouzlující severská městečka? Finsko by mělo být jednou z priorit každého vášnivého cestovatele. A jestliže chcete Finsko alespoň jednou v životě navštívit, mělo by to být tento rok. Protože právě letos slaví své 100. narozeniny! Chystá se obří sněhový hrad, sněžná restaurace, sněžný hotel a dokonce i sněhová kaple pro ty, kteří přemýšlí o svatbě. Součástí bude i vinný festival se stovkou druhů archivních vín a v neposlední řadě také velký ples. Takže Finsko rozhodně neopomeňte. Oslavy tu začaly už s Novým rokem a pokračovat budou až do 6. prosince!

Montréal: Když slavit, tak natřikrát!

A když už jsme u narozenin, tak velké výročí čeká i Kanadu, která letos slaví 150 let své existence! Větší či menší oslavy se konají snad v každém městě, ale všem bude kralovat jednoznačně Montréal (který navíc sám slaví 375 existence.). A aby toho nebylo málo, tak letos čeká významné výročí i Expo 67, kde se odehrávala Světová výstava v roce 1967. Tehdejších 50 milionů návštěvníků z ní udělalo dodnes vůbec nejúspěšnější výstavu světa. A právě ona letos slaví 50. let od svého konání! V plánu jsou festivaly, pouliční galerie a nepřeberné množství exhibic. Letos se Kanada zkrátka vyplatí!

Zaujalo vás něco z našeho TOP výběru? Pak už stačí jen vybrat letenky, ubytování a vhodné cestovní pojištění. Třeba balíček Za poznáním by pro vás byl úplně ideální.

Další články

Cestovní pojištění ušité přímo vám na míru? Najdete v článku!

Může se zdát, že je těžké vybrat si cestovní pojištění, které je pro vás to nejvhodnější. Protože jsme ve vodách cestovního pojištění jako ryby ve vodě, připravili jsme pro vás tipy, které vám výběr usnadní.

cestovni-pojisteni-na-miru

Austrálie: jsou legendy o Uluru pravdivé?

Co se vám vybaví, když se řekne země protinožců? Je to budova Opery, klokani nebo opálení surfaři? Nám naskočí Uluru opředené mýty. Tento turisty oblíbený monolit se tyčí uprostřed rovinaté pustiny Národního parku Uluru-Kata Tjuta do výšky přes tři sta metrů a je to symbol celého kontinentu. A přesto ho prý většina Australanů neviděla na vlastní oči. Možná i kvůli vzdálenosti, kterou je nutné překonat. Z nejbližšího města v centrální Austrálii Alice Springs je to téměř pět set kilometrů.  Nechte se vtáhnout do pověstí, záhad a faktů spojených s touto tajuplnou horou… 

uluru-ayers-rock-01