Datum:

trendy-2017-v-aute-683

Rok 2017 bude pro cestování jako stvořený. Čekají nás velké výroční oslavy a významná ocenění, do popředí se navíc dostávají i lokality, které si doposud mohl dovolit málokdo. K tomu i Google přinesl zajímavá odhalení týkající se nejčastěji vyhledávaných lokalit pro rok 2017. Pojďme se na ty žhavé tipy podívat!

Jaro

Havana: Koloniální Kuba na vlastní kůži

V posledních letech se Havana hodně změnila. Právě proto máte možná jednu z posledních příležitostí zažít pravou Kubu ještě předtím, než ji turismus změní k nepoznání. Tohle pestrobarevné město se španělskou koloniální architekturou ve vás totiž zanechá pocit, jako kdybyste se vrátili v čase. A vůbec nejlepší způsob, jak zažít město, je ubytovat se v jednom z B&B (místním jazykem “casa particular”). A na jídlo si zajděte do “paladares” - neoficiálních restaurací provozovaných místními v jejich domovech.

Tokio: Piknik pod rozkvetlými sakurami

Na světě je jen málo míst, která dokáží s takovou elegancí kombinovat ultra-moderní styl života s orientální tradicí. Představte si, že vylezete z neonem nasvíceného mrakodrapu a ocitnete se přímo uprostřed dokonale harmonické japonské zahrady s klidnými potůčky, rozkvetlými sakurami a buddhistickými svatyněmi. Není proto divu, že jedna z oblíbených aktivit místních je “hanami” - kolektivní sezení v parku a pozorování rozkvetlých japonských třešní. A za pozornost taky určitě stojí místní rybí trhy, na kterých probíhají sushi snídaně a každodenní tuňákové dražby.

Léto

Mexico City: Nejlepší kulinářské zážitky

Mexiko, to nejsou jen písečné pláže. Tohle jihoamerické kosmopolitní město nabízí směs bohaté historie a moderního městského života. Nenechte si ujít světově známá muzea a galerie, barokní achitekturu, pouliční umění nebo třeba celodenní nákupy u těch nejlepších značek. Ale na co určitě nikdy nezapomenete je místní kuchyně. Mexiko se řadí mezi světově nejproslulejší kulinářské destinace. A najdete zde všechno od prvotřídních restaurací až po pouliční stánky plné místních delikates.

Cork: Kam chodí nakupovat britská královna

Cork, to je překrásné irské město plné kostelů, hradů, starodávné architektury a charakteristických irských hospůdek. Za pozornost stojí věhlasný anglický trh, který pamatuje historii ještě z 18.století. Říká se o něm, že je to jeden z vůbec nejlepších trhů Evropy a oblíbila si ho i britská královna. A Cork samotný dokonce letos vyhrál i cenu Great Town Award, čímž získal nálepku nejlepšího města celých britských ostrovů. Cork je navíc ještě miláček nízkonákladových aerolinek. A nejlepší období k návštěvě? Jednoznačně léto!

Podzim

Reykjavík: Laciná luxusní dovolená

Island patří do TOP cestovatelských žebříčků už pár let, nicméně ten hlavní boom ho teprve čeká. Letecká společnost Icelandair začala nabízet letenky za dostupné ceny, takže dovolená v tomhle termálním ráji teď vyjde levněji než kdy jindy. Hlavní město se pyšní dokonalou atmosférou kombinující domky s pestrobarevnými střechami, útulné kavárny a nápadité galerie. A navíc si užijete dokonalé výhledy na vodopády, gejzíry, pláže s černým pískem a Modrou lagunu.

Zima

Finsko: Oslavit století ve sněhovém království

Finské sauny, sníh, polární záře a okouzlující severská městečka? Finsko by mělo být jednou z priorit každého vášnivého cestovatele. A jestliže chcete Finsko alespoň jednou v životě navštívit, mělo by to být tento rok. Protože právě letos slaví své 100. narozeniny! Chystá se obří sněhový hrad, sněžná restaurace, sněžný hotel a dokonce i sněhová kaple pro ty, kteří přemýšlí o svatbě. Součástí bude i vinný festival se stovkou druhů archivních vín a v neposlední řadě také velký ples. Takže Finsko rozhodně neopomeňte. Oslavy tu začaly už s Novým rokem a pokračovat budou až do 6. prosince!

Montréal: Když slavit, tak natřikrát!

A když už jsme u narozenin, tak velké výročí čeká i Kanadu, která letos slaví 150 let své existence! Větší či menší oslavy se konají snad v každém městě, ale všem bude kralovat jednoznačně Montréal (který navíc sám slaví 375 existence.). A aby toho nebylo málo, tak letos čeká významné výročí i Expo 67, kde se odehrávala Světová výstava v roce 1967. Tehdejších 50 milionů návštěvníků z ní udělalo dodnes vůbec nejúspěšnější výstavu světa. A právě ona letos slaví 50. let od svého konání! V plánu jsou festivaly, pouliční galerie a nepřeberné množství exhibic. Letos se Kanada zkrátka vyplatí!

Zaujalo vás něco z našeho TOP výběru? Pak už stačí jen vybrat letenky, ubytování a vhodné cestovní pojištění. Třeba balíček Za poznáním by pro vás byl úplně ideální.

Další články

Glamping: Kempování pro náročné

Zapomeňte na promoklé stany a zatuchlé chatky. Představujeme vám glamour camping, s jehož službami zažijete opravdu kouzelné kempování. Postel, zásuvky, wifi připojení, ale i topení nebo vlastní koupelnu, to vše najdete v přepychových kempech po celé Evropě.

glamping

Nejmasivnější vlny světa se právě probouzí

Vodní obři, mohutné hradby, vlny duchů nebo zabijáci. Mezi námořníky kolovaly dlouhá léta mýty o gigantických vlnách lámajících těžké nákladní lodě napůl uprostřed rozbouřených moří. Dnes na ně věří celý svět. Abyste je spatřili, nemusíte plout daleko od pevniny. Mocné vodní masy se v zimě objevují i u jindy poklidných břehů. Jedni by se s nimi nepřáli potkat ani v tom nejděsivějším snu, druzí se za nimi honí po celém světě, dobrovolně se nechávají na jejich vrcholy vyvést skútry a napumpovaní adrenalinem je sjíždějí. Kde je najdete?

nejvetsi-vlny-01