Za divokou vodou po Evropě. TOP 6 aquaparků
7. 10. 2016

Nestihli jste letos vyjet do tropů a přitom máte dovolenou už téměř vyčerpanou? Přestože to zní neuvěřitelně, na jedno odpoledne na to můžete zapomenout. Mnoho evropských aquaparků totiž nabízí zážitek, jako kdybyste se octli přímo uprostřed exotických pláží. Na rozdíl od nich si ale užijete nejen poklidné povalování, ale také super rychlé jízdy na skluzavkách!

Tropické ostrovy v Německu

Exotiku nahradíte třeba hned v německém aquaparku Tropical Islands! Tento vodní areál je celý postavený ve starém hangáru pro vzducholodě, což více než dostatečně vypovídá o tom, jak obrovský komplex to je. Na výběr máte laguny, pláže, tobogány nebo třeba skluzavku, po které do vody sjedete z výšky téměř 30 metrů! K relaxaci ostrovy nabízí také spa a wellness centrum v prostředí napodobeniny chrámu Angkor Wat nebo třeba vlastní deštný prales včetně plameňáků!

Antické zážitky na Kypru

Chcete si udělat adrenalinový výlet do antického Řecka? Zažít na vlastní kůži výjevy z řecké mytologie jako je Odysseovo putování nebo Ikarův pád? Tak to nezapomeňte navštívit kyperský Fasouri Watermania park. Adrenalinoví nadšenci vyzkouší divoké atrakce jako sloní a kamikadze skluzavku nebo tunel v úplné tmě. Ti, kteří chtějí spíše lenošit, si užijí vodní proudy ale i wellness centrum. To celé v prostředí antických bílých sloupů a klasických řeckých soch.

opalující se dívka v aquaparku

Thajští žraloci na Kanárech

Chystáte se na Kanáry a máte trochu obavy z toho, že říjnové moře už bude pěkná otužovačka? Možná vás trochu uklidní, že exotiku si užijete i v tenerifském Siam parku. Tento vodní ráj navozuje dojem, že jste se octli v Thajském letovisku. Hlavní atrakcí je Tower of Power, skluzavková věž, která zahrnuje všechno pro milovníky adrenalinu - rychlý pád, tunel, dokonce i akvárium se žraloky! Další divočinou je Thajský chrám, skoro třicetimetrová a téměř kolmá skluzavka.

Evropský TOP ve Švýcarsku

Vůbec největším evropským aquaparkem je švýcarské Alpamare s vnitřními i venkovními atrakcemi. Vyhřívané bazény, divoké řeky, celkem 11 skluzavek a tobogánů, které dohromady tvoří téměř 2 kilometry jízdy! Zvláštním zážitkem je také venkovní bazén s podvodní hudbou.

Tajfunová skluzavka ve Španělsku

Hned vedle věhlasného španělského zábavního parku PortAventuraje je i velký vodní Aquatic Park vytvořený v karibském stylu. Pro fanoušky rychlých skluzavek je tu El Tifon, jízda, která má vyvolávat dojem, že vás jako Dorotku do Země Oz odnesl tajfun. Milovníci vln si je užijí v bazénu “Bermudský trojúhelník”. Ti, kteří dávají přednost poklidu, jistě ocení pláž ve stylu Bahama Beach.

Ať už využijete divokých jízd, nebo si chcete v aquaparku jenom zalenošit, nezapomeňte si na cestu sjednat také spolehlivé cestovní pojištění. Ono se pak ve vodě dovádí úplně jinak, když víte, že starosti za vás převzal někdo jiný.

V jednom z našich předchozích článků jsme vám dali nahlédnout do někdy překvapivých vánočních tradic v mnoha zemích světa. Vzhledem k nadcházejícímu prodlouženému víkendu je tedy na čase omrknout...

23. 3. 2016
Hledání vajíček

Pár hodin autem, vlakem nebo hodinku letadlem a jste tam. V hlavním městě Německa, jednom z největších měst Evropy a v místě plném protikladů. Kam se jít podívat, kde se najíst a jak po městě cestovat?

30. 10. 2017
Prodloužený víkend v Berlíně 01b