Datum:

vanoce-na-plazi-01

Vyměňte plné obchody za prázdné pláže, dlouhé zimní večery za slunné dny, cukroví za čerstvé ovoce, smaženého kapra za mořské plody a sezení před obrazovkami za plavání v moři. Přesně tak můžete strávit už letošní Vánoce. Kde se vám budou slavit pohádkově? Všechna místa leží nedaleko rovníku a vezmeme je postupně od západu k východu.

Vánoce v Dominikánské republice

Co takhle dát koledám trochu latinsko-americký nádech? Koledy v rytmu merengue uslyšíte v Dominikánské republice všude. Ke štědrovečerní večeři si můžete dát „ruský salát“, který se podobá českému bramborovému salátu, a zajít si na půlnoční mši do katedrály Primada de América z 16. století. Kdybyste chtěli trávit sváteční dny na pláži méně tradičně, tak vyrazte za ohňostroji, karnevaly, festivaly a party. Jestli zastáváte názor, že Vánoce jsou svátky klidu, tak se nechte hýčkat v luxusních hotelech s lahodným koktejlem v ruce. Pokud si pobyt protáhnete až do ledna, budete moci pozorovat stovky připlouvajících velryb na poloostrově Samahá.

Vánoce na Gran Canarii

Nechcete trávit dlouhé hodiny v letadle? Pak jsou pro vás Kanárské ostrovy jako dělané. V prosinci tam panuje mírné podnebí, takže vám nehrozí ani úpal ani spálená záda. Na ostrově Gran Canaria můžete přes den chytat vlny nejen na samostatných plážích ale dokonce i ve městě. Černý písek na dlouhé pláži v Las Palmas dává jasně najevo, že jste na ostrově sopečného původu. Aktivní povahy potěší, že je ostrov kromě plavání, potápění a surfování úžasný také na cykloturistiku, golf, tenis, rybolov, horskou turistiku a dlouhé procházky. Jestli si chcete spíš odpočinout, tak vás uvítají přátelští obyvatelé v restauracích, cukrárnách a barech. Výjimečné svátky v roce se slaví v ulicích, Vánoce můžete díky tomu oslavit ve veselé společnosti pod širým nebem.

Vánoce na pláži 02

Vánoce v Malajsii

Na ostrově Penang se vám bude slavit pohodově. Tato „Perla Orientu“, jak se ostrovu dříve říkalo, nabízí spoustu krásných pláží s jemným pískem. Až si na pláži užijete vodní sporty, východy a západy slunce a odpočinek, tak se projděte do měst na ostrově. Najdete tam starobylé uličky, kde měli kupci z Číny své domy. Ze spousty pláží vám na tomto ostrově doporučujeme Batu Ferringhi Beach , Kerachut Beach a East Wind Watersports. A když se vám zasteskne po ruchu velkoměsta, tak se vydejte na pevninu do kulturně pestré metropole Kuala Lumpur. Její kuchyně je vyhlášená, na štědrovečerní večeři si tam vyberete jistě něco výtečného. Rozjímat o příštím roce můžete s šálkem v ruce na čajových plantážích v Cameron Highlands.

Vánoce na pláži 03

Vánoce na Filipínách

Východně od Malajsie leží stát, který se rozkládá na neuvěřitelných 7 107 ostrovech. Pro vánoční pohodu vám doporučujeme klidné Visajské ostrovy. Na šnorchlování, odpočívání a plavání s delfíny je ideální ostrov Panglao. Kolem něj plují obří býložraví žraloci, takže vodním radovánkám nic nebrání. Na obdivování korálových útesů a krásných pláží je vhodný ostrov Bantayan. Na ostrově Cebu se můžete vydat po stopách mořeplavce Magalhaese. A na ostrově Bohol vylézt na Čokoládové hory. Zajímavostí je, že první Středoevropané na Filipínách byli zřejmě jezuité z českých zemí. Asi vás překvapí, že na Filipínách je známé a uctívané Pražské jezulátko známé jako Santo Niño. Velikonoce i Vánoce se tam slaví s velkou úctou a parádou. Je to místo, kde zažijete tradice i pláže zároveň.

Vánoce na pláži 04

Pod kterou palmou byste si rádi rozbalili dárky? Pod dominikánskou, kanárskou, malajskou nebo filipínskou? Místo velkých darů si můžete letos Ježíškovi napsat o letenku – je to skladný dárek, který v sobě skrývá spoustu zážitků. A kvalitní cestovní pojištění se postará o to, aby byly pozitivní.

Zdroje: ttg.cztripadvisor.cz, lonelyplanet.cz, deluxea.cz, adventura.cz

Další články

5 vánočních receptů ze světa

Chcete si zacestovat během štědrovečerní večeře? Nebo se chystáte slavit letos v cizině a nevíte, co tam ochutnat? Zamávejte kaprovi, lososovi a houbovému kubovi a užijte si opulentní neworleanskou hostinu nebo dezert ve tvaru mořské příšery. 

vanocni-hostina

15 tipů na dárek pro cestovatele

Přemýšlíte, čím na Vánoce obdarovat své blízké? Pokud jsou, stejně jako my, duše cestovatelské, bude se vám možná hodit pár tipů na cestovatelské dárky od ryze praktických...

hammock-683x346