Datum:

Dnes se vydáme do míst spojených s tímto výjimečně talentovaným mužem. Zpěvák, skladatel, instrumentalista, textař, producent a miláček publika Freddie Mercury měl pestrou kariéru i osobní život. Jaká místa jsou spojená s touto extravagantní hvězdou kapely Queen?

Pláž Zanzibar kde žil Freddie Mercury

Zanzibar

Freddie Mercury se narodil jako Farrokh Bulsara v Zanzibaru, který je dnes součástí Tanzanie. Jeho rodiče Jer a Bomi Bulsarovi byli potomci indických Peršanů a pracovali na britském koloniálním úřadě. Freddie měl o několik let mladší sestru Kashmiru. Kamarádi ve škole mu dali jméno Freddie, které začala používat i jeho rodina.

Indie

Když bylo Freddiemu 8 let, poslali ho rodiče do britské internátní školy v Panchgani nedaleko Bombaje. V Panchgani začal chodit na klavír a ve 12 letech založil svou první kapelu The Hectics, se kterou hráli rock´n´roll. Měl tak výjimečný cit pro hudbu, že dokázal zahrát na piano píseň, kterou právě slyšel poprvé v rádiu. Kromě hudby měl talent také na sporty. Byl šampión školy ve stolním tenisu.

Jodhpur Rajastan v Indii - Freddie Mercury žil v indické Bombaji

Velká Británie

V roce 1963 se Freddie vrátil z Indie k rodičům. O rok později ale na Zanzibaru vypukla revoluce a celá rodina utekla do Anglie. Bulsarovi bydleli na předměstí Londýna ve Felthamu. Freddie studoval, ve volném čase poslouchal muziku a chodil na koncerty. Miloval Beatles a Jimiho Hendryxe. Vybral si studium grafiky a designu a školu úspěšně dostudoval. Díky svému talentu navrhl později logo kapely Queen. Londýn byl pro něj nejdůležitějším místem v životě – potkal tam své přátele, budoucí spoluhráče v kapele a svou partnerku Mary Austin, se kterou žil ve West Kensingtonu v Londýně mnoho let. V roce 1986 řekl Mary o své sexuální orientaci a jejich vztah se proměnil v celoživotní blízké přátelství. Celý život mluvil o Mary jako o své ženě a jediném příteli. Byl kmotrem jejího nejstaršího syna. V Londýně žil také šest let se svým partnerem, Jimem Huttonem, dokud je smrt nerozdělila. 
 
Freddie Mercury se přestěhoval do Londýna

Brazílie

Kapela Queen byla první, která hrála na sportovních stadionech v Jižní Americe. V roce 1981 v São Paulu na stadionu Morumbi padl světový rekord v počtu lidí na koncertě.

Kolik stojí nemít cestovní pojištění?

Maďarsko

Rekord padl také v Budapešti v roce 1986, na koncert Queen přišlo 80 tisíc lidí. Byl to jeden z největších rockových koncertů, který se kdy za železnou oponou konal. Je zachycený v dokumentárním filmu Hungarian Rhapsody: Queen Live In Budapest.

Skupina Queen měla úžasný koncert v Budapešti

Španělsko

V roce 1988 vystoupil Freddie Mercury se slavnou zpěvačkou Montserrat Caballé v Barceloně. Na koncertě zpíval z playbacku a objevily se první dohady o tom, jestli má AIDS. Se zpěvačkou natočil také své druhé album jako sólový zpěvák. Deska byla úspěšná ve Velké Británii i ve Španělsku.

Švýcarsko

Ve městě Montreux v nahrávacím studiu Mountain Studios nahrávala kapela Queen od roku 1978 do roku 1995. Natočila tam celkem 7 alb. Freddie v něm nahrál i své poslední nahrávky v roce 1991. V prosinci 2013 se místo otevřelo veřejnosti. Do studia s novým názvem Queen Studio Experience mohou přijet lidé na prohlídku, ubytovat se i nahrávat. Dobrovolné příspěvky za vstup putují na Freddieho charitu Mercury Phoenix Trustcharity. V Montreux stojí také Mercuryho socha od sochařky Ireny Sedlecké. V roce 1996 ji odhalil otec zpěváka a zpěvačka Montserrat Caballé s přáteli. Má skoro 3 metry a stojí nad Ženevským jezerem. Od roku 2003 se sjíždí fanoušci z celého světa oslavit u sochy 1. září Freddie Mercury Montreux Memorial Day.

Queen nahrávali album ve Švýcarském Montreux

Kapela Queen byla na mnoha turné po Evropě, Severní i Jižní Americe, Mexiku, Japonsku, Austrálii, Novém Zélandu a Africe. Jestli se chcete dozvědět více o jejím výjimečném zpěvákovi, tak vám vřele doporučujeme cenami ověnčený film Bohemian Rapshody. Můžete na něj jít do kina, nebo si ho pustit v letadle cestou za vaším dalším dobrodružstvím. Vy cestujete, my se staráme o kvalitní cestovní pojištění.

Zdroje: freddiemercury.com, queenonline.com, wikipedia.org, ceskatelevize.cz, csfd.cz

Další články

Kam levně k moři: tipy na levné destinace u moře

Nechcete letos za vaši letní dovolenou dát majlant? Poradíme vám, kam levně k moři do zemí, které vám učarují svými plážemi, nádhernou přírodou a nízkými cenami.

 

S cestovním pojištěním můžete ušetřit milióny. Poradíme vám jak!

Téměř pětina Čechů vyráží na dovolenou bez cestovního pojištění. Přitom s ním můžete výrazně ušetřit. Ptáte se jak? Seznamte se s nejčastějšími situacemi, při kterých se vyplatí mít cestovní pojištění. 

cestovni-pojisteni-mapa