Máte v rodině vášnivého cestovatele? Nebo alespoň občasného? Každý si jednou za čas někam rád vyrazí. Určitě tedy někoho, kdo rád cestuje, ve svém okolí znáte. A proto jsme pro vás připravili praktické tipy na dárky, které využijete teď před Vánocemi, ale klidně i při obdarovávání během roku.  
 
Dárky pro cestovatele

Dárky pod 7 kilo

Kdo by neocenil tyto malé praktické věcičky, co nezaberou v batohu žádné místo a po rozbalení zachraňují různé životní situace. Existují celé obchody, které se specializují na ultra lehké dárky. Našli jsme v nich některé tipy pro vás.
Ultra lehký skládací batůžek se po sbalení vejde na klíčenku. Rozložený pojme až 20 litrů věcí, takže je ideálním doplňkem většího batohu, který ve své destinaci necháte odpočívat v hotelovém pokoji.
Co do něj? Lehkou láhev na vodu, buď skládací nebo ve tvaru A4, která se doma vejde i do kabelky. Nebo bude lepší lehká placatka na slivovici? Nikdy nevíte, kdy se na cestách hodí trocha domácího alkoholu pro vás nebo nečekané hostitele. Pokud si chcete dopřát trochu luxusu, berte si na cesty skládací sklenice na víno. Jsou z plastu nebo nerezu, mají šroubovací nožičky a za ten pocit z pití vína opravdu stojí. 
 
Dárky pro cestovatele - skleničky na víno

Praktické doplňky uzpůsobené k cestování

Jaké další věci ocení každý cestovatel? Například funkční oblečení. Musí rychle schnout, dobře se prát a nejlepší je, pokud na sebe neváže špínu z okolí ani z člověka. Merino vlna má tyto skvělé vlastnosti, a tak 2 trička z ní můžou vystačit na celý výlet. Cestovatelská trička potištěná piktogramy, kterými se domluvíte „rukama-nohama“ najdete na internetu. Pro ženy se zase budou hodit multifunkční šaty, které lze nosit na 20 způsobů: jako dlouhou sukni až po kotníky, abyste mohly do památek, či jako tričko, i na večer jako sexy šatičky.
Pro vášnivé cestovatele existují multifunkční bundy s mraky kapes na všechny drobnosti – sluchátka, solární nabíječku, drobné mince, kapuci přes hlavu, spací masku na oči, lahev na vodu. Ze stejné kategorie jsou i speciální cestovatelské batohy. Velké pohodlí na cestách zaručí i cestovní polštářek nebo hi-tech šála, která drží tvar a můžete se v ní pohodlně vyspat sedíc v jakémkoliv sedadle. 
 
Dárky pro cestovatele - výbava na letiště, polštářek a špunty

Dárky pro outdoorové nadšence

Většinu výbavy si horalé časem vybírají sami, ale některé drobnosti možná ještě nemají. Cestovatelé po horách i dolinách budou mít určitě radost z ultra lehké čelovky nebo LED žárovičky do stanu. Termo prádlem nic nezkazíte, ale speciality, jako jsou pončo pláštěnka nebo návleky na nohy (do sněhu i deště) či pláštěnky na boty, by mohly slavit velký úspěch.
Milovník kávy bez cestovního pressovače? Hned mu ho pořiďte. Možná ocení i sadu lehkého nádobí na vaření nebo vychytaný vařič s protivětrnou clonou. A co takový filtr na vodu? Pořiďte mu tlakový, aby se na čistou vodu tolik nenačekal. Pokud umí trochu vařit, může ho potěšit kořenka na 6 různých druhů koření. A kvalitní termoska, lehká a izolující teplo či chlad, mu udělá radost, pokaždé když se bude chtít napít. 
 
Dárky pro cestovatele - outdoorová výbava, světlo do stanu

Vše kolem cestování

Pro snílky i plánovače můžete vymyslet i papírové dárky. Cestovatelský zápisník v kožených deskách, do kterých lze vkládat lístky, itineráře i pohledy. Knihy a cestopisy o horách a cizích zemích. Jazykové kurzy, například angličtiny. Stírací mapu světa s možností setřít si krajiny, které již obdarovaný navštívil.

A taky jim jako dárek nejpraktičtější můžete pořídit celoroční cestovní pojištění! Pokud cestují víc než čtyřikrát ročně, vyplatí se to.
Kvalitní cestovní pojištění získáte od ERV, spolu s jistotou prověřených zdravotních zařízení na celém světě a s asistenční službou na telefonu.
Vy cestujete. My se staráme.

Zdroje:travelbible.cz, pod7kilo.cz

 Léto a dovolené už jsou v plném proudu. V prvním díle jsme doporučili, co ochutnat v Chorvatsku, Řecku a Itálii. Dnes se podíváme do dalších oblíbených destinací, které jsou na speciality výjimečně bohaté…

21. 7. 2017
Gastro cestování 02

Olympijská sportoviště musí být dokonalá. Vybudovat je trvá i několik let, spolknou nepředstavitelné finanční částky, ale i přesto chce každá pořádající země přijít s něčím ještě pompéznějším! Ještě aby ne, když mají hostit největší sportovní událost světa – olympijské hry. Ale co se děje se závodišti, jakmile je dobojováno a nezbývá už ani jedna volná medaile? Podívejte se s námi na to, jak po letech vypadají. 

28. 2. 2018
olympijske-mesta-01b