Datum:

Chtěli byste se ponořit do filmu o cestování po exotických zemích? A „Into the Wild“ – Útěk do divočiny, už jste viděli? Přinášíme vám tipy na další skvělé filmy. Dramatické, romantické i komické. Možná je znáte, možná ne, a proč se na ty dobré nepodívat znovu?

Motocyklové deníky (2004)

Je rok 1952 a mladý student medicíny se vydává na cestu, která změní celý život jemu, i milionům lidí na Kubě. Mladý Che Guevara, ještě než se stal revolucionářem, procestoval na motorce Latinskou Ameriku. Jen on, jeho kamarád a dál už jen volné silnice, vysoké hory, pouště, divoké řeky a místní lidé, s jejímiž osudy se potkávají na cestě.

Trailer k filmu

Motocyklové deníky 

Pláž (2000)

Kultovní film Dannyho Boyla, natočený podle úspěšné knihy Alexe Garlanda, je cestovatelskou fantazií konce 90. let. Nacházíme se v turisty zamořeném Thajsku. Zdá se, jakoby z přelidněných pláží nebylo kam utéct a pravý duch cestování po Asii se kamsi vytratil. Když tu se v zaplivaném hotelu v Bangkoku objeví bláznivý chlapík s tajemnou mapou a tři mladí lidé, kteří za jejím tajemstvím doplavou přes moře klidně i bez použití člunu. Nalezený ráj dalších dobrodruhů na „ne tak opuštěné pláži“ se však po čase změní v noční můru.

Trailer k filmu

Pláž

Darjeeling limited (2007)

Darjeeling s ručením omezeným je šarmantní a bláznivý film Wese Andersona s Natalií Portman, Billem Murray, Adrienem Brodym a dalšími skvělými herci. Typická Andersnova barevná paleta filmu vás přenese do Indie, i pokud jste v ní dosud nebyli. Tři dospělí bratři ve vlaku v bláznivé Indii podstupuje dobrodružné cestování s překvapivým cílem, který pro ně vymyslel jeden z nich. Perfektní podívaná, komické výstupy a bizarní rodinka na cestě ke shledání se zmizelou matkou.

Trailer k filmu

7 let v Tibetu (1997)

Majestátní Himaláje v Tibetu a velký příběh rakouského horolezce Heinricha Harrera (Brad Pitt), který se v období Druhé světové války pokusil vystoupit na osmitisícovku Nanga Parbat, byl chycen, utekl ze zajateckého tábora, prošel celými Himalájemi, až se dostal do tajemného Tibetu, kde se stal přítelem a učitelem mladého Dalajlámy. Příběh o sbližování dvou odlišných kultur, krásných horách a nacházení pokory.

Trailer k filmu

Ztracené město Z (2016)

Výprava do Amazonie v roce 1906. Vede jí britský badatel a pod záštitou Královské geografické společnosti a mapuje se svým asistentem neznámé území v Bolívii. Vydávají se proti proudu řeky Rio Verde a čelí kanibalům, nemocem, nekonečným dešťům a nedostatku jídla, a v srdci pralesa nacházejí důkazy o existenci ztracené civilizace. V Anglii za své objevy sklízejí posměšky, ale nezlomná touha najít bájné město je stále silnější. Vydávají se proto na další objevitelskou výpravu, i s pomocí věrné ženy, syna a nejlepšího přítele.

Trailer k filmu

Romantické filmy pro ženy

Filmy, ve kterých hrdinky cestují za sebepoznáním a zotavují se z životních kotrmelců jsou dojemné, romantické a posilují určitou životní moudrostí, jakou lze nasbírat, jen pokud se zvedneme z místa a překonáme sami sebe při objevování světa kolem nás.

Wild – Divočina (2014)

Putování Cheryl (Reese Witherspoon) po 1770 km dlouhé pěší cestě Amerikou po Pacific Crest Trail. To je nejdelší, nejtěžší a nejdivočejší stezka v celé Americe, vedoucí od Mohavské pouště přes celou Kalifornii a Oregon až do státu Washington. Nezkušená Cheryl jde pouští, horami, divočinou, po vlastních nohou a s těžkým batohem, aby znovu nalezla sama sebe a vyrovnala se s těžkými okolnostmi, které doteď svíraly její život. Jak se jí povede překonat sebe sama a zdolat nástrahy úmorné cesty a co se stane, až cesta skončí?  

Trailer k filmu

Eat pray love – Jíst, meditovat, milovat (2010)

Film natočený podle slavné knihy je o hrdince Liz (Julia Roberts) která se vydává na cestu, aby znovu našla ztracenou lásku k životu. Na začátku je vyhořená a po rozvodu. Odjíždí proto sama do Itálie, kde se začne učit italsky a otevírat životu. To však nestačí, a proto ji cesta vede dál, do indického ašrámu, aby se naučila střídmosti mysli v meditaci. Na Bali nakonec nečekaným způsoben najde ztracenou rovnováhu. Film vás přenese na jedny z nejkrásnějších míst naší planety a budete moct sledovat proměnu neurotičky v milující ženu.

Trailer k filmu

Vzpomínky na Afriku (1985)

Velký romantický film s Meryl Streepovou a Robertem Redfordem, vypráví o nezdolnosti a odhodlání ženy, která s nevěrným manželem řídí v roce 1914 kávovou plantáž v Keni. Začne se však zamilovávat do Afriky, místních lidí a taky do tajemného lovce. Mistrně natočený výpravný příběh hluboké lásky a bolestivé ztráty získal roku 1985 Oscara za nejlepší film, za režii, za adaptovaný scénář, kameru, původní hudbu, výpravu i za nejlepší zvuk. Opravdový velkofilm.

Trailer k filmu

Pí a jeho život (2012)

V oceánu se na člunu ocitne ztroskotaný chlapec. Spolu s ním se zachrání i poraněná zebra, hyena, samice orangutana a bengálský tygr Richard Parker. Ten si rozhodně nemyslí, že by se vzhledem k podmínkám měl změnit ve vegetariána. A tak začíná fantastická plavba za záchranou na pevnině, během které se malý kluk musí proměnit v muže. Krásný film plný efektů a exotiky.

Trailer k filmu

The Fall – Pád (2006)

Zraněný kaskadér se v nemocnici skamarádí s malou holčičkou a vypráví jí fantastický příběh o pěti dávných hrdinech, kterým ublížil zlý guvernér Odious. Proto se vydávají na cestu pomsty. Snové příběhové sekvence jsou nádherně natočené v indických palácích, překrásné poušti i kolem exotických mořských zátok a nechybí ani nádherná princezna.

Trailer k filmu


 
Chtěli byste se koukat i na neznámé filmy o cestovatelích, dobrodruzích a horolezcích dokumentárnějšího charakteru? Na této adrese najdete seznam nejrůznějších cestovatelských dokumentů.

O inspiraci se vám staráme dál. Vy cestujete. My se staráme.

 

Zdroje:ifenomen.cz, csfd.cz

Největší a nejvíce zalidněná země na Kavkazu leží na pobřeží Kaspického moře. Vydejte se do jejího podnebí obdivovat architekturu, jídlo i koberce.

30.6. 2021

Na romantickou večeři do restaurace, na film do kina nebo na wellness pobyt své drahé polovičky vzít letos nemůžeme. Je ale možné vyrazit ve dvou na procházku na čerstvý vzduch. Jakých 9 romantických míst doporučujeme? 

10. 2. 2021