Datum:

Chtěli byste se ponořit do filmu o cestování po exotických zemích? A „Into the Wild“ – Útěk do divočiny, už jste viděli? Přinášíme vám tipy na další skvělé filmy. Dramatické, romantické i komické. Možná je znáte, možná ne, a proč se na ty dobré nepodívat znovu?

Motocyklové deníky (2004)

Je rok 1952 a mladý student medicíny se vydává na cestu, která změní celý život jemu, i milionům lidí na Kubě. Mladý Che Guevara, ještě než se stal revolucionářem, procestoval na motorce Latinskou Ameriku. Jen on, jeho kamarád a dál už jen volné silnice, vysoké hory, pouště, divoké řeky a místní lidé, s jejímiž osudy se potkávají na cestě.

Trailer k filmu

Motocyklové deníky 

Pláž (2000)

Kultovní film Dannyho Boyla, natočený podle úspěšné knihy Alexe Garlanda, je cestovatelskou fantazií konce 90. let. Nacházíme se v turisty zamořeném Thajsku. Zdá se, jakoby z přelidněných pláží nebylo kam utéct a pravý duch cestování po Asii se kamsi vytratil. Když tu se v zaplivaném hotelu v Bangkoku objeví bláznivý chlapík s tajemnou mapou a tři mladí lidé, kteří za jejím tajemstvím doplavou přes moře klidně i bez použití člunu. Nalezený ráj dalších dobrodruhů na „ne tak opuštěné pláži“ se však po čase změní v noční můru.

Trailer k filmu

Pláž

Darjeeling limited (2007)

Darjeeling s ručením omezeným je šarmantní a bláznivý film Wese Andersona s Natalií Portman, Billem Murray, Adrienem Brodym a dalšími skvělými herci. Typická Andersnova barevná paleta filmu vás přenese do Indie, i pokud jste v ní dosud nebyli. Tři dospělí bratři ve vlaku v bláznivé Indii podstupuje dobrodružné cestování s překvapivým cílem, který pro ně vymyslel jeden z nich. Perfektní podívaná, komické výstupy a bizarní rodinka na cestě ke shledání se zmizelou matkou.

Trailer k filmu

7 let v Tibetu (1997)

Majestátní Himaláje v Tibetu a velký příběh rakouského horolezce Heinricha Harrera (Brad Pitt), který se v období Druhé světové války pokusil vystoupit na osmitisícovku Nanga Parbat, byl chycen, utekl ze zajateckého tábora, prošel celými Himalájemi, až se dostal do tajemného Tibetu, kde se stal přítelem a učitelem mladého Dalajlámy. Příběh o sbližování dvou odlišných kultur, krásných horách a nacházení pokory.

Trailer k filmu

Ztracené město Z (2016)

Výprava do Amazonie v roce 1906. Vede jí britský badatel a pod záštitou Královské geografické společnosti a mapuje se svým asistentem neznámé území v Bolívii. Vydávají se proti proudu řeky Rio Verde a čelí kanibalům, nemocem, nekonečným dešťům a nedostatku jídla, a v srdci pralesa nacházejí důkazy o existenci ztracené civilizace. V Anglii za své objevy sklízejí posměšky, ale nezlomná touha najít bájné město je stále silnější. Vydávají se proto na další objevitelskou výpravu, i s pomocí věrné ženy, syna a nejlepšího přítele.

Trailer k filmu

Romantické filmy pro ženy

Filmy, ve kterých hrdinky cestují za sebepoznáním a zotavují se z životních kotrmelců jsou dojemné, romantické a posilují určitou životní moudrostí, jakou lze nasbírat, jen pokud se zvedneme z místa a překonáme sami sebe při objevování světa kolem nás.

Wild – Divočina (2014)

Putování Cheryl (Reese Witherspoon) po 1770 km dlouhé pěší cestě Amerikou po Pacific Crest Trail. To je nejdelší, nejtěžší a nejdivočejší stezka v celé Americe, vedoucí od Mohavské pouště přes celou Kalifornii a Oregon až do státu Washington. Nezkušená Cheryl jde pouští, horami, divočinou, po vlastních nohou a s těžkým batohem, aby znovu nalezla sama sebe a vyrovnala se s těžkými okolnostmi, které doteď svíraly její život. Jak se jí povede překonat sebe sama a zdolat nástrahy úmorné cesty a co se stane, až cesta skončí?  

Trailer k filmu

Eat pray love – Jíst, meditovat, milovat (2010)

Film natočený podle slavné knihy je o hrdince Liz (Julia Roberts) která se vydává na cestu, aby znovu našla ztracenou lásku k životu. Na začátku je vyhořená a po rozvodu. Odjíždí proto sama do Itálie, kde se začne učit italsky a otevírat životu. To však nestačí, a proto ji cesta vede dál, do indického ašrámu, aby se naučila střídmosti mysli v meditaci. Na Bali nakonec nečekaným způsoben najde ztracenou rovnováhu. Film vás přenese na jedny z nejkrásnějších míst naší planety a budete moct sledovat proměnu neurotičky v milující ženu.

Trailer k filmu

Vzpomínky na Afriku (1985)

Velký romantický film s Meryl Streepovou a Robertem Redfordem, vypráví o nezdolnosti a odhodlání ženy, která s nevěrným manželem řídí v roce 1914 kávovou plantáž v Keni. Začne se však zamilovávat do Afriky, místních lidí a taky do tajemného lovce. Mistrně natočený výpravný příběh hluboké lásky a bolestivé ztráty získal roku 1985 Oscara za nejlepší film, za režii, za adaptovaný scénář, kameru, původní hudbu, výpravu i za nejlepší zvuk. Opravdový velkofilm.

Trailer k filmu

Pí a jeho život (2012)

V oceánu se na člunu ocitne ztroskotaný chlapec. Spolu s ním se zachrání i poraněná zebra, hyena, samice orangutana a bengálský tygr Richard Parker. Ten si rozhodně nemyslí, že by se vzhledem k podmínkám měl změnit ve vegetariána. A tak začíná fantastická plavba za záchranou na pevnině, během které se malý kluk musí proměnit v muže. Krásný film plný efektů a exotiky.

Trailer k filmu

The Fall – Pád (2006)

Zraněný kaskadér se v nemocnici skamarádí s malou holčičkou a vypráví jí fantastický příběh o pěti dávných hrdinech, kterým ublížil zlý guvernér Odious. Proto se vydávají na cestu pomsty. Snové příběhové sekvence jsou nádherně natočené v indických palácích, překrásné poušti i kolem exotických mořských zátok a nechybí ani nádherná princezna.

Trailer k filmu


 
Chtěli byste se koukat i na neznámé filmy o cestovatelích, dobrodruzích a horolezcích dokumentárnějšího charakteru? Na této adrese najdete seznam nejrůznějších cestovatelských dokumentů.

O inspiraci se vám staráme dál. Vy cestujete. My se staráme.

 

Zdroje:ifenomen.cz, csfd.cz

Další články

Kapverdské ostrovy: africká exotika s evropským standardem

Souostroví je rájem pro zamilované páry, ale i samotářské dobrodruhy. Písek sněhobílých plážích načechrávaný tyrkysovým oceánem přímo vybízí k dlouhým procházkám v doprovodu rytmů afrických hudebníků po skvělé večeři.

kapverdy-exotika

Jaká „světová“ místa vidět v České republice?

Víte, kde je český „Stonehenge“, pravěké menhiry, „Grand Canyon“, moravské Toskánsko nebo „sopka“? V dnešním článku vám je představíme.

svetova-mista-v-cr