Datum:

Bulharská střediska nabízí milovníkům zimních sportů v současné situaci výjimečné podmínky. Až do pátku 29. 1. 2021 šlo o jediné místo v Evropě, kam jsme mohli bez negativního testu na covid-19.

Bulharsko, zimní hory, zasněžené pohoří Bansko

Obrovský zájem o lyžování v Bulharsku

Protože Rakousko prodloužilo opatření a vleky zůstaly nadále zavřené, zájem Čechů se přesunul na bulharská lyžařská střediska. Cestovní kanceláře rychle zareagovaly a přidaly do nabídky autobusové i letecké zájezdy do Bulharska. Češi nově potřebují při vstupu do Bulharska negativní test provedený v posledních 72 hodinách.

Jak dlouho trvá cesta na bulharské sjezdovky

Lyžařská střediska leží hlavně na jihozápadě Bulharska. Cesta autobusem z Čech trvá 16 hodin, z Moravy 12 hodin. Autem je cesta rychlejší, svižné cestě nahrávají nové dálnice v některých částech Bulharska. A nejrychlejší cesta je letecky, zabere jen pár hodin. Cestovní kanceláře v tuto chvíli hlásí, že střediska fungují, sjezdovky jsou poloprázdné a lyžařské podmínky jsou skvělé.


Bulharsko, ski resort Pamporovo, zasněžený svah

Nejoblíbenější lyžařské areály v Bulharsku

Podmínky pro zimní sporty jsou v Bulharsku čím dál tím lepší. Můžete tam lyžovat ve 12 střediscích na 200 km sjezdovek. Mezi nejoblíbenější a největší patří ski resorty Bansko, Borovets a Pamporovo.

Bansko

Je zimní středisko s oceněním “nejlepší ski resort Bulharska” udělený organizací World Ski Awards. Bansko už mnohokrát hostilo závody Světového poháru v lyžování a několikrát ve snowboardingu. Má nejdelší historii a 75 kilometrů sjezdovek. Na své si tam přijdou i milovníci běžkování, konají se tam i biatlonové soutěže. Díky umělému zasněžování tam můžete lyžovat od prosince do května. Leží 160 km od Sofie a dnes už si v něm skoro všechno vyřídíte online. Má vynikající zázemí, obchody i tradiční restaurace “mechan”.

Bulharsko, ski resort Pirin, zimní lyžování

Borovets

Zimní středisko Borovets leží na severním svahu pohoří Rila. To se nachází ještě výše než Bansko, je 6. nejvyšší v Evropě a od roku 1992 je chráněno jako Národní park. Dominantou je hora Musala (2 925 m. n. m), nejvyšší hora Bulharska i celého Balkánského poloostrova. Zimní sporty a adrenalin si užijete na 58 km sjezdovek, na skokanských můstcích a biatlonových tratích. Sjezdovky jsou vhodné pro všechny - děti, začátečníky, pokročilé i zkušené lyžaře. Obvyklá přírodní pokrývka sněhem je od prosince do poloviny dubna kolem 2 metrů, v resortu funguje i umělé zasněžování. Zkušeným lyžařům doporučujeme dlouhou sjezdovku Jastrebec s převýšením 1 046 metrů.


Bulharsko, ski resort, lyžování Borovets

Pamporovo

Toto bulharské lyžařské středisko je známé tím, že v něm slunce svítí většinu zimy. Najdete ho v horách Rhodopi, 85 km od Plovdivu. Vychutnáte si tam 43 km sjezdovek v nadmořských výškách 1 155 až 1 926 metrů. Středisko se skládá ze dvou částí - Mechi Chal a Cepelare, mezi kterými jezdí v krátkých intervalech autobus. Většina sjezdovek je modrých a zelených, červených je 22 km. Nejpokročilejším lyžařům doporučujeme sjezdovku Sneshanka Nr. 2, která je nejobtížnější.

 

Bulharsko, ski resort Pamporovo, lyžování

Než se vydáte brázdit jakékoliv kopce, myslete na kvalitní cestovní pojištění. Pro zimní sporty využijte cestovní pojištění Na lyže a pro rizikové adrenalinové sporty pojištění Na maximum. Vy cestujete. My se staráme.

 

cestovní pojištění sjednat online


Zdroje:idnes.cz, ajvpribram.cz, snowtrex.cz, lidovky.cz 


 

Další články

Ty NEJ zábavní parky v Evropě - Zážitky, na které nezapomenete

Zábavní parky jsou skvělá věc z několika důvodů – užije si v nich celá rodina, zážitky se vtisknou hluboko do paměti a jsou skvělou motivací poznat nová místa za hranicemi. Jaké jsou nejoblíbenější fun parky v Evropě?

zabavni-parky-v-evrope

Ohřejte se ve španělské Málaze

Když začne počasí v České republice připomínat Londýn, je nejvyšší čas poohlédnout se po letenkách do teplých krajin. Nemusíte hned do jihovýchodní Asie, Egypta nebo na Kanárské ostrovy. I v Evropě si můžete užít krásné počasí.

malaga-03