Jezera, skalní štíty a skvělá kuchyně. Do Rakouska opět bez omezení.

Datum:

Od 4. 6. 2020 již neplatí omezení vstupu do Rakouska ani potřeba prokázat se negativním testem PCR. Můžete proto vycestovat a plně si užívat krásy rakouských měst, vstupovat do muzeí a památek, ubytovat se v chatách, navštívit zábavní parky a koupele, cestovat lanovkou či se najíst v restauracích.

Rakousko jezero Attersee

Kdo může cestovat do Rakouska

Osoby, které mají své bydliště nebo běžný pobyt ve Švýcarsku, Lichtenštejnsku, Německu, České republice, Slovensku, Maďarsku nebo Slovinsku, nemusí od 4. 6. 2020 při vstupu do Rakouska do domácí karantény ani předložit negativní PCR test. Je třeba ale věrohodně doložit, že se v posledních 14 dnech nezdržovaly v žádném jiném státu než v Rakousku nebo ve výše uvedených státech.

Za věrohodné doložení při namátkové kontrole je v praxi považováno ústní prohlášení cestovatele.

V Rakousku, podobně jako u nás, dbejte na zvýšené bezpečnostní opatření. Noste roušky v uzavřených prostorech a nepodávejte ruce na pozdrav. Dbejte na rozestupy mezi osobami minimálně 1 m.

Už víte, kam pojedete? Bude to vídeňský Nashmarkt s kulinářskými specialitami? Nebo snad vinařská oblast Wachau a vychutnávání rakouského ryzlinku? Inspiraci na výlet do Wachau najdete v článku Vinařské oblasti našich sousedů.

Doprava do Rakouska

Vlaková doprava mezi Českem a Rakouskem je znovu zavedena. Je možné používat i carsharingové služby. Autobusová doprava také již není omezena. Během cestování ve veřejných dopravních prostředcích je třeba mít zakrytá ústa a nos.

Hraniční průchody s Rakouskem jsou otevřeny a cestovat autem společně můžou osoby, které sdílejí domácnost. Ostatní by měli mít nasazené roušky a v jedné řadě sedadel by měly sedět max. 2 osoby.

Již hodinu cesty od rakouských hranic potkáte první jezero, Traunsee. Můžete se u něj zastavit na procházku i na oběd z čerstvé ryby. V létě se v něm i vykoupete, má teplotu kolem 21 °C. Přečtěte si náš článek Rakouská jezera blízko hranic.

Ferraty a turistika u Attersee v Rakousku

Otevřené památky, muzea, restaurace a ubytovací zařízení

S předpokladem dodržení hygienických pravidel jsou otevřená zařízení pro volný čas i gastronomii, muzea a památky, zábavní parky i bazény.

Můžete se vydat k největšímu rakouskému jezeru, průzračnému Attersee. V jeho okolí je možnost výletů pro pěší i pro milovníky ferratového lezení. Jezdit tu můžete na kole i na lodičce, v oblasti Solné komory je množství menších jezer a zajímavé památky a muzea – například muzeum malíře Gustava Klimta, který zde v letech 1900-1916 vytvořil většinu svých slavných krajinomaleb.

Rakouské lanovky jsou otevřené, a tak se můžete vydat i do Tyrolska, například do resortu Kitzbuhel, ve kterém se můžete k nejhezčím vrcholům přiblížit v kabince lanovky a procházet se pak ve výšce, i pokud máte menší děti nebo si cesty nahoru či dolu rádi ulehčíte.

Rakousko Halstatt

V rakouských restauracích i ubytovacích zařízeních vás ochotně obslouží, jen je třeba mít ohleduplně nasazenou roušku při vstupu, u stolu ji pak můžete sundat. Vychutnáte si tedy na zahrádce skvělé rakouské pivo, pšeničný weizen nebo osvěžující radler, a všechny oblíbené gastronomické speciality od řízků až po sladký trhanec kaiserschmarrn.

A pokud máte rádi některé rakouské festivaly, vězte, že jsou povoleny všechny akce do počtu 100 osob, a od 1. července budou povoleny indoorové akce do počtu 250 osob a venkovní akce do počtu 500 osob.

Pití piva v rakousku

Přejeme vám krásnou dovolenou a pro úplný klid duše nezapomeňte na kvalitní cestovní pojištění.

Vy cestujete. My se staráme.

Zdroje:mvcr.cz/prehled-cestovnich-opatreni-sousednich-statu-covidmzv.cz/vienna/austria.infonovinky.cz/cestovani/clanek/letni-idylka-u-rakouskeho-more-u-attersee  

Štítky: Rakousko

Další články

Hra o trůny: Zapomeňte na kulisy, toto je realita

Vypravte se do Severního Irska, Španělska, Maroka, ale i na Island a do země Evropany velmi oblíbené, Chorvatska. Všude tam nahlédli hrdinové jednoho z nejsledovanějších seriálů současnosti, Hry o trůny. 

hra-o-truny-za-poznanim

Workaway cestování a job break

Toužíte cestovat po celém světě skoro zadarmo? Sníte o dlouhodobé “pauze” z práce? Cestujte s projektem Workaway, nebo si dejte „job break“. Několik týdnů, měsíců nebo let můžete žít v zahraničí a poznávat...

dreamstime_l_32439746-328