7 situací, ve kterých vám cestovní pojištění zachrání úspory

Datum:

Lidé rádi šetří na cestovním pojištění. Nedochází jim ale, že kvalitním cestovním pojištění nechrání pouze své zdraví, ale také své úspory na bankovním účtu. Při komplikacích na cestách může cestovní pojištění ušetřit desítky tisíc až miliony korun. Podívejte se na reálné situace, které se staly našim klientům, a dozvíte se, kolik by je bývaly stály...

Jak ušetřit peníze při cestování

1. Když letíte letadlem

Osmadvacetiletá žena letěla do Kanady. V letadle se jí udělalo nevolno a na pár minut ztratila vědomí. Ihned po přistání ji převezla sanitka do nejbližší nemocnice, kde ji vyšetřili a diagnostikovali krátkodobou ztrátu vědomí kvůli nedostatečnému okysličení mozku. To mělo za následek snížení krevního tlaku a pád do bezvědomí. Lékaři se spojili s naším asistenčním lékařem a radili se o dalším postupu. V kanadské nemocnici pro jistotu ještě provedli další specializovaná vyšetření, aby vyloučili některá vážná onemocnění. Postarali jsme se o nové zpáteční letenky do ČR a uhradili náklady za vyšetření, návrat do ČR a také kompenzaci za nevyužitou dovolenou. Celkem klientka ušetřila 171 939 Kč.

2. Když jedete autem

Našemu klientovi se cestou autem do Francie rozbila převodovka. K poruše došlo v Německu. Jednalo o závažnější problém a opravu nebylo možné udělat do 48 hodin. Muž proto kontaktoval naši asistenční službu a ta mu zajistila ubytování v hotelu na 2 dny. Bohužel ani po 2 dnech nebyla závada opravená, takže jsme muži pomohli pokračovat v cestě vlakem a autobusem. Zaplatili jsme odtah vozu, ubytování v hotelu a náhradní dopravu na dovolenou. Dohromady ušetřil 25 000 Kč.

Pohoda a káva na cestě autem

3. Když jedete na tobogánu

Devatenáctiletá žena si užívala v aquaparku v Itálii. Při jedné jízdě nastoupila na atrakci omylem dřív a nešťastně narazila do ženy jedoucí na tobogánu před ní. Srážka cizince zranila krční páteř a musela se léčit půl roku doma. Náklady na léčbu, pracovní neschopnost ženy a úhrada ušlé mzdy se vyšplhaly na 600 000 Kč.

4. Když fotíte dronem

Během dovolené v Americe utrpěl mladý muž zranění způsobené pádem dronu, kterým z vysoké výšky fotil krajinu. Měl naprasklé předloktí a zlomený kotník. Zápěstí i kotník mu museli operovat, ale na úplné uzdravení kotníku byla potřeba ještě jedna operace. Hned po ohlášení úrazu naše asistenční služba kontaktovala nemocnici a domlouvali jsme další postup společně. Druhá operace kotníku nemusela být provedena v USA, takže jsme zajistili pohodlný let do ČR business třídou, aby měl zraněný mladý muž dost prostoru a klidu. Po celou dobu letu z USA až do nemocnice měl českého lékaře po boku jako doprovod. Celkem klient ušetřil 2 132 484 Kč.

Nebezpečná místa focení dronem na dovolené

5. Když se vám těžko dýchá

Muži ve středním věku se na dovolené v Kapverdách začalo hůř dýchat a cítil bolest na prsou. Byl převezen do nejbližší nemocnice s podezřením na infarkt. Lékař rozhodl o leteckém transportu do nemocnice s lepším vybavením, která leží na ostrově Gran Canaria. Zhoršilo se počasí a let se přesunul až na druhý den. S klientem byla po celou dobu jeho manželka, které jsme zařídili a zaplatili pobyt v hotelu. Veškerá vyšetření, transporty a výdaje by manželský pár stály 1 120 000 Kč.

6. Když zmeškáte let

Novomanželé letěli na svatební cestu a zmeškali přestup na další let v Moskvě. Kvůli změnám v letech se zpozdila také jejich zavazadla. Po příletu do Hanoje tak na zavazadla čekali přes 12 hodin a museli si nakoupit nové věci. Zaplatili jsme jim náhradu za zpoždění letu i nově nakoupené věci. Celkem ušetřili 20 000 Kč.

 
Pojištění zpožděného letu čekání na letišti

7. Když dovolenou zrušíte

I tak nevinná věc bez úrazů a nehod jako je zrušení plánované dovolené se může pořádně prodražit. Čtyřčlenná rodina si zaplatila luxusní zájezd na Mallorcu, ale v den odletu jedno z dětí dostalo vysokou horečku. Na pohotovosti se ukázalo, že má akutní virové onemocnění a nemělo by nikam letět. Celá rodina se tedy rozhodla zůstat doma. Rodina měla pojištění zrušení cesty a proplatili jsme jim stornopoplatky ve výši 240 000 Kč.

Proto, ať cestujete kamkoli, myslete nejen na zdraví svých blízkých a své vlastní, ale také na vaše úspory. Byla by škoda si z dovolených, které mají přinášet radost, přivézt stres, jak nečekané náklady uhradit. Kvalitní cestovní pojištěníčeskou asistenční službou24 hodin 7 dní v týdnu nemusíte na nic myslet. Vy cestujete. My se staráme.

Další články

Dovolená na plachetnici

Koho by nelákal opojný život výletního námořníka? Celý den objevovat skrytá zákoutí u pobřeží Středozemního moře. Navštěvovat opuštěné pláže, nedostupné ostrůvky, kotvit v modrých lagunách, do nichž je přístup pouze ze strany otevřeného moře. 

jachta-plachetnice

Po stopách Freddieho Mercuryho

Dnes se vydáme do míst spojených s tímto výjimečně talentovaným mužem. Freddie Mercury měl pestrou kariéru i osobní život. Jaká místa jsou spojená s extravagantní hvězdou kapely Queen? 

fm-zanzibar1