Kde si půjčit lyže nebo snowboard – u nás nebo v cizině?

Datum:

Chystáte se na lyže do zahraničí a zvažujete, kde si půjčit vybavení? Stále více lidí dává přednost půjčení před koupením. V dnešním článku se dozvíte výhody půjčení lyžařského vybavení doma a v cizině, ceny a další praktické tipy.

Snowboard v zimních horách

Výhody půjčení lyží nebo snowboardu u nás

Když si půjčíte lyžařské vybavení v Čechách, máte několik možností. Můžete si je půjčit na den, víkend, týden nebo na celou sezónu. Lyže je možné si půjčit už na podzim a jakmile napadne první sníh, můžete hned vyrazit na sjezdovku bez ztrácení času v půjčovnách. Když po prvním sportování zjistíte, že vám právě tento model nesedí, můžete ho po návratu vyměnit za jiný, který budete mít až do jara. Stejné je to i s velikostí. Výhoda půjčení vybavení před odjezdem na hory do ciziny je ta, že ušetříte čas, nervy a čekání v půjčovnách v lyžařských střediscích. Pokud se chystáte na hory o školních prázdninách nebo vánočních svátcích, tak si výbavu zarezervujte dlouho předem, aby na vás v půjčovně zbyla taková, jakou si přejete. 
 
lyžování v zimě na ledovci v rakousku

Výhody půjčení lyží nebo snowboardu v zahraničí

Pokud se rozhodnete půjčit si vybavení až v lyžařském středisku v cizině, přináší to také své výhody. Tou první je, že se nemusíte s lyžemi a snowboardem tahat a vozit. Čekají na vás v lyžařském centru připravené k seřízení na vaši váhu a výšku a můžou hned na svah. Pokud máte vybavení z půjčovny přímo ve středisku, kde lyžujete nebo snowboardujete, tak máte ten luxus, že si můžete vybavení během dovolené vyměnit kolikrát budete chtít. Když napadne prašan, tak si můžete půjčit lyže do prašanu, když bude led, tak si půjčíte lyže s ostřejšími hranami, nebo v průběhu dovolené přesedláte z lyží na snowboard. Nebo chcete třeba celou dobu jezdit na jednom typu lyží, ale rádi byste vyzkoušeli, jak se tento typ liší od různých značek. Tyto výměny umožňují všechny kvalitnější půjčovny. Pro milovníky výjimečného servisu s sebou půjčení kousek od svahu přináší ještě jednu velkou výhodu – „platinový“ servis. Pokud si ho dopřejte, tak po každém dni na sjezdovce můžete lyže nebo snowboard nechat v půjčovně přes noc navoskovat, naostřit hrany a dokonce i vysušit lyžáky. Druhý den vklouznete do vyhřátých suchých bot a můžete zase brázdit svahy.  
 
Zimní hory jízda na lyžích

Ceny půjčení vybavení u nás a v cizině

Ceny za pronájem výbavy se liší podle toho, jakou si půjčujete, odkud a na jak dlouho. Ceny v cizině bývají vyšší. Některé lyže nebo snowboard stojí v cizině od 65EUR na osobu na týden. Cena půjčení lyží a snowboardu na týden se v Čechách pohybuje přibližně od 900Kč do 2400Kč. Za celou sezónu od 2 500Kč do 5 900Kč, podle toho, jestli chcete normální nebo VIP službu. Některé firmy dokonce nabízejí mobilní půjčovnu – přijedou za vámi domů a před domem si můžete vše vybrat a vyzkoušet. Pokud jste několikačlenná rodina, tak vám tato služba ušetří spoustu času. 
 
Rodina na lyžích výhodné půjčování lyží a snowboardů

Na co si dát při půjčení lyží nebo snowboardu pozor

Před půjčením si ověřte, jestli cena půjčovného zahrnuje také půjčení helmy nebo ne. Výše zálohy se také liší půjčovna od půjčovny. Ať už si budete vybavení půjčovat v Čechách nebo v cizině, tak si zjistěte výši poplatku za pozdní vrácení. Mohlo by se vám totiž stát, že po překročení třeba jen čtvrt hodiny zaplatíte třetinu ceny půjčení vybavení za den.

Jaké jsou výhody půjčení vybavení oproti koupení?

Největší výhodou půjčení je, že si můžete zajezdit na lyžích nebo snowboardu z nejnovějších kolekcí. A klidně každou dovolenou na jiných. Celoroční vypůjčení špičkového vybavení stojí zlomek pořizovací ceny. Také se nemusíte starat o servis, vybavení máte vždy seřízené podle vaší výšky a aktuální hmotnosti při půjčení. A lyže, snowboard ani boty nezabírají místo doma, ve sklepě nebo na půdě. Pokud máte děti, tak pro ty je půjčování tím nejlepším řešením, protože přibližně do 14 let se jejich výška navyšuje o několik centimetrů z jedné zimy na druhou. 
 
Výhled na zimní alpské sjezdovky, lyžování v Alpách

Ať už si budete lyže nebo snowboard půjčovat kdekoli, myslete také na své zdraví a pořiďte si před cestou kvalitní cestovní pojištění na lyže. Vy cestujete. My se staráme.

 

Zdroje: telegraph.co.uk, liveabout.com, malydobrodruh.cz, snow.cz, skrblik.cz, zena-in.cz

Další články

Cestování v Turecku - tyrkysové terasy i moře a historické památky

Užijte si dovolenou na křižovatce mezi různými tradicemi a kulturami. S vůní turecké kávy a s výhledy na blankytné moře putujte po stopách dávných civilizací.  

Albánie – na pláž i do hor

Chcete si užít moře bez davů turistů? Objevovat nádherné vrcholy a údolí? Pak se vydejte do Albánie, kde vás čeká panensky čistá příroda, milí lidé i dobrodružství...

01__4228