Cestovní pojištění do Egypta

Chystáte se do Egypta? Nezapomeňte se pojistit! Poradíme Vám, jaké cestovní pojištění do Egypta zvolit, a užitečné cestovatelské tipy do této země.

český lékař na telefonu 24/7

1,5 mil.

pojištěných klientů ročně

vlastní česky hovořící nonstop asistenční služba

16 let

pojišťovna s nejlepším cestovním pojištěním

Vaše dovolená v Egyptě s kvalitním pojištěním

Starověké pyramidy, pouštní duny, písečné pláže a barevné korály pod vodní hladinou - to je Egypt, země, která potěší všechny Vaše smysly! Tato severoafrická země je vyhledávaná turisty pro své příjemné klima a možnost celoročního koupání. Pláže s jemným pískem potěší i toho nejnáročnějšího dovolenkáře. Přestože Egypt omývají hned dvě moře - Středozemní a Rudé, většina turistů míři k Rudému, které nabízí kvalitní hotelovou infrastrukturu, příjemné koupání a bohatý podmořský svět, který přímo vybízí k potápění a šnorchlování. Právě Egypt patří mezi nejoblíbenější destinace pro potápění díky čisté mořské vodě a množství korálů a vodních živočichů.

Egypt rovněž potěší milovníky historie. Pyramidy v Gíze jsou považovány za jeden ze sedmi divů starověkého světa. Jejich stáří je odhadováno na 4500 až 5500 let. Projděte se mezi těmito majestátními velikány a připomeňte si doby, kdy byl Egypt na vrcholu své největší slávy. 

Před odletem na dovolenou nezapomeňte na kvalitní cestovní pojištění do Egypta. Může vás ochránit přede vysokými léčebnými výdaji, které Vám zdravotní problémy v cizině můžou způsobit. 

Věděli jste, že Egypt je destinací, ve které se našim klientům stává největší množství zdravotních incidentů? Cestovatelé se zde nejčastěji potýkají se zažívacími problémy (průjmy, alergické reakce), spáleninami od slunce, poraněním na pláži, ale i s vážnějšími případy typu kolaps z horka nebo infarkt. Léčení takových zdravotních potíží se přitom může šplhat do statisíců až milionů korun. Nepodceňte tedy cestovní pojištění do Egypta.

Dovolená v Egyptě - důležitá telefonní čísla

 • Číslo na záchrannou službu: 123
 • Policie: 126
 • Hasiči:  125
 • Číslo na českou ambasádu v Egyptě: +202 333 397 00
 • Číslo na naši asistenční službu: +420 221 860 606

Jaké cestovní pojištění do Egypta sjednat?

Vaše cestovní pojištění do Egypta by mělo zahrnovat dostatečně vysoký limit léčebných výloh, asistenční službu, úrazové pojištění, pojištění opatrovníka a odpovědnost za škody, které někomu způsobíte, a škodu na osobních věcech. Všechna tato pojistná rizika máme automaticky zahrnuta ve všech balíčcích našeho pojištění. 

Egypt je zemí, kde se turisté velmi často potýkají se zažívacími problémy, alergickými reakcemi na jídlo, ale i zdravotními potížemi, způsobenými vysokými teplotami a slunečním zářením - časté jsou tu spáleniny od slunce, úpaly a úžehy. Výjimkou nejsou ani zubní problémy. Výhodou našeho pojištění je možnost telefonického propojení s česky hovořícím lékařem, se kterým můžete Vaše obtíže prodiskutovat. V případě potřeby Vám může také vystavit e-recept na léky.

Pro Vaši cestu do Egypta doporučujeme sjednat variantu Comfort, která zahrnuje limit léčebných výloh 25 mil. Kč a limit zubního ošetření až do výše 40 000 Kč.

Pokud do Egypta míříte za účelem objevování krás podmořského světa a máte v plánu potápění s přístrojem, sjednejte si připojištění rizikových sportů. Toto připojištění Vás bude krýt při Vašich potápěcích aktivitách do 40 metrů pod hladinou. 

Pro Vaši cestu do Egypta rovněž doporučujeme připojištění cesty letadlem, které Vám pomůže při vymáhání škod od leteckých dopravců při zpoždění, přesměrování či zrušení letu. 

Věděli jste, že Egypt spadá do našeho programu Preferred Partners Programme? Když náš klient v Egyptě zavolá přímo na asistenční službu, která jej nasměruje do smluvní nemocnice, veškeré platby probíhají přímo mezi námi a lékařským zařízením. Klient tedy za ošetření nezaplatí ani korunu. Navíc má jistotu, že bude ošetřen v kvalitní nemocnici. Naše smluvní zařízení pravidelně kontrolujeme, klasifikujeme a prověřujeme úroveň poskytované péče.

 

Proč potřebuji cestovní pojištění do Egypta?

Protože Egypt není součástí Evropské unie, Váš Evropský průkaz pojištěnce zde platit nebude a veškeré zdravotní výdaje si budete muset hradit sami. Doporučujeme tedy sjednat cestovní pojištění do Egypta. 

V Egyptě navíc řádí tzv. „lékařská mafie.“ Pacient, který má zdravotní problém, přijde na zdravotní kliniku, kde mu však za naprosto banální úkony naúčtují vysoké částky. Někde dokonce figurují tzv. „nahaněči pacientů.“ Ti si na plážích všímají lidí, kteří mají nějaký zdravotní problém (spálená záda, poranění, atd.). Nalákají je na svou kliniku, kde však pacient zaplatí spoustu peněz. Prevencí před takovými podvody je mít sjednané cestovní pojištění do Egypta, a v případě zdravotní komplikace ihned zavolat na asistenční službu. Ta Vás nasměruje do nejbližšího smluvního zdravotního zařízení, kde Vás ošetří. Výhodou je, že v takových zařízení Vám dokážeme zaručit vysokou kvalitu poskytovaných služeb díky tomu, že tato zařízení pravidelně kontrolujeme a osobně navštěvujeme. 

Naše cestovní pojištění rovněž obsahuje službu českého lékaře na telefonu. Naše asistenční služba Vás může propojit s kvalifikovaným doktorem, který s Vámi Vaše zdravotní problémy prodiskutuje a může Vám rovněž zaslat e-recept na léky, které si můžete vyzvednout v místní lékárně.

Jak se pojistit do Egypta?

Vaše cestovní pojištění do Egypta sjednáte rychle, jednoduše a pohodlně! Jak to u nás funguje?

 • Zadáte datum, ve kterém plánujete vycestovat.
 • V přehledné tabulce si zvolíte, kterou pojistnou variantu chcete.
 • Můžete si rovněž navolit až 7 připojištění. Díky této variabilitě si můžete Vaše pojištění namodelovat přímo na míru Vaší dovolené.
 • Vyplníte údaje o cestující osobě/osobách.
 • Zaplatíte cestovní pojištění kartou nebo převodem na účet.
 • Veškeré dokumenty Vám přijdou do e-mailu. Rovněž si můžete stáhnout digitální kartičku do mobilu, na které budete mít přehledně všechny informace o Vašem pojištění, kontakty na asistenci a QR kód pro sdílení kartičky např. mezi členy rodiny.

Proč se pojistit u ERV?

Snažíme se o to, aby v případě potřeby všichni naši klienti získali včasnou a adekvátní péči. Díky naší mezinárodní asistenční síti jsme schopni zareagovat velmi rychle a zajistit pomoc v nejbližším ověřeném zdravotnickém zařízení. Nasmlouvaná zařízení osobně prověřujeme.

Jsme pojišťovna, ale cestovní. Máme to jinak, protože cestováním žijeme. Už více než 100 let. Škody vyplácíme férově do 7 pracovních dnů. Přes milion klientů ročně z nás dělá českou jedničku na trhu cestovního pojištění.

 

Na co si dát pozor v Egyptě - co vědět před cestou

Velkým rizikem jsou zažívací potíže, tzv. faraónova pomsta. Projevuje se průjmy, bolestí břicha a je způsobena bakteriemi, vyskytujícími se v místní vodě. Dobrou zprávou je, že těmto problémům lze předcházet. Vyhněte se konzumaci kohoutkové vody a kupujte jen tu balenou. Pozor si dejte i na kostky ledu v koktejlech. Zvažte, zda několik týdnů před odjezdem nekonzumovat probiotika, které můžou posílit svou imunitu. 

Další věcí, na co si dát pozor v Egyptě, jsou podvody v oblatsi zdravotní péče. Existuje zde spousta klinik, které Vám za banální zdrvaotní úkony naúčtují horentní sumy peněz. Proto vždy mějte sjednané cestovní pojištění a v případě zdravotního problému nejdříve zavolejte na asistenční službu, která Vás nasměruje do smluvního zdravotního zařízení.

Termín Vaší dovolené naplánujte podle toho, co od pobytu očekáváte. Pokud plánujete potápění a vodní radovánky, zamiřte sem v letním období, kdy je voda vyhřátá na 28 °C. Jestliže Vám naopak vadí vedra, vydejte se sem na podzim či v zimě. Egypt nabízí možnost celoročního koupání, teplota v moři nikdy neklesne víc, než na 22 °C.

V Egyptě se můžete setkat se třemi ročními obdobími - zima, první léto a druhé léto. 

 • Zima (od 15. listopadu do 15. března) - teploty vzduchu se pohybují mezi 23 - 25 °C, teplotu vody můžete očekávat mezi 22 - 25 °C
 • První léto (od (od 15. března do 15. července) - teploty vzduchu se pohybují mezi 26 - 35 °C, teplotu vody můžete očekávat mezi 25 - 28 °C
 • Druhé léto (od (od 15. července do 15. listopadu) - teploty vzduchu se pohybují mezi 28 - 35 °C, teplotu vody můžete očekávat mezi 25 - 28 °C

Nejteplejším měsícem v roce je červenec, kdy teploty v některé dny můžou šplhat až ke 40 °C. Pokud nemusíte vedra, tomuto měsíci se vyhněte.

Naposledy došlo v Egyptě k útoku žralokem na člověka v roce 2023, kdy žralok zaútočil na ruského turistu. Tyto útoky jsou však ojedinělé. Pokud nebudete plavat daleko od břehu a budete dodržovat bezpečnostní pravidla, je riziko útoku žraloka na člověka minimální.

 

Máte další dotazy? Zavolejte nám na tel. číslo 221 860 860, popř. nám zanechte vzkaz přes chat, rádi se Vám ozveme zpět.

 

Stále váháte?

Hledáte další důvod, proč se pojistit u nás? Přečtěte si názory a zkušenosti našich klientů na Google Reviews!

 

Veliká pochvala za vyřízení pojistné události na dovolené v Tunisku. Byli jsme nuceni vyhledat ošetření hotelového lékaře z důvodu obavy z prodlení při úrazu dítěte. Pojišťovna neprodleně proplatila veškeré náklady uhrazené přímo na místě v hotovosti. Peníze byly na účtu téměř ve stejný den, kdy jsme se z dovolené vrátili. Děkujeme.

Ludmila Sršňová
Ludmila Sršňová 12.07.2024

Rádi bychom pojišťovně ERV velice poděkovali. Bohužel jsme byli ze zdravotních důvodů nuceni zrušit dovolenou pro celou naši rodinu. Online jsem podala jednoduchou žádost a nahrála požadované dokumenty. Druhý den mi přišel email, že je vše vyřešeno a že nám vrací většinu našich stornopoplatků. Čtvrtý den jsme měli peníze na účtu. Vše vyřešeno extra rychle od podání žádosti, až po vrácení peněz na účet. Děkujeme velice za příjemnou zkušenost a neuvěřitelnou rychlost. Jsme maximálně spokojeni a pojišťovnu doporučujeme!

Lucie Hanzlíková
Lucie Hanzlíková 04.07.2024

Ráda bych poděkovala pojišťovně a hlavně slečně Natálii K. za pomoc v minulých dnech.Na rodinné dovolené na Djerbě mi syn onemocněl neštovicemi,jednání všech bylo naprosto úžasné,umožnili a uhradili nám prodloužení pobytu i ošetření lékařem.Způsob komunikace Natálky byl suprový a v dnešní době dost ojedinělý.Ještě jednou díky 🍀🍀🌞

Lenka Šantrochová
Lenka Šantrochová 08.06.2024

Neskutečně rychlé vyřízení pojistné události-storno zahraniční dovolené, hospitalizace 4 dny před odletem. Škoda vyřízena během 5 pracovních dnů. Vrácena celá částka zájezdu. Velká spokojenost. Děkuji.

Olga Klementová
Olga Klementová 04.07.2024
ERV Evropská pojišťovna, a. s.
4.8

Na základě 983 recenzí

Co v Egyptě vidět a zažít?

Inspirujte se našimi cestovatelskými články a užijte si Egypt naplno!

Příběhy našich klientů

Na dovolené na Lanzarote jsem byl hospitalizován s plicní embolií. Najednou jsem ucítil silnou bolest na hrudníku a velmi špatně se mi dýchalo. Naštěstí jsem se na doporučení asistenční služby rychle dostal do prověřené nemocnice, kde jsem nakonec ležel 5 dní. Všechno dobře dopadlo, ale místní doktoři mi nedoporučili cestu letadlem, a tak jsem musel zůstat na Lanzarote další 3 týdny a chodil jsem na kontroly. Manželka mohla po celou dobu zůstat se mnou a veškeré náklady včetně účtů za hotel a cestu zpět pokrylo pojištění. Nebýt vašich služeb a perfektní péče, nevím, co bychom dělali. Jsme vám moc vděční.

Pan Pavel D.
hospitalizovaný s plicní embolií na Kanárských ostrovech

Další zkušenosti našich klientů

Nabízíme 3 varianty pojistného plnění

Evropa / Svět
Co Vám uhradíme (limity v Kč)StandardComfortPremium
Léčebné výlohy10 000 00020 000 00030 000 000
Zubní ošetření25 00040 00040 000
Fyzioterapie60 00090 000120 000
Náhrada za pobyt v nemocnici 1-20 00030 000
Psychologická pomoc-10 00020 000
Léčebné výlohy COVID-19 2anoanoano
Aktivní asistenceneomezeněneomezeněneomezeně
Převoz, přeložení a repatriacedo limitu léč. výlohdo limitu léč. výlohdo limitu léč. výloh
Převoz tělesných ostatkůdo limitu léč. výlohdo limitu léč. výlohdo limitu léč. výloh
Náklady na pohřeb150 000150 000150 000
Doprovázející, přivolaný100 000150 000200 000
Trvalé následky úrazu400 000600 000800 000
Úmrtí následkem úrazu200 000300 000400 000
Škoda na osobních věcech20 00040 00060 000
Cestovní doklady-10 00020 000
Věci zaměstnavatele 3-anoano
Nákup nezbytných věcí 4-10 00020 000
Škoda na zdraví3 000 0006 000 00012 000 000
Škoda na majetku1 500 0003 000 0006 000 000
Právní zastoupení-200 000400 000
Zmeškání 5--5 000
Zpoždění 5--5 000
Zkrácení--20 000
Přerušení--50 000
Nevyužitá dovolená 6--10 000
Náhradní pracovník-25 00050 000

Vysvětlivky: 1) 2 000 Kč za den, 2) Pouze v destinacích s nízkým rizikem nákazy (zelené dle MZV), 3) do limitu osobních věcí, 4) 5 000 Kč za každých 12 hodin, 5) 1 000 Kč za každých 6 h, 6) 1 000 Kč za den.

Pojistka v mobilu

Digitální verze pojistky vždy po ruce ve Vaší elektronické peněžence! K dispozici pro iOS i Android.

 

Digitální karta pojištění

 

Více informací

MediCall

Součástí našeho cestovního pojištění je služba lékaře na telefonu. Pomůže Vám, když máte na dovolené zdravotní problém a nevíte, co v takové situaci dělat.

 

Lékař na telefonu

 

Více informací

Další pojištění