Cestovní pojištění do Španělska

Jaké cestovní pojištění do Španělska vybrat? Poradíme! I další užitečné cestovatelské tipy.

český lékař na telefonu 24/7

1,5 mil.

pojištěných klientů ročně

vlastní česky hovořící nonstop asistenční služba

16 let

pojišťovna s nejlepším cestovním pojištěním

Vaše dovolená ve Španělsku s kvalitním pojištěním

Španělsko, to je flamenco, fiesta a radost ze života! Máte-li rádi pláže, zamiřte na pobřeží Costa del Sol. Láká vás architektura? Vydejte se do Barcelony, Granady či Valencie. Milovníci přírody si přijdou na své v regionech Asturias a Galicie. Španělsko je prostě země, ve které se nikdy nebudete nudit. 

Přestože je Španělsko turistickou zemí, ne všichni zde umí anglicky. S určitou jazykovou bariérou počítejte i tehdy, pokud umíte španělsky. Je totiž paradox, že v některých částech Španělska se mluví jinými jazyky. Například Barcelona leží v regionu Catalunya, ve kterém se mluví katalánsky. Specifické jazyky jsou i v regionu Baskicko a Galicie. 

Toto je jeden z důvodů, proč doporučujeme takové cestovní pojištění do Španělska, které má kvalitní asistenční službu, abyste nemuseli shánět zdravotní péči na vlastní pěst. Jednoduše zavoláte, a my Vám poradíme, co dělat. U lehčích zdravotních problémů Vás propojíme s česky hovořícím lékařem. V případě vážnějších komplikací Vám asistenční služba vyhledá nejbližší nemocnici. 

Jak se pojistit do Španělska?

Vaše cestovní pojištění do Španělska sjednáte rychle, jednoduše a pohodlně! Jak to u nás funguje?

 • Zadáte datum, ve kterém plánujete vycestovat.
 • V přehledné tabulce si zvolíte, kterou pojistnou variantu chcete.
 • Můžete si rovněž navolit až 7 připojištění. Díky této variabilitě si můžete Vaše pojištění namodelovat přímo na míru Vaší dovolené.
 • Vyplníte údaje o cestující osobě/osobách.
 • Zaplatíte cestovní pojištění kartou nebo převodem na účet.
 • Veškeré dokumenty Vám přijdou do e-mailu. Rovněž si můžete stáhnout digitální kartičku do mobilu, na které budete mít přehledně všechny informace o Vašem pojištění, kontakty na asistenci a QR kód pro sdílení kartičky např. mezi členy rodiny.

Jaké cestovní pojištění do Španělska sjednat?

Vaše cestovní pojištění do Španělska by rozhodně mělo zahrnovat léčebné výlohy, asistenční službu, úrazové pojištění, pojištění opatrovníka a odpovědnost za škody, které někomu způsobíte, a škodu na osobních věcech. Všechna tato pojistná rizika máme automaticky zahrnutá ve všech balíčcích našeho pojištění.

Pokud cestujete letecky, doporučujeme připojištění cesty letadlem, které Vám pomůže při vymáhání škod od leteckých dopravců při zpoždění, přesměrování či zrušení letu. 

V některých částech Španělska je zvýšené riziko krádeží. Výhodou našeho cestovního pojištění je pojištění osobních věcí, které Vám pomůže v případech, kdy během Vaší cesty dojde k odcizení nebo poškození Vašich osobních věcí. 

V rámci našeho jednorázového pojištění SingleTrip nabízíme celkem 3 varianty s různými limity krytí. Pro Vaši cestu do Chorvatska doporučujeme variantu Comfort, která v sobě zahrnuje léčebné výlohy ve výši 25 milionů Kč. Díky tomu budete mít odpovídající krytí i pro případ závažnějších úrazů či onemocnění. Výhodou je I vyšší limit, týkající se škody na osobních věcech (až do výše 60 000 Kč).

 

Dovolená ve Španělsku - důležitá telefonní čísla

 • Číslo na záchrannou službu: 061
 • Policie: 092
 • Hasiči: 080
 • Mezinárodní tísňová linka: 112
 • Číslo na českou ambasádu: +34 91 353 18 80
 • Číslo na naši asistenční službu: +420 221 860 606

Proč potřebuji cestovní pojištění do Španělska?

Přestože je Španělsko součástí Evropské unie a máte zde nárok na zdravotní péči, můžou se Vám zdravotní komplikace v cizině výrazně prodražit. Důvody jsou hned tři. Prvním z nich je spoluúčast - i když se při ošetření prokážete evropským průkazem pojištěnce (Vaše modrá kartička zdravotní pojišťovny), můžou po Vás chtít finanční spoluúčast. Například doplatek na léky ve Španělsku je ve výši 40 %.

Dalším rizikem je to, že na bezplatnou zdravotní péči máte jako občan Evropské unie nárok pouze ve státních nemocnicích. V případě vážného zranění nebo nemoci Vás obvykle převezou do nejbližšího zdravotního zařízení. V případě, že poblíž není žádná veřejná nemocnice, převezou Vás do soukromé, kde si veškerou zdravotní péči musíte hradit sami.

Třetím důvodem je horší jazyková vybavenost Španělů. Ne všude se domluvíte anglicky, a problém někdy bývá i se španělštinou. Například v regionech jako je Katalánsko, Baskicko nebo Galicie lidé mluví svými lokálními jazyky (katalánština, baskičtina, galicijština). Součástí našeho cestovního pojištění je nonstop asistenční služba, která Vám pomůže nejen s vyhledáním vhodného zdravotního zařízení, ale i s komunikací se zdravotnickým personálem.

Proč se pojistit u ERV?

Snažíme se o to, aby v případě potřeby všichni naši klienti získali včasnou a adekvátní péči. Díky naší mezinárodní asistenční síti jsme schopni zareagovat velmi rychle a zajistit pomoc v nejbližším ověřeném zdravotnickém zařízení. Nasmlouvaná zařízení osobně prověřujeme.

Jsme pojišťovna, ale cestovní. Máme to jinak, protože cestováním žijeme. Už více než 100 let. Škody vyplácíme férově do 7 pracovních dnů. Přes milion klientů ročně z nás dělá českou jedničku na trhu cestovního pojištění.

 

Cestování do Španělska - co vědět před cestou

Pokud míříte do této země za koupáním, ideální doba pro plážové radovánky je od května do konce září, kdy se teplota ve většině destinacích pohybuje mezi 28 až 35 stupni. Tato země má výhodu v tom, že zde panuje teplé a slunečné počasí po velkou část roku, tudíž se sem vyplatí vyrazit i na jaře či na podzim. Například v jižní části Španělska teplota málokdy klesá pod 18 °C.  Nejstudenější počasí bývá v období prosinec - únor, kdy příliš nedoporučujeme do této země cestovat. Ovšem s nástupem března opět přichází teplé a slunečné dny. 

Pokud se chystáte na turisticky oblíbené památky typu Sagrada Familia v Barceloně, nebo Alhambra v Granadě, doporučujeme si zakoupit tikety online několik dní předem. O tyto památky je mezi návštěvníky obrovský zájem, a v den Vaší návštěvy už mohou být vyprodané. 

Španělsko je součástí Evropské unie a platí se tu eury. Ve většině destinacích nemusíte mít hotovost - pohodlně zaplatíte kartou.

V některých turistických destinacích (Barcelona, Madrid) se v hojnější míře vyskytují kapsáři. Pozor si dejte na svůj mobil, peněženku a další cennosti. Doporučujeme se před krádežemi chránit tím, že si pořídíte bezpečnostní taštičku s cennostmi, kterou budete nosit přímo na těle pod oblečením. Pozor si dejte i při posezení na venkovních zahrádkách restuarací - občas dochází k tomu, že se zloděj natáhne a sebere Vám mobil či peněženku přímo ze stolu.

Délka letu do Španělska závisí na dané destinaci. Například přímý let z Prahy do Barcelony trvá 2,5 hodiny, při cestě do jižního Španělska (například do Malagy) je potřeba počítat s 3,5 hodinami.

 

Máte další dotazy? Zavolejte nám na tel. číslo 221 860 860, popř. nám zanechte vzkaz přes chat, rádi se Vám ozveme zpět.

 

Stále váháte?

Hledáte další důvod, proč se pojistit u nás? Přečtěte si názory a zkušenosti našich klientů na Google Reviews!

 

Veliká pochvala za vyřízení pojistné události na dovolené v Tunisku. Byli jsme nuceni vyhledat ošetření hotelového lékaře z důvodu obavy z prodlení při úrazu dítěte. Pojišťovna neprodleně proplatila veškeré náklady uhrazené přímo na místě v hotovosti. Peníze byly na účtu téměř ve stejný den, kdy jsme se z dovolené vrátili. Děkujeme.

Ludmila Sršňová
Ludmila Sršňová 12.07.2024

Rádi bychom pojišťovně ERV velice poděkovali. Bohužel jsme byli ze zdravotních důvodů nuceni zrušit dovolenou pro celou naši rodinu. Online jsem podala jednoduchou žádost a nahrála požadované dokumenty. Druhý den mi přišel email, že je vše vyřešeno a že nám vrací většinu našich stornopoplatků. Čtvrtý den jsme měli peníze na účtu. Vše vyřešeno extra rychle od podání žádosti, až po vrácení peněz na účet. Děkujeme velice za příjemnou zkušenost a neuvěřitelnou rychlost. Jsme maximálně spokojeni a pojišťovnu doporučujeme!

Lucie Hanzlíková
Lucie Hanzlíková 04.07.2024

Ráda bych poděkovala pojišťovně a hlavně slečně Natálii K. za pomoc v minulých dnech.Na rodinné dovolené na Djerbě mi syn onemocněl neštovicemi,jednání všech bylo naprosto úžasné,umožnili a uhradili nám prodloužení pobytu i ošetření lékařem.Způsob komunikace Natálky byl suprový a v dnešní době dost ojedinělý.Ještě jednou díky 🍀🍀🌞

Lenka Šantrochová
Lenka Šantrochová 08.06.2024

Neskutečně rychlé vyřízení pojistné události-storno zahraniční dovolené, hospitalizace 4 dny před odletem. Škoda vyřízena během 5 pracovních dnů. Vrácena celá částka zájezdu. Velká spokojenost. Děkuji.

Olga Klementová
Olga Klementová 04.07.2024
ERV Evropská pojišťovna, a. s.
4.8

Na základě 982 recenzí

Co ve Španělsku vidět a zažít?

Inspirujte se našimi cestovatelskými články a užijte si Španělsko naplno!

Komplexní průvodce Španělskem

Objevte Gaudího Barcelonu

Příběhy našich klientů

Na dovolené na Lanzarote jsem byl hospitalizován s plicní embolií. Najednou jsem ucítil silnou bolest na hrudníku a velmi špatně se mi dýchalo. Naštěstí jsem se na doporučení asistenční služby rychle dostal do prověřené nemocnice, kde jsem nakonec ležel 5 dní. Všechno dobře dopadlo, ale místní doktoři mi nedoporučili cestu letadlem, a tak jsem musel zůstat na Lanzarote další 3 týdny a chodil jsem na kontroly. Manželka mohla po celou dobu zůstat se mnou a veškeré náklady včetně účtů za hotel a cestu zpět pokrylo pojištění. Nebýt vašich služeb a perfektní péče, nevím, co bychom dělali. Jsme vám moc vděční.

Pan Pavel D.
hospitalizovaný s plicní embolií na Kanárských ostrovech

Další zkušenosti našich klientů

Nabízíme 3 varianty pojistného plnění

Evropa / Svět
Co Vám uhradíme (limity v Kč)StandardComfortPremium
Léčebné výlohy10 000 00020 000 00030 000 000
Zubní ošetření25 00040 00040 000
Fyzioterapie60 00090 000120 000
Náhrada za pobyt v nemocnici 1-20 00030 000
Psychologická pomoc-10 00020 000
Léčebné výlohy COVID-19 2anoanoano
Aktivní asistenceneomezeněneomezeněneomezeně
Převoz, přeložení a repatriacedo limitu léč. výlohdo limitu léč. výlohdo limitu léč. výloh
Převoz tělesných ostatkůdo limitu léč. výlohdo limitu léč. výlohdo limitu léč. výloh
Náklady na pohřeb150 000150 000150 000
Doprovázející, přivolaný100 000150 000200 000
Trvalé následky úrazu400 000600 000800 000
Úmrtí následkem úrazu200 000300 000400 000
Škoda na osobních věcech20 00040 00060 000
Cestovní doklady-10 00020 000
Věci zaměstnavatele 3-anoano
Nákup nezbytných věcí 4-10 00020 000
Škoda na zdraví3 000 0006 000 00012 000 000
Škoda na majetku1 500 0003 000 0006 000 000
Právní zastoupení-200 000400 000
Zmeškání 5--5 000
Zpoždění 5--5 000
Zkrácení--20 000
Přerušení--50 000
Nevyužitá dovolená 6--10 000
Náhradní pracovník-25 00050 000

Vysvětlivky: 1) 2 000 Kč za den, 2) Pouze v destinacích s nízkým rizikem nákazy (zelené dle MZV), 3) do limitu osobních věcí, 4) 5 000 Kč za každých 12 hodin, 5) 1 000 Kč za každých 6 h, 6) 1 000 Kč za den.

Další pojištění